Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Mare0208

    Lucyinthesky

    Žao mu je za nalaz. Da li je muž bio kod urologa, specijalista?

    Lucy, nije bio. Ma zbrljala je njegova doktorica što mu odmah nije dala jači antibiotik. Prva 2 puta je očito kao vodicu da je koristio. Jer eto ona je smatrala da to ne treba lijeciti. A traže nas sterilan nalaz 😤
    Sad mu je dala neki jači, pio je samo 2 dana. Rekla mu je da bi trebao taj poubijat te beštije.
    Rekla sam mu već bude li opet isto da ide kod urologa. Nema ovo smisla


    Ja mislim da bi bilo pametno otići. Mojem je naš mpo dr bio rekao ako se ne riješi sa zadnjim antibiotikom, da definitivno ide urologu jer ipak su oni tu najstručniji.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Ruska, imam ti nekoliko podloga da bi mogla spavat 🤦‍♀️ pod trbuhom obavezno jedan jastuk, pod ledjima i izmedju koljena. Inace nema sanse da zaspim. Naravno, svako okretanje se probudim jer treba sve to namjestit opet, a i okretanje vise nije tako jednostavno i lagano. To je proces koji traje 🤦‍♀️🤦‍♀️😂 jos kad sam doma bil, moj muz je svako malo mislio da je potres, a to se krevet tresao zbog mojeg namjestavanja 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    ericaa baš mi je žao što sve to prolaziš jer iz bliskih izvora znam da enterokok jako boli, peče i ubija u pojam. Moja sestrična ga je imala na jajniku i jako teško je podnijela njegovu prisutnost. Na kraju i mjesecima muke oko toga, odlučili su joj izvaditi jajnik jer se zakompliciralo. Prije toga imala je ureoplazmu. Uglavnom pila je nekoliko tura antibiotika, da bi na svakom brisu pokazalo prisutnost u sve većem ‘lancu’ jer se on niže kao lančić jedan na drugi. Opcije nije imala… Tako da mislim da je kod tebe pozitivna stvar što je na jajovodu (sreća u nesreći) jer bitnije je sačuvati jajnike pošto ipnako sve ide preko MPO voda 😊❤️
    Ja ti želim svu sreću i nadam se da ćeš to što prije riješiti. A što se vanmaterične trudnoće tiče čitala sam o tome kad su mi curee rekle da se nažalost ona može desiti i u abdominalnoj šupljini i čak u vratu maternice 😪😪😪 do tada sam i ja bila uvjerena i sretna u nesreći sa ne prohodnim tubama.ali neće nas to pokolebati… Samo pozitivno i hrabro.
    Neznam jesam li ti pisala ali imam i ja 2mm endometriom na jajniku ali kaže da ne smeta implantaciji. 
    Kakva je trenutna situacija kod tebe, hoćeš li uspjeti bar riješiti taj jajovod, tj pokušati liječiti ili u krajnjem slučaju ono što nebi htjela… Bar prije postupka sa si mirna pa što god da bude ❤️🙏
    Čuvaj se 💕 

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Mare0208

    Erica čitam tvoje muke po jajovodu. Vjerujem da ti nije lako odlučit se za operaciju, ali ako je bakterija u njemu i abtibiotici ne mogu pomoć onda je najbolja
    opcija da ide van. Takav kakav je ti može samo sranje napraviti..
    Kad su mene operirali i vidjeli da je drugi neprohodan, ostavili su ga samo jer je normalno izgledao. Doktor mi je rekao da je bio uvećan, izvadili bi odmah i taj.


    Da,zato cu poslusat savjet profesorice. Jer je bakterija zacahurena i ako ne bude radio problem ostaje,a ako ne,necu imat izbora. A na hssg su oboje bili progodni,sad ti znaj… i nije bio uvecan. Tek naknadno. Hvala ti 😘😘

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2330

    Prijavi adminu

    Leia super ti je to rezultat! 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Matkiša 😎

    Matkiša 😎

    Broj poruka: 2107

    Prijavi adminu

    ericaa

    Mare0208

    Erica čitam tvoje muke po jajovodu. Vjerujem da ti nije lako odlučit se za operaciju, ali ako je bakterija u njemu i abtibiotici ne mogu pomoć onda je najbolja
    opcija da ide van. Takav kakav je ti može samo sranje napraviti..
    Kad su mene operirali i vidjeli da je drugi neprohodan, ostavili su ga samo jer je normalno izgledao. Doktor mi je rekao da je bio uvećan, izvadili bi odmah i taj.

    Da,zato cu poslusat savjet profesorice. Jer je bakterija zacahurena i ako ne bude radio problem ostaje,a ako ne,necu imat izbora. A na hssg su oboje bili progodni,sad ti znaj… i nije bio uvecan. Tek naknadno. Hvala ti 😘😘


    A radila si sve briseve prije propuhivanja? 

    2x IUI, prirodna asp (nema js), ICSI-🐧🐧🐧
    FET 1️⃣ biokemijska✖️ FET 2️⃣ ✖️
    FET 3️⃣ Bhcg 10dnt> 198,5 - 12dnt> 608,0 ✔️
    Uzv - 5tt+2, GV 11 mm, ŽV 3 mm
    6tt+2 imamo 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    🌺Dada🌺

    ericaa baš mi je žao što sve to prolaziš jer iz bliskih izvora znam da enterokok jako boli, peče i ubija u pojam. Moja sestrična ga je imala na jajniku i jako teško je podnijela njegovu prisutnost. Na kraju i mjesecima muke oko toga, odlučili su joj izvaditi jajnik jer se zakompliciralo. Prije toga imala je ureoplazmu. Uglavnom pila je nekoliko tura antibiotika, da bi na svakom brisu pokazalo prisutnost u sve većem ‘lancu’ jer se on niže kao lančić jedan na drugi. Opcije nije imala… Tako da mislim da je kod tebe pozitivna stvar što je na jajovodu (sreća u nesreći) jer bitnije je sačuvati jajnike pošto ipnako sve ide preko MPO voda 😊❤️
    Ja ti želim svu sreću i nadam se da ćeš to što prije riješiti. A što se vanmaterične trudnoće tiče čitala sam o tome kad su mi curee rekle da se nažalost ona može desiti i u abdominalnoj šupljini i čak u vratu maternice 😪😪😪 do tada sam i ja bila uvjerena i sretna u nesreći sa ne prohodnim tubama.ali neće nas to pokolebati… Samo pozitivno i hrabro.
    Neznam jesam li ti pisala ali imam i ja 2mm endometriom na jajniku ali kaže da ne smeta implantaciji.
    Kakva je trenutna situacija kod tebe, hoćeš li uspjeti bar riješiti taj jajovod, tj pokušati liječiti ili u krajnjem slučaju ono što nebi htjela… Bar prije postupka sa si mirna pa što god da bude ❤️🙏
    Čuvaj se 💕


    Hvala ti. Profesorica je rekla da kao antibiotik nema smisla jer je zacahurena bakterija i da je “jedini” problem ta tekucina u kojoj je bakterija oko ovulacije,ako to bude curilo 🤦‍♀️ u maternicu bakon transfera,da bi ga zato punktirala i vidjela kako se ponasa. Jer nitko nije lud da vadi ako ne treba. Zato mislim da moramo vidjet kako ce se odvijat. Endometrioza se cak i smanjila,na oko 1.5 cm i isto moramo vidjet kako ce se ponasat 💆‍♀️🤷‍♀️ mislim da nista prije postupka nego u hodu cemo manevrirat. Drzim ti 🤞🤞🙏 za uspjesan transfer i pratim teeeee 😘😉❤

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Mattan

    ericaa

    Mare0208

    Erica čitam tvoje muke po jajovodu. Vjerujem da ti nije lako odlučit se za operaciju, ali ako je bakterija u njemu i abtibiotici ne mogu pomoć onda je najbolja
    opcija da ide van. Takav kakav je ti može samo sranje napraviti..
    Kad su mene operirali i vidjeli da je drugi neprohodan, ostavili su ga samo jer je normalno izgledao. Doktor mi je rekao da je bio uvećan, izvadili bi odmah i taj.

    Da,zato cu poslusat savjet profesorice. Jer je bakterija zacahurena i ako ne bude radio problem ostaje,a ako ne,necu imat izbora. A na hssg su oboje bili progodni,sad ti znaj… i nije bio uvecan. Tek naknadno. Hvala ti 😘😘

    A radila si sve briseve prije propuhivanja?


    Da,sve je uredno. Apsolutno svi nalazi. 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Mare0208

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    ericaa

    Mare0208

    Erica čitam tvoje muke po jajovodu. Vjerujem da ti nije lako odlučit se za operaciju, ali ako je bakterija u njemu i abtibiotici ne mogu pomoć onda je najbolja
    opcija da ide van. Takav kakav je ti može samo sranje napraviti..
    Kad su mene operirali i vidjeli da je drugi neprohodan, ostavili su ga samo jer je normalno izgledao. Doktor mi je rekao da je bio uvećan, izvadili bi odmah i taj.

    Da,zato cu poslusat savjet profesorice. Jer je bakterija zacahurena i ako ne bude radio problem ostaje,a ako ne,necu imat izbora. A na hssg su oboje bili progodni,sad ti znaj… i nije bio uvecan. Tek naknadno. Hvala ti 😘😘


    I meni su jajovodi bili prohodni 3 mjeseca prije vanmaternicne. Radila hsg i to i magnetni i rtg. Tako se radilo u Pozegi gdje su me poslali. I oba nalaza dobra.. a na kraju eto vanmaternicna. Brisevi su mi također bili dobri. Ali mi je dr rekao da su vjerojatno ipak bile priraslice ili promjenjen jajovod kao posljedica neke ranije upale. 
    Slušaj doktore u ovom slucaju, koliko god teško bilo. 

    Ja 38 god, PCOS, bez lijevog jajovoda
    Mm 37 - svo ok
    Borba za bebu no2
    1. IVF postupak u 6.mj KBC Os, beta 0

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Miss ja sam radila briseve u pon,  trazili su iz poliklinike. Te bestije mogu uzrokovati prijevremeno otvaranje i porod ako se ne lijece, a mogu biti i asimptomatske. S obzirom da sam ja vec imala pvp, ovaj put idem na sve zivo samo da doguram do termina i da sve bude u redu. Rekli su mi da bi bilo dobro da napravim jos jednom te briseve oko 20tt. Vidjet cu jos hocu li ili necu, jer me u pon bas bolio trbuh poslije toga. Papa test nisam radila jer mi je zadnji rađen prije 6mj i bio je uredan. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.