Po prvi put roditelji - šlampavi amateri

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar žena za sva vremena

    žena za sva vremena

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    [justify]Mama lijepo objasnila što sve zapravo rade majke kućanice[/justify][justify]U društvu često vlada predrasuda da mame koje nisu zaposlene zapravo ne rade puno. Koliko i što sve rade opisala je mama troje djece u iskrenom statusu:[/justify][justify] [/justify][justify]Moja žena je nezaposlena. Moja žena je nezaposlena!!![/justify][justify]
    Razgovor između muža i psihologa:[/justify][justify]
    -Kako zarađujete za život, g. Rogers?[/justify][justify]
    -Radim kao službenik u banci.[/justify][justify]
    -Vaša žena?[/justify][justify]
    -Ona ne radi. Domaćica je.[/justify][justify]
    -Tko pravi doručak za vašu obitelj?[/justify][justify]
    -Moja žena, jer je nezaposlena.[/justify][justify]
    -U koja se doba budi Vaša žena?[/justify][justify]
    -Budi se rano, jer sve mora biti organizirano. Organizira ručak za djecu, brine se da su dobro odjevena i počešljana, da doručkuju, operu zube i uzmu sve potrebno za školu. Budi se sa dojenčetom i mijenja pelene i presvlači. Doji a priprema i užinu.[/justify][justify]
    -Kako Vaša djeca dođu do škole?[/justify][justify]
    -Moja ih žena odvede u školu jer je nezaposlena.[/justify][justify]
    -Nakon što odvede djecu u školu, što radi?[/justify][justify]
    -Obično si uzme vremena da razmisli što može još uraditi dok je vani, da ne bi morala prečesto pakirati i raspakirati autosjedalicu, npr. platiti račune ili svratiti u trgovinu. Ponekad nešto zaboravi pa mora ponoviti put, sve s djetetom. Kad se napokon vrati kući, mora nahraniti bebu i opet dojiti, promijeniti joj pelenu i spremiti za spavanje, pospremiti kuhinju a onda će se pobrinuti o rublju i čišćenju kuće. Znate, zato što je nezaposlena.[/justify][justify]
    -Navečer, kad se vratite kući iz ureda, što radite?[/justify][justify]
    -Odmaram, naravno. Znate, budem umoran nakon cjelodnevnog rada u banci.[/justify][justify]
    -A što Vaša žena radi navečer?[/justify][justify]
    -Napravi večeru, usluži djecu i mene, opere suđe, još jednom pospremi kuću, pobrine se da je pas vani, kao i da su sklonjeni bilo kakvi ostaci od večere. Nakon što djeci pomogne sa zadaćom spremi ih za spavanje u pidžamama a pobrine se i da je beba u čistoj peleni, da djeci toplo mlijeko, pobrine se da operu zube. Kad je u krevetu, nastavlja se često buditi da bi nastavila dojiti i po potrebi promijenila pelenu dok mi odmaramo. Zato što ne mora ustati na posao.[/justify][justify]-Ovo je dnevna rutina mnogih žena diljem svijeta, počinje ujutro i nastavlja se do sitnih noćnih sati…I ovo se zove „nije zaposlena“?! [/justify][justify]
    Zvanje kućanice nema diplome, ali ima ključnu ulogu u obiteljskom životu!
    Uživajte sa svojom ženom i cijenite ju, kao i svoju majku, baku, tetku/strinu, sestru, kćerku… Jer njihova je žrtva neprocjenjiva.
    Netko ju je upitao…[/justify][justify]Vi ste žena koja radi ili se to jednostavno zove „kućanica“??[/justify][justify]Odgovorila je:[/justify][justify]Radim kao supruga kod kuće, 24 sata dnevno…[/justify][justify]Majka sam,[/justify][justify]Žena sam,[/justify][justify]Kćerka sam,[/justify][justify]Budilica sam,[/justify][justify]Kuharica sam,[/justify][justify]Spremačica sam,[/justify][justify]Gazdarica sam,[/justify][justify]Šankerica sam,[/justify][justify]Dadilja sam,[/justify][justify]Medicinska sam sestra,[/justify][justify]Fizički sam radnik,[/justify][justify]Djelatnik sam osiguranja,[/justify][justify]Savjetnik sam,[/justify][justify]Tješitelj sam,[/justify][justify]Nemam godišnjeg odmora,[/justify][justify]Nemam dozvolu za bolovanje,[/justify][justify]Nemam slobodnog dana,[/justify][justify]Radim dan i noć.[/justify][justify]Na dužnosti sam bez prestanka,[/justify][justify]Ne primam plaću, a…[/justify][justify]Bez obzira na to, često čujem frazu:[/justify][justify]„ali, što radiš po čitav dan?“[/justify]
    [justify]Žena je poput soli:[/justify]Njena se prisutnost ne pamti, ali njena odsutnost ostavlja sve bez okusa.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.