Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Tanja79, svi navijamo za tvoje trojčeke!!
    U pravu si, u mjesecima iza postupka je nešto veća šansa za prirodnim začećem jer smo još pod utjecajem hormona. Ali tebi to neće trebati  
    A što se testova tiče, nisi kukavica nego je ovo nešto što ti je jako bitno. Apsolutno te razumijem, ja sam nakupovala testove ali nisam sigurna da ću se stvarno odlučiti i testirati previše rano. 

    ericaa, ja bih hormone izvadila na idućoj menstruaciji. Sa markerima ne moraš žuriti, njih možeš recimo tjedan do 10 dana prije konzultacija. Oni nisu ovisni o ciklusu. Plus, markere treba napraviti i tvoj muž.

    💔💔💔

  • Avatar Nirvana2023

    Nirvana2023

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    MTB sretno, i skroz razumijem ovo vracam jednu al si dajem pravo predomislit u zadnji cas 🙃
    Ipak mislim da sta oni sugeriraju tako cu poslusat do tad u glavi i ja sam odlucila kad dodje do transfera samo jednu 👶🤞

    Ne znam kako vama ostalima…. ali meni se cini da cemo svi vrlo brzo nestat s ove teme…. Citam odavno ovu temu a priključila sam se u 4 mjesecu pisat vecinom na lh trakice jer je ovdje bilo prestrasno za moj pojam.. Nekako skroz druga vibra je sad, pozitiva, podrska, da kazem i sreca 😁😊. Nadam se da ce ostat tako i dalje 🤍🤍🤍

    Ja cekam rezz hormona pa krece dan 1 pikanjaaa🙃🙃

    Sretno nam svima danas ❤️❤️


    Sanjich, slažem se, sama pozitiva, osim kad čekamo nalaz za koronu, pozitivno navijamo za negativu, haha 
    Ja sam se isto pikala s Bemfolom, to ti je easy peasy injekcijica 

    ja: 35, sve ok // on: 34 normozoospermia
    1. IVF 10/20 Petrova
    2. Ana rođena 7/21
    3. FET 1🐧 (5dnevna blastica iz 1.postupka) 10.5.
    Beta 24.5. 🚫
    9/23 novi FET, 2 blastice 🤞
    Testovi negativni, do bete nismo ni stigli, smeđarenje
    IVF klinika - čekamo svoju šansu 😇
    AMH 4.5 (smanjena pl.), FSH povišen

  • Avatar Nirvana2023

    Nirvana2023

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    ericaa, MTB ti je sve super objasnila, samo si vodi računa da markere, HIV i sifilis čekaš tjedan dana, ako ih vadiš u Petrovoj 3.

    ja: 35, sve ok // on: 34 normozoospermia
    1. IVF 10/20 Petrova
    2. Ana rođena 7/21
    3. FET 1🐧 (5dnevna blastica iz 1.postupka) 10.5.
    Beta 24.5. 🚫
    9/23 novi FET, 2 blastice 🤞
    Testovi negativni, do bete nismo ni stigli, smeđarenje
    IVF klinika - čekamo svoju šansu 😇
    AMH 4.5 (smanjena pl.), FSH povišen

  • Avatar Giny

    Giny

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Pupi1986

    Pozdrav!
    Nova sam ovdje..
    Sekundarna neplodnost (oligoasthenozoospermia, ja imala karcinom štitnjače u prošloj trudnoći, TT 2016god)
    Ja 34 god, mm 47god
    Prvo dijete ima 4.5 god
    Prvo dijete došlo prirodnim putem nakon 3.5god pokušavanja. Imala hashimoto, hipotireozu, u trudnoći otkriven karcinom. Nismo nikad bili na obradi u Mpo klinici.
    Pokušaj za drugo dijete, 3god 4 mj.
    Prošle god u prosincu moja gin je dala da mm napravi spermiogram, u Rijeci jer je najbliži grad di se to može napraviti, nalaz oligoasthenozoospermia. Dobio tablete tj vitamine za popravak nalaza koje je pio 3mj. Ponovljeni nalaz nismo mogli napraviti zbog corone. Kontaktirala sam neki dan Humanu u Rijeci, rekli da se javim kad sve svoje nalaze prikupim. Jučer sam se naručila kod svoje gin za 11.11. Inače moja gin me nije nikad poslala vaditi nikakve hormone, UZV i papa mi je dobar, ovulacije imam i osjetim ih, menstruacija dolazi 30-33dana, endometriozu nemam, kaže da nije do mene, ali dok ne vidimo sve nalaze to se tako ne može gledati. Štitnjaču nemam od 2016., hormone držim pod kontrolom, tj drže mi TSH ispod 1.
    Obzirom da sam nova puno ću čitati vaše postove da razumijem postupak koji nas čeka.
    Ako se netko prepozna u mojoj priči molim da mi se javi. Znači sekundarna neplodnost, potvrđena oligoasthenozoospermia.
    I mislim da ću u dva mj riješiti sve nalaze za sebe, pa od sljedeće godine Pula-Rijeka 🥰
    Ako imate kakav savjet ili info kako da kad šta od nalaza napravim jer ne znam koliko “stari” smiju biti za Mpo, molim vas da mi napišete.
    ❤️❤️


    Pozdrav Pupi, u zadnje vrijeme ne pišem jer čekam postupak, menga trebala doć u pon, test negativan, a još je nema 🤦🏻‍♀️
    Kod nas ti je ista stvar, prva trudnoća prirodno, malo duže pokušavali, nalazi tada bili svi odlični, malac 6 godina. Preko tri godine pokušavanja za drugo, moji nalazi dosad svi u redu. Prije tri mj mužu otkrivena oligoastheno, meni snižen AMH. U rujnu bio prvi IVF/ICSI, nažalost završio bez uspjeha. Muž je pio Proxeed, novi nalaz Asthenosp. Rh ne moraš vadit, jer ga imaš na staroj trudničkoj. Papa, brisevi, Hiv/Hpv, vjenčani list ili ovjerena potvrda o partnerstvu, to je ono što sam ja nosila. 

    🧔35, oligoasthenospermia 🤦🏻‍♀️34, AMH 5.96
    9/2020- ICSI, beta 19.7, biokemijska 11/2020 novi postupak
    Cito poliklinika

  • T_Ivy

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Drage moje žene heroji,
    Znam da se dugo nisam javljala, ali citam vas i pratim vas svaki dan.
    MTB morala sam danas da se javim da ti poželim svu sreću i da danas lepo primiš tvoje bebe. Dugo su te beč čekale, pozelele su mamu 🍀🍀🍀🤞💪🐥
    Nina pa to je jedna debela crta! Biće to snažan malac (ili više njih 😊). Svaka čast! Sada čekamo betu.

    Kod mene sto frontova. Menjam posao, pa je i to nekako oduzelo vreme. Kontaktirala sam pet klinika. Moja neka ideja je da pokušam da idem sa blago stimuliranim procesima u Češkoj, a izmedju prirodnjaci u Nemačkoj. Zbog godina meni ovde u Nemackoj na žalost zdravstveno osiguranje ne pokriva ništa, tako da će morati sve iz našeg džepa. Dobila sam prve konsultacije ovde u Bonu 23. Decembra, a onda ću imati i u drugoj klinici ovde u Nemačkoj, GreenIVF u februaru. Jako je teško ovde dobiti termin.

    U medjuvremenu sam kontaktirala i CubeIVF iz Praga. Njih ovde u Nemačkoj jako hvale. Ali znate šta mi se još u Pronatalu nikako nije dopalo? Sto su prema nama Česi užasno arogantni i misle da su bolji od nas, a prema Nemcima manji od makovog zrna. Nemci im ne daju da ih zavlace. Ova klinika nema ni koordinatora za nas jezik, pa mi se to svidja. Specijalizovani su za rad sa Nemcima, sto meni znaci da moraju biti temeljni. Sad za njih moram da uradim milion novih pretraga, ali se kod njih konsultacije mogu dobiti brzo. 

    Mislim na sve vas mnogo! Samo hrabro i srećno svima danas! 🍀🍀🍀✨✨✨

    👩44, low AMH 🤵44, azo
    2015-2022 biospsija testisa nista, 14x IVF/ICSI donor semena, 2x missed ab, ostalo 0
    2022 microTESE, top rezulta (3 slamke), IVF/ICSI donorka j.s., 3 odlicne blastociste, transfer 2xBC; 1. BETA 13dpt 440, 2. BETA 17 dpt 4,520; UZ 6w1d 2x❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    TiredIvy, sad kad si se ti javila, više nemam straha 
    Drago mi je da si skovala planove za dalje, djeluje mi da si smislila dobru strategiju.
    Ako ti smijem samo sugerirati (i molim te da se ne uvrijediš), jesi li razmišljala o tome da promijeniš nick u nešto pozitivnije? Vjerujem da i takve male stvari pomažu. Moj (MTB) zapravo znači MomToBe 

    💔💔💔

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    MTB

    Tanja79, svi navijamo za tvoje trojčeke!!
    U pravu si, u mjesecima iza postupka je nešto veća šansa za prirodnim začećem jer smo još pod utjecajem hormona. Ali tebi to neće trebati
    A što se testova tiče, nisi kukavica nego je ovo nešto što ti je jako bitno. Apsolutno te razumijem, ja sam nakupovala testove ali nisam sigurna da ću se stvarno odlučiti i testirati previše rano.

    ericaa, ja bih hormone izvadila na idućoj menstruaciji. Sa markerima ne moraš žuriti, njih možeš recimo tjedan do 10 dana prije konzultacija. Oni nisu ovisni o ciklusu. Plus, markere treba napraviti i tvoj muž.


    Ima i on uputnicu i čeka mene da odemo zajedno. Vadimo u Rijeci, zvali smo i rekli su nam markeri 1-2 dana se čekaju, briseve imam, papu čekam nalaz, sad je 2 tjedna prošlo… Misliš na idućoj u 12om mjesecu? Ali onda bi već trebala u postupak pa da mi doktorica se ne ljuti kad sam imala pauzu da nisam obavila zato sam mislila sad a da me ne bodu 2 puta u tjedan dana. A konzultacije će mi biti početkom 11og koliko sam shvatila sestru da zato nazovem već idući tjedan…Zato sam mislila, taman bi mi bilo gotovo tjedan prije konzultacija nalazi.

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Djevojke, ja idem vidjeti svoje bebe i postati množina. 
    Hvala svima na podršci i navijanju.
    Javim se tek kasnije popodne. 

    💔💔💔

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    MTB

    Dada31

    Curke dobro vam jutro ❤️
    Sretno svima danas kojima se nešto dešava, i čestitam curkama kojima se već desilo.
    Ja danas nemam što pametno za pisati jer mi se još nipua ne događa ali brojim još 2 tjedna juhuuu, prepolovilo se (nikada mi sporije nisu dajo prolazili)….. ali pratim vas i čitam i zajedno sa vama se veselim svakom uspjehu 🙏❤️

    Kako se ne događa? Pripremaš svoje tijelo na bebu. Pazi se i mazi, šeći, lijepo se hrani, uzimaj neke suplemente… sve se to računa…
    Plus, rješavaj stvari koje nećeš moći kad budeš trudna


    MTB da je meni tvoj optimizam i pozitiva ja bih bila najsretnija na svijetu. A sama pomisao na to da smo ovdje sami i da su svi koje volimo 1500 km daleko od nas me još više baca u bed… , ovaj forum mi je jedino sretno mjesto gdje si sredim misli 🥰 tko čeka dočeka, ja se nadam da će sve biti u redu. 🙏❤️

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu


    U biti sad sam shvatila da si mi i napisala da vadim na idućoj menstruaciji a to je ta u 11om, taman će sve biti prije konzultacija. Pardon, samu sebe sam zbunila i zakomplicirala… zanemarite. Uglavnom, hvala na savjetu. Vadim sve na idućoj 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.