Porod u Petrovoj bolnici

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mama5

    Mama5

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    lara1406

    Pozdrav,
    može li mi netko reći kako to izgleda u Petrovoj kada se dođe u bolnicu sa trudovima? koja je procedura? koji pregledi se rade? ja sam naručena za dva tj u trudničku ambulantu. čula sam da se ni tamo ne radi uzv svaki put. da li se uzv radi taj dan prije poroda?kada ste zadnju put radile uzv?
    hvala!


    Javite se dolje na hitnom prijemu, onda vas sa papirima odvedu gore u rađaonu, pregled naprave da se vidi koliko ste otvoreni, dalje sve ovisi u kakvoj ste fazi, ako ste za porod i ako ima vremena dobijete klistir i secete u predrađaoni, obavi se papirologija i nakon toga vas stavljaju u box, dalje sve ovisi o tome koliko ste otvoreni, ali kad vas smjeste u box spajaju vas na ctg koji snimate doslovno dok ne rodite. E sad svaka zena je za sebe i  ne dođemo sve u istoj fazi tako da nije kod svakog isto. Moj savjet je sako da uvijek slusate babice i doktore🤗

    [lilypie.com]

  • Vita

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Hvala vam na svim ovim iskustvima. Ja sam 1.put rodila u drugoj bolnici, pa me zanima može li se u Petrovoj slobodno koristiti promjena poza, razni položaji pri porodu, ili je stol obavezan? 

  • Avatar beba2019

    beba2019

    Broj poruka: 1203

    Prijavi adminu

    Cure,ima li koja svjeza iskustva iz Petrove? 😊😊

    [lilypie.com]

  • pinamia

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam 12.12.rodila nasu prvu curicu u Petrovoj.. jos lezim na odjelu,sutra bi trebale kuci.. rodila za 5 sati.. doktori,sestre,svi u radaoni su super,dragi.. takoder i gore na odjelu.. pomoci ce sto treba, objasnit, doc 71762 puta ako ih se zove.. sto se mene tice, sve pohvale.  Pozz ☺️

  • martina_p

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Cure, da li tko ima svježa iskustva s porodom u Petrovoj? Da li pratnja na porodu može imati potvrdu o trudničkom tečaju iz doma zdravlja ili se stvsrmo mora platiti njihov tečaj 400 kn kako pišu? 

  • Avatar Mama5

    Mama5

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Rodila pocetkom godine i imali smo potvrdu od tecaja iz doma zdravlja, mislim da se to nije mijenjalo. Nisu ju na kraju ni pogledali, samo pitali dal ima muz jednokratno odijelo. 

    [lilypie.com]

  • ana9

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. 
    Imam pitanje, doduše nije vezano za porod nego za izlazak iz rodilišta (Petrova). 
    U čemu je vaša bebica išla doma.. Jastuk ili autosjedalica (jaje)? Hvala

  • Avatar Mama5

    Mama5

    Broj poruka: 507

    Prijavi adminu

    Autosjedalica(jaje)! 

    [lilypie.com]

  • Sića240895

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Da podignem temu malo cisto da znate po novom kako je u Petrovoj 😁😁
    Ja sam ODUŠEVLJENAA!! 
    Doktor, babice, sestre, anesteziologica pa cak i cure koje su na praksi svaka čast. Toliku brigu oko pacijenta stvarno sam se osjećala kao kraljica..
    Otvorena sam bila 7cm kada sam dosla, ocistili su me, stavili me na drip(za epiduralnu je bilo kasno) i ja nakon pola sata vec 9cm otvorena.
    Sve sestre su me tjesile, vikale “možeš ti to” i bile uz mene..
    Doktor je bio vrhunski, došao je unutra, govorio mi kako da stiscem dok je on tiskao trbuh i zarezao me jer sam izgubila snagu pa je morao, no nisam iskreno taj rez ni osjetila. Šivao me također taj isti doktor čim je posteljica bila vani(nakon 20min). Odradio je i to vrhunski, tješio me, govorio kako da se namjestim da mi bude lakše, sestra mu je pomagala cistiti i takoder je bila divna… Slijedeći put opet Petrova definitivno 🥰🥰🥰

  • NinaS0307

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Djevojke, žene, i sve koje se tako osjećaju, imam pitanjca za vas. 
    36+6 sam danas, i idem 30.3. na prvi pregled u Petrovu. Odlučili smo se na rodilište zbog coronice nam drage, jer bar mislim da je tamo manja sansa da je pokupimo nego u nekoj opcoj bolnici, no nebitno.
    Ima li netko tko je nedavno rodio tamo, da mi moze pomoci. Sto ponijeti, sto treba, sto ne treba, koliko cega.
    Rodila sam u OB Karlovac prvu bebacicu, nosila sam ukratko 2 spavacice, rucnike, uloske za sebe, pelene za bebicu, maramice za sebe i za bebicu, i u principu ti jednom, dvaput pokazu kako sa bebom i dalje radis sam. Sto se nosi u Petrovu i kakvi su prema mamama i bebicama?
    I sto se tice dohrane i toga, za curicu mlijeka ne da nisam imala, nego je vukla do iznemoglosti, i onda trazila dohranu, tako da sam prestala ‘dojit’ i nikad mi se nista nije upalilo, a ni familijarno mi bas nije da imamo mlijeka, pa kakvi su prema vama ako nemate, ne mozete i tako. Znam da sam morala molit u Karlovcu 20 ml dohrane da mi se dijete ne place cijelu noc, i iz bolnice sam izasla ko zombi, nisam jela tjedan dana i tako sve. 
    Sve sto imate, dobro, lose, kojoj se da pisat, pomoc, bila bih vam jako zahvalna!!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.