Porod u bolnici sveti duh 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Macutica

    Macutica

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Omerta

    Ima li tko kakvih novih iskustava sa Sv.Duha otkad su obnovili rađaonu?I sto ste si sve spremile u torbu za box?

    Idem ja u ponedjeljak u bolnicu na odjel patologije trudnoce, ako sto saznam, javim ti. 
    Kod mene je situacija za sada carski, a do tada hospitalizacija, pa se pakiram malo drugacije.. 

    [lilypie.com]

  • IvanaaT

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    mamika3

    Ja prije 7,5 mjeseci tamo trece rodila…Nemam negativnih iskustava!Samo kaj su izbjegavali dat epiduralnu,osim ak nemas vezu naravno!Ima jedna babica,plava kosa ,krasne plave ili zelene oci,starija zenskica…Neki bi rekli stroga ja kazem bezobrazna!Nazalost,ne znam ime..Koza!Sestre ok,cak su i pitale dal da nam bebe uzmu po noci!A i kad smo same trazile,uzele su ih!Pa se stignes malo i odmorit!Osobno se ne mogu zalit,sva tri poroda su mi bila tamo


    Oh da da..daa..Kad prepricavam svoja iskustva (dva poroda u sv.Duhu), bez prigovora na babice, doktore, babinjače, sestre za bebe, ta plava arogantna babica, nepristojna, mrzovoljna,neugodna, mi na trenutak zasjeni sve ove koji su za svaku pohvalu..Trebam rodit tamo sada i treći put i čvrsto sam je odlučila pitat, ukoliko se nažalost ponovo sretnemo, njeno cijenjeno ime i prezime jer imam na temu nje što napisati bolnici. Užas jedan..Bila sam nekoliko puta na hitnom prijamu i imala sam priliku vidjeti njezin bezobrazan i neugodan odnos prema npr tatama kojima pokazuje bebe a onda je naravno u punom sjaju zasjala i na mom porodu..Sve u svemu, bila sam tamo često pa i na patologiji trudnoće i stvarno su svi bili normalni..Epi su dobile sve zene koje su tražile za vrijeme mog boravka u predradaoni, pa tako i ja..sa 8 prstiju otvorena..Iako beba nije isla van jer je epi sve usporila nisu me rezali, i sve je na kraju dobro prošlo..Za Petrovu recimo najčešće čujem iskustva horor tretmana, sa Vinogradskom su mame relativno zadovoljne..Tako da moram negdje drugdje rodit definitivno bi po iskustvima iz prve ruke odabrala Vinogradsku..

  • Ive2909

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ovako, rodila sam na Sv. Duhu prije 5,5 mjeseci. Imala sam visokorizičnu trudnoću, koja je završila carskim rezom. Prije poroda ležala sam na patologiji trudnoće. Rodila sam zdravu djevojčicu i kad god ju pogledam, sjetim se poroda i osoblja u bolnici Sv. Duh. To je bila moja prva trudnoća i moram reći da ni u najluđem snu, nisam mogla zamisliti kakvo će to predivno iskustvo biti. Kako je porod bio inducirani, doktor je sve napravio kako bi potaknuo da rodim prirodnim putem. Tako da je to sve skupa, dugo trajalo. Ali zaista, ja se ni u jednom trenutku u toj bolnici, nisam osjećala loše, niti uplašeno,iako sam  po prirodi takva. Moram pohvaliti divne doktore, posebno dr. Dubravka Habeka i dr. Ingrid Marton. Prije svega, predivne, tople i skromne osobe, a pogotovo vrhunske ginekologe. Hvala im od srca. 

  • Avatar Žuža

    Žuža

    Broj poruka: 567

    Prijavi adminu

    Podizem malo temu. Ima li neka mama koja je nedavno rodila na Sv. Duhu? Kako je sada kada je bez pratnje? Sto sve treba od stvari? Hvala 🙂

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • jabuka123

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zna li neko da li žena iz druge države može doći na porod u klinici Sv. Duh? I koja je cijena poroda?

  • Avatar Hip_Hopsica

    Hip_Hopsica

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Ja sam čula da su dozvolili pratnju na porodu? Jel ima koja trudnica koja je friško rodila da javi situaciju? 
    Ja sam prvo dijete rodila u Petrovoj 2018 i bilo je sve OK. Mislim da su se puno popravili. Sve su me pitali prije nego su mi dali, 2 x sam dobila epiduralnu,  više ne prakticiraju epiziotomiju pa je tako nisu niti meni napravili (prvorotkinja, beba 4150g)… prigušili svjetla, muž je mogao puštati muziku… uglavnom vrlo zadovoljna.
    Al sad kako nema pratnje, išla bih na sv. Duh, pa me zanimaju iskustva? 

    02/2017….. spontani pobačaj
    02/2018….. stigla naša curica :-)
    04/2019….. spontani pobačaj
    07/2019….. spontani pobačaj
    02/2020….. trudna - Bhcg na 4+2: 386; 4+4: 879; 9+3 Beba br.1: 27mm, beba br. 2 stala s razvojem na 6mm;
    15+1- uredan Nifty 💙; 05.11.2020. Podobnik
    [lilypie.com]

  • pg0106

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hip_Hopsica

    Ja sam čula da su dozvolili pratnju na porodu? Jel ima koja trudnica koja je friško rodila da javi situaciju?
    Ja sam prvo dijete rodila u Petrovoj 2018 i bilo je sve OK. Mislim da su se puno popravili. Sve su me pitali prije nego su mi dali, 2 x sam dobila epiduralnu, više ne prakticiraju epiziotomiju pa je tako nisu niti meni napravili (prvorotkinja, beba 4150g)… prigušili svjetla, muž je mogao puštati muziku… uglavnom vrlo zadovoljna.
    Al sad kako nema pratnje, išla bih na sv. Duh, pa me zanimaju iskustva?


    Pozdrav, evo nije baš friško ali rodila sam 01.06. na Svetom Duhu, u 11:30h mi je puknuo vodenjak i nakon jedno desetak minuta je ispao sluzni čep, tako su i trudovi krenuli, polako sam se otuširala, pojela, spremila stvari do kraja i uputila se u bolnicu, bilo je oko 15:30h kad sam stigla, zaprimili su me u sobi, stavili na ctg, ona klasična procedura sa svim informacijama koje su im potrebne, mlađa sestra mi je otvorila venski put, obrijala me i doktorica obavila pregled, bila sam otvorena 3 prsta, pitala me jel želim epiduralnu, nakon toga su mi dozvolili da izađem na hodnik pozdravim se s mužem i dam mu stvari koje mi nisu potrebne, kad sam se vratila obavili smo klistiranje i tuširanje i u predrađaonu, dobila sam čak i večeru, najviše mi se svidjelo to što sam htjela hodati i nisu me sprječavali u tome, povremeno sam legla na ctg da vide da je sve okej, ali sam ih molila da hodam jer su mi trudovi u ležećem položaju bili neizdrživi. Pitali su me želim li neki lijek koji mi smanjuje osjećaj boli ali čula sam da se od toga jako ošamutiš i da ti bude slabo, a meni je od trudova bilo dovoljno muka. U 20h stigla je vizita i doktor me pregledao i rekao da sam otvorena samo 4 prsta, išlo je jako jako sporo, a mene boljelo sve jače i jače i zamolila sam ih da dobim epiduralnu, doktor je rekao da pričekam do 21h i da će me odvesti u rađaonu i dati epiduralnu. 

  • pg0106

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu


    Tako je stvarno i bilo, čak i prije 21h su me odveli, dali epiduralnu i muž je mogao doći čim su mi dali dozu, imao je zaštitno odijelo koje je dobio u bolnici, za tečaj nisu tražili potvrdu, samo su ga pitali jesmo ga prošli, mi smo imali online tečaj. Moje otvaranje je išlo strahovito sporo, dobila sam antibiotik nakon 12h od pucanja vodenjaka, epiduralna mi je djelovala samo u prvoj dozi, svaka iduća nije, anestezilolog je spavao cijelu noć i kad sam zvala da želim još jer su bolovi neizdrživi on je dolazio i govorio dobro jutro i zijevao kao da ga boli ona stvar što mene boli. U 5 ujutro sam bila posve otvorena, ali je bebač bio visoko gore, ležala sam na boku jer sam morala da bi se on spustio, znači ležanje od kad sam ušla u rađaonu na lijevom boku osim kad su mi uštrcavali epiduralnu, onda sam bila na leđima. Bila sam posve iscrpljena i spavala između svakog truda i u 09:20h su uletili njih 10, ne znam ni sama koliko ih je bilo ali jako puno i viknuli ajde ti ćeš roditi, par stisaka i moj prasac 4530g i 52cm stigao u 09:24, reznuli su me malo ali u potpunosti podržavam, velika beba i prvi porod, nisam imala nikakav plan samo sam željela da beba i ja budemo dobro i to mi je bilo najbitnije, vjerujem da su dali sve od sebe, cijelo vrijeme tiskanja navijali su i vikali bravo mama još malo, podrška 100% s njihove strane, izmjenila sam 3 smjene tamo i svi su mi bili predobri i predragi i definitivno ću roditi opet tamo, nova rađaona je predivna, kao u hotelu. Jedina zamjerka od cijelog boravka tamo je taj anesteziolog i sestre na odjelu babinjača, svaka vodi svoju politiku što se tiče dojenja i svega, ako tražiš mišljenje 3 sestre, svaka će reći različito.Sve u svemu bilo je super i sve pohvale.

    Malo sam sam se raspisala🤣

  • Avatar Hip_Hopsica

    Hip_Hopsica

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    pg0106 hvala ti puno na ovako detaljnom opisu.  Puno si mi pomogla. 
    Znači muž je bio od 21h na dalje s tobom?
    Ja sam isto sa Petrovom bila sa svim zadovoljna osim sa anesteziologom… spičila mi dvije doze epiduralne a niti jednu kako treba…
    Čula sam da je sad velika gužva sad na Sv. Duhu zato što su jedina bolnica koja dopušta pratnju? Da li je to istina?

    02/2017….. spontani pobačaj
    02/2018….. stigla naša curica :-)
    04/2019….. spontani pobačaj
    07/2019….. spontani pobačaj
    02/2020….. trudna - Bhcg na 4+2: 386; 4+4: 879; 9+3 Beba br.1: 27mm, beba br. 2 stala s razvojem na 6mm;
    15+1- uredan Nifty 💙; 05.11.2020. Podobnik
    [lilypie.com]

  • Avatar Hip_Hopsica

    Hip_Hopsica

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Bogami fini komad bebača. Čestitam pg0106!!!🤗🥰

    02/2017….. spontani pobačaj
    02/2018….. stigla naša curica :-)
    04/2019….. spontani pobačaj
    07/2019….. spontani pobačaj
    02/2020….. trudna - Bhcg na 4+2: 386; 4+4: 879; 9+3 Beba br.1: 27mm, beba br. 2 stala s razvojem na 6mm;
    15+1- uredan Nifty 💙; 05.11.2020. Podobnik
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.