Porod u bolnici sveti duh 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila nedavno na sv. Duhu, pa evo ukratko mog iskustva. Lezala sam na patalogiji trudnoce, predvecer su mi poceli trudovi, dosao me dr gledati kada su bili na 5 min, samo prst otvorena, isto kao i dan prije, tako da su svi mislili da to bude tek sutradan. Dolazi dr 2 sata kasnije, ja 6 cm otvorena, vec sam tu znala da nece biti vremena za epiduralnu. Nabrzinu su me klistirali i obrijali, sestre na odjelu su bile stvarno ljubazne, pakirale mi stvari i nosile sve to dolje. 
    Stavili su me u predradaonu na ctg, tu sam bila nekih pola sata kada sam im rekla da moram tiskati. Oslobodili su mi box (guzva bila tu noc), brzo na stol i za 10 min mi je beba vec bila na prsima. Babica me masirala dolje i poljevala uljem, nije da sam to nesto osjetila, ali sam ju cula kad je trazila da joj dodaju ulje 😂
    Nisu me rezali, ali sam malo puknula
    Muz i ja smo se mazili preko sat vremena s bebicom onda su me odveli na odjel. Nije bilo mjesta na babinjacama, tako da smo opet bili na patologiji trudnoce, nas tri rodilje u sobi. Ne mogu se pozaliti na sestre, ove za mame su nas pratile prvi put na wc i rekla da zovemo ako nam je slabo, cimericu su dolazile pratiti jos par puta jer joj se vrtilo. Dolazile su svako toliko viditi jesmo dobro. Sestre za bebe su isto bile ok, nismo ih puno zvale, uvjek su brzo dosle. Ja sam zvala jednom kad je beba bljucnila, pa da ju presvuku da ne bude u mokroj majici. Pomagale su oko namjestanja bebe na prsa. Jedino sto apsolutno svaka ima svoju teoriju kako, kada i koliko dugo dojiti, ali dobro, ne vrijedi se živcirati oko toga, treba vjerovati svom instinktu.
    Bebe idu na kupanje i pregled ujutro negdje od pol 8 do 9, tu ih oni presvuku i to je to. Znaci treba ponjeti sve za presvlacenje guze. 
    Jedino negativno je to sto nam za ta tri dana nijednom nisu presvuceni kreveti. Pod guzicom smo imale malo vece jednokratne podloge koje su se vec raspale dok smo isle doma. Ja sam prvi dan malo zakrvarila gornju plahtu kojom sam se pokrivala i to je tako ostalo isto do kraja…


  • Cooper1012

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Good articles, well presented and informative articles.

    gclubcrown [gclubcrown.net]

  • Avatar japanka

    japanka

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Prije nego sam izabrala bolnicu za porod, čitala sam ove komentare pa da sada i ja ostavim svoje iskustvo koje možda pomogne nekome odlučiti se. 
    Prvo, moja ginekologica je snažno za Sv. Duh, smatra da su najbolji i najprofesionalniji. Kad sam isla u trudnicku ambulantu pripremila sam se za visesatna cekanja. Desilo se da sam samo prvi put potrosila 4 sata tamo (ali zato sto sam cekala prvo za uzv a kasnije za  pregled), ostale pute stvarno dosta brzo prenijela sam i rodila 5 dana poslije termina. 

    [lilypie.com]

  • Avatar japanka

    japanka

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Rodila sam u 7.mj. Mene su pitali zelim li epiduralnu. Ja odbila. Kasnije požalila  babica je bila skroz ok, dali su mi da pijem vodi, cak sam i grožđani secer jela. Na samom porodu je bilo valjda 5 ljudi, svi navijali, imala sam dojam da je tekma u tijeku  rezali su me, ali su me prije pitali tj rekli mi da moraju jer je beba velika i zapelo rame. 
    Porod mi je ostao u ok sjecanju, od tih trudova jedva cekas da se rijesis i da beba izadje van. Ono sto mi je bilo najgore (a ne znam ni je li pametno to pisati i plasiti trudnice) je sivanje rane. Dijelom je bilo anestezija a ostali veliki dio na zivo. Nisam glasa pustila tijekom svih tih sati bolova i samog poroda ali sam bome ciknula kad me sivala  prezivis sve to i onda za kraj to jaoooo. 
    E da, ja nisam bila ponijela rucnik za brisanje nakon tusiranja u predradaoni. Sreca pa sam imala neke dm-ove papirnate rucnike pa sam se s tim obrisala. 
    Boravak na odjelu ok. Sestre kako koja. Neke brizne i super a neke brzobrazne. Jedna mi nije htjela premotati dijete, tj pokszat kako to raditi. Jedna me spasila jer mi je pokazala da imam mlijeka i kako bebu staviti pravilno na prsa i dojiti. Mislim da bi kod mene propalo dojenje da nije te zene. 
    Higihenski uvjeti ok, kod nas je bilo dovoljno svega. Ja ponijela jednokratne podloge ali mi nije trebalo. Hrana mi isto bila ok. 
    Sretno trudnicama :) 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Raspored doktora u TA Sveti Duh:
    PON: dr.Milan Pavlović (8-16h)
    UTO: dr.Lana Zlodi Hršak (8-12h)
              dr. Oliver Vasilj (12-16h)
    SRI:  dr.Matija Prka (8-12h)
             dr. Damir Zudenigo (12-16h)
    ČET: dr. Edina Berberović (8-16h)
    PET: dr. Ivanka Bekavac Vlatković (8-12h)
             dr. Ana Tikvica Luetić (12-16h)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • doly123

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame trebala bi sljedeći tje dan ići u zagreb u bolnicu sveti duh roditi jer bi bebu odmah nakon poroda trebalo operirati (mali zahvat)inače sam iz zadra i živim u zadru,zanimaju me kakvi su doktori,uvjeti..pošto sam pusacica dali mogu ići zapaliti?i nitko neće biti sa mnom jer nemamo gdje biti nemamo nikoga u zagrebu pa da ponesem sve odmah sto mi treba i za mene i bebu jer ne znam dali ima mjesta u sobama,htjela sam u kuferic spremiti posto mi neće imati tko donijeti. …u utorak me vjerovatno premještaju u zagreb…. 

  • Du1212

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Rodila prije 7 mjeseci na Sv.Duhu. Sve najljepse o svima. Za epiduralnu su me par puta dosli pitat dok nisam pristala. U nedjelju navecer mi je pukao vodenjak a u ponedjeljak u 4:18 sam rodila. Nisam popucala,nisam šivana. Nisam imala trudove. Dobila drip. Usput se ispricavam svim zenama koje su me slusale kako drecim. 🤭 (i sestrama,doktoru,spremačicama..
    4 smjene sam promjenila tako da nisam imala srece nego su stvarno svi bili divni. 
    Uglavnom… prekrasno iskustvo. (Bolno,ali prekrasno)! 

  • mademoiselle123

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok mame, rodila sam na carski rez u bolnici sv.Duh.
    Sve pohvale doktorima, doktoricama, asistentima, babicama, anestezilozima, asistentima, cistacicama, apsolutno svakom biću te bolnice! 
    A najveca pohvala i zahvalnost doktoru Oliveru Vasilju!!
    Nemojte se misliti ni sekunde gdje roditi. Ja sam imala savrseno iskustvo, i ako Bog da, ponovila bih opet!! 💞

  • mademoiselle123

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    mademoiselle123

    Bok mame, rodila sam na carski rez u bolnici sv.Duh.
    Sve pohvale doktorima, doktoricama, asistentima, babicama, anestezilozima, asistentima, cistacicama, apsolutno svakom biću te bolnice!
    A najveca pohvala i zahvalnost doktoru Oliveru Vasilju!!
    Nemojte se misliti ni sekunde gdje roditi. Ja sam imala savrseno iskustvo, i ako Bog da, ponovila bih opet!! 💞


    I da, hrananje bila odlicna! Uzmu djete preko noci da se odmorite, ujutro ga vrate okupanog, presvucenog, donose odnose stvari, daju tablete, vode na wc, pune boce vodom,dolaze u sobu nuditi pomoc svako sat vremena,…. ma stvarno svaka cast svakome pd njih!! 

    Što se tiče epiduralne, cure do mene koje su trazile svaka je dobila, osim onih kojima je, naravmo, bilo prekasno uzeti da bi djelovala, tako da ovdje što pišu da se ne može “ako nemaš vezu” ja mislim da može.
    Buduce mame, ‘navalite’ na sv Duh!! 😉

    Sretno🎈

  • leica2812

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene, drage mame i one koje će to tek postati,
    Imam potrebu s vama podijeliti svoje iskustvo sa rodilištem Sv. Duh.
    Moja trudnoća od prvog do zadnjeg dana je bila i više nego savršena, odlično sam se osjećala i super izgledala, imala energije kao nikada do sada.
    Noćna mora je počela kada sam sa trudovima došla u rađaonu. Bila sam odmah smještena u predrađaonu i od onda mučenju nije bilo kraja. 
    Imala sam nesreću da sam došla u smjenu bezobraznih, hladnih i bahatih sestara i babica jer one kao žene koje i same vjerojatno imaju djecu i koje su ove struke ne bi si smjele davati za pravo derati se i vrijeđati.
    Kada su me prebacili u boks i kada je porod počeo to je bila neopisiva agonija i bol obogaćena deranjem i vrijeđanjem od strane babica koja je trajala sve do momenta kada je već bio ugrožen život moje curice i završilo se hitnim carskim rezom i reanimacijom moje curice. Bogu hvala i na njihovu sreću ona je dobro i nije bilo nikakvih posljedica po nju. Nakon svega, kada sam trebala biti doma i uživati sa mojom princezicom ja se u stanju sepse vraćam u bolnicu jer se rana od carskog upalila i zagnojila a doktori na to kažu da je to bilo za očekivati i da se to ne može predvidjeti. Molim?! Kako je to bilo za očekivati i da li je njima to pod normalno?! Pa trebali su napraviti sve da to spriječe i da do upale uopće ne dođe.
    Unutarnji šavovi nisu za svakoga i vjerujem da su se stavili obični šavovi i da me se pokrilo antibiotikom nakon carskog reza da ne bi ni došlo do svega ovoga.
    U zadnji čas sam došla i izvukla se živa, to su riječi doktora koji me primio na hitnoj.
    Nemam namjeru odgovarati na pitanja samo sam željela da se zna koliko ti na žalost igra sreća u svemu, u koju ćeš smjenu doći. Samo nekolicina liječnika i sestara su izuzetci, ostali na žalost nisu za ovu struku i ne zaslužuju te titule i uniforme. Jako je sve traljavo i prljavo, mjere štednje se osjete na svemu. Hvala ovoj državi i ministru na tome.

    Meni moje izgubljeno vrijeme bez moje curice nitko ne može vratiti i kada ju pogledam zahvalna sam što mi je tu i što mi je davala snage sve ovo izdržati ali zbog traumatičnog iskustva suprug i ja više djece ne planiramo imati.
    Odlučite se radije za Vinogradsku ili Merkur, jer ja sam gadno pogriješila što sam baš Sv. Duh htjela.
    Nadam se da sam spasila bar jednu mamu.
    Sretno! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.