Potpomognuta oplodnja vol. 2

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    yvette

    Hvala 😘 kako mi je prvi postupak i nista ne znam, stalno zaboravim nesto bitno pitati. Nisam pitala vracaju li jedan ili dva zametka, hoce li me to uopce pitati sutra ili vrate onoliko koliko misle da je najbolje?
    Hejbabu kad je druga folikulometrija?

    Druga je bila jučer, u subotu treća pa dogovor kada ide štoperica

    Vraćanje više od jednog zametka preporuča se starijim ženama, kod embriotransfera lošije ocjenjenih zametaka, kod prethodno neuspješnih MPO postupaka…
    Pretpostavljam da će ti predložiti vraćanje jednog. e sad ne znam da li smiješ tražiti jer vraćanje dva vraćanja više od jednog zametka uvijek postoji “rizik” za višeplodnu trudnoću

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Yvette odličan rezultat 🙏👏🏼
    Betty naucit ces se na bockanje 😉 ja sam se prvi put sama bocnula al sam snimila (suprug je bio na putu pa sam mu morala poslat 😂), kao bila sam jaka i mogu ja to, a tek sam na videu vidjela koliko su mi se tresle ruke. Dobro da se nisam u vrat ubola 🙈 ta prva je bila najgora, a poslije mačji kašalj do orgalutrana, eeee onda me dočekala tupa igla, sok 🙉, al svaki put sve lakše. Jos su mi najgore one glupe kuglice utrogestana. Ja ih pola pogubim jer mi poispadaju iz ruku ☺️

  • Avatar Betty

    Betty

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Hvala cure,bas mi je drago da sam nasla ovaj forum,iskreno jako malo ljudi zna da smo krenuli s postupkom jer nekako od najbližih kao da nailazimo na neodobravanje,kao imamo dvoje,jedno njegovo jedno moje,sta Ce vam vise…tako da nemam nikoga,danas ne mogu kod dr jer je jutarnja smjena,ali danas nemam popodne obaveza za jurcati okolo pa cu doma na miru bez zurbe. .samo još jedno pitanje,jucer sam primila inekciju u 17.45h ,moram li sad svaki dan to vrijeme,ili bilo kad izmedu 17-19h?pitam jer u utorak je roditeljski bas u 17.30h ,pa ne znam jer mogu ponijeti sa sobom pa u autu,jer nema sanse da dodem doma do 19h…i jos nesto,rade li u Rijeci punkcije i vikendom?jer nesto je sestra napomenula da nece mozda biti u petak punkcija…
    Jedva cekam da napravite testove vi koje trebate i da nam javite plusiće😍

    25.9.2019 transfer…
    2 blastice zamrznute
    9.10.2019beta 703.9
    12.10.2019 beta 2710
    5.11.2019blighted ovum
    30.10.2021 Fet
    8.11.2021. +
    11.11.2021 beta 281.6
    13.11.2021 beta 705
    19.11.2021 beta 6154
    30.12.2021 😢

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Betty najbolje je u isto vrijeme, ako pomices mozes 30 minuta prije ili poslije na dan pomaknut. Znaci jucer si u 17.45, a danas mozes u 17.15 do 18.15! Preksutra +/- 30 onda od vremena kad si das danas.
    U Ri budu punkcije svaki dan bez obzira na dan, al ovisi kad ti padne oni okvirno kazu dan, al tek na zadnjoj folikulo kad daju stopericu odluce o tocnom danu. I transfere imaju svaki dan. Moze se desiti samo da ne bude tvoja dr nego drugi al oni sve obavljaju. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Babylove kako je prošlo danas?

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

  • Avatar Belaaa

    Belaaa

    Broj poruka: 1246

    Prijavi adminu

    Curee drage ja sam sutra opet na uvz dala mi je menopur i cetrotid jucer i po svemu ako bude ok aspiracija u Ponedjeljak ali mene od sinoc bas bole uzas jajnici! Vojim se da ja ne ovuliram do svega🙈
    Nisam uspila sve pohvatat ali vidim dosta ima svak svakih problema drago mi je smo jedna uz drugu ja sam dosta u zadnje vrime i u zdrastvenim drugim problemima tako da ne recete nu ove javi se svako prijestupne mislim na sve vas i svakom zelim svu sricu kao i sebi samoj ! Nemam neki veliki iskustava s poatupcima u mene od pocetka sve naopako !
    Ovaj sad je prvi da mi brzo rastu i da sam ok reagirala inace bi mi se oduzilo do 20 dana ciklusa!
    Eto nadam se da se ne ljutite sta nisam bas redovita🤷‍♀️ !
    E i mislum da je maticna miljec isto svoje odradila!

    Ja38g moj43g
    Sa 35g prva pri. trudnoca spontani kiretraza pataloski sve ok trombofilija ok 3g pokusavanja sa 37g krecemo u ivf 2019do 2020/5 neuspijeli Kbc Split njemu sve ok meni utvrdjen sterlititet amh 7,14pa 2,61pa 3,61pijem trave Ramize ostvarena prva trudnoca 8/20 sve ok 1,2uzv 3uzv na plodu anomalije ☹️ 3.11Zg pregled dok Hafner za fetalnu medicinu,7.11 prekid trudnoce radi veliki malformacija izgubili nasu bebicu💔😪🙏Desila se spontana trudnoca nakon svega❤️🙏Mola kirtaža💔

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Curke samo se javljam.. Bila na uzv. Jos je sve sitno.. Doduse i rano je 4 dana se pikam… Nastavljam sa gonalima 150 i u pon novi uzv 🙏

  • Avatar hejbaburibu

    hejbaburibu

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    Joj sto ne volim kad kaže “sitno” 🙄 odmah mi je slabo! 🤣
    Biti će sve to super! 🍀 
    Belaa 🤣🤣🤣🤣 zašto bi se netko ljutio jer se ne javljaš svaki dan? Pa nije ovo škola da se zapisuju izostanci.. tu smo da jedna drugu bodrimo i savjetujemo, da kukamo i plačemo ali i da se zajedno veselimo!!
    🥂

    DG: ja: sekundarna amenoreja, terapija Femoston 2/10 između postupaka mm: ok
    11/2018: stimulacija Gonalima 25-75IU, IUI, neuspješno
    04/2019: stimulacija Bemfola 150-225IU + Cetrotide, IVF, bez transfera
    09/2019: stimulacija Gonal + Menopur + Cetrotide, 7js, IVF, bez transfera
    01/2020: stimulacija Gonal+Menopur+Cetrotide, 3js, IVF; bez transfera
    07/2020: Pergoveris 300+cetrotide; 1js; IVF bez transfera

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Yvette super rezultat! Ček,već sutra transfer, a imate ih tako puno oplođenih? Ne idete do petog dana, već vraćate treći dan, a puštate ostatak do blastica?
    Betty ufurat ćeš se, nemaš što biti razočarana u sebe, pa ljudi smo, nesavršeni smo. Svima nam je bilo teško prvi put se piknuti. Meni je muž mućkao ampule - ja sam si sama davala inekcije. Mene više to mućkanje stresira, tako da sad od kad sam u Petrovoj, idem tamo da me oni pikaju. Imaju organizirano u 17h svaki dan pikanje. Sad vdim da unazad par godina imaju i Gonale u PEN-u, pa je pikanje još lakše, ali fkt mi se ne da. Glavno da si uspjela se piknuti, pa neka ti danas netko pokaže i bude s tobom kad se sama pikneš, da prevladaš strah. Igla sama klizne unutra. Ne treba sila, osim kako kaže Black89 ako je igra tupa 😂


    Nikita cini mi se tako, kako mi je ovo prvi postupak  ja ti jos pola toga ne shvacam no imam povjerenja u doktore pa kako bude. Jucer je bila punkcija, sutra transfer, ne znam ni jeli to onda dvodnevni ili trodnevni embrij.
    Bella ja sam svoje jajnike isto stalno osjecala, pocelo je 3 dana pred punkciju.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu

    yyette, mislim da su to ipak dvodnevni. Dan punkcije se računa kao nulti dan. Odličan rezultat 👍
    Ja sam isto imala transfer dvodnevnih i evo ih, odlučili ostati s mamom 😍 Sretno sutra 🤞🍀

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.