Patronažna sestra

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Jasmina1408

    Jasmina1408

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Meni su zvali doma iz bolnice da patronažna dolazi… Mislim da u životu nisam upoznala bolju osobu, nasmijana, stručna, pažljiva s bebom, pomogla mi je oko dojenja jer sam ju zamolila, uvijek se najavila prije nego je trebala doći i nikada nije ostala dugo da dosađuje kao neke. Stvarno mi je pomogla sto se tiče bebinog pupka, objasnila dohranu, uvijek je pazila da su joj ruke čiste i nije dirala bebu kad su joj ruke bile hladne. Ne znam kako stojite s politikom čistoće ali ja sam alergična ako mi netko hoda s cipelama po kući, ona je lijepo pristojno stavila vrećice na svoje cipele prije nego je ušla u kuću i zbog toga mi je još više bila draga.. :D same pohvale.

  • Viko22

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Moja je bila super.. rodila,sam na carski i dosla je 2dana nakon sto sam izasla izasla iz bolnice ,sve mi je pokazala i za rez i pupak ma sve i objasnila. nije zurila nigdje tako je blaga i dobra

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Moja je isto bila super!Ljubazna,draga,njezna sa bebom,stavila one navlakuse na cipele kad je usla,oprala ruke…Sve mi je pokazala,rekla da nazovem ako trebam savjet….Jis sam ju znala sresti par puta u kvartu i popricati s njom!Zbilja je bila super!I jos nas je uvalila kod doktora koji je zbilja predobar!Trazila sam savjet jer nisam znala ko je kakav pa nas je kod njega upisala!Ma super je!Citala sam par postova s pocetka pa sam se zgrozila kakvih ima!Zena trazi pomoc oko prvog kupanja ova veli da proba sama!Ma fuj!!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • 0923707288

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok mame
    U 40+2 sam trudnoce no jos nisam rodila i patronazna sestra je zvala da ce doci danas kod mene. Dali je jos kod koje tako bilo a da nije jos rodila??

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Veronika Poljak

    Bok mame
    U 40+2 sam trudnoce no jos nisam rodila i patronazna sestra je zvala da ce doci danas kod mene. Dali je jos kod koje tako bilo a da nije jos rodila??


    Dođu one upoznati teren i buduću mamu,posavjetovati te i dogovoriti idući posjet kad se beba rodi,to je super i znaju stvarno biti od velike pomoći,pogotovo prvorotkama poput mene🙂. Sretno na porodu,nek bude čim brže i bezbolnije🙂,uz brz oporavak.

  • IvanaJ

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Meni je patronazna dosla prehladjena, bez maramica za brisat nos nego je cijelo vrijeme uvlacila u nos. Malu mi je skinula golu i digla je na svoje rame U KOZNOJ JAKNI JE BILA. Jos mi je nakon tjedan dana rekla da mi je mlijeko vodeno i da se beba ne moze najesti i da obavezno predjem na dohranu. Iskreno se nadam da ce ovaj put biti neka druga. 

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Meni je patronazna bila jedna krasna zena… Ima blizu 60 godina,i hrpu iskustva, a nije staromodna!! Puno mi je pomogla savjetima sa prvom bebom, najavila bi se prije dolaska, jako uredna, obavezno pranje ruku prije nego dira dijete, pa makar i 5 puta, pristojna, kada je bila malo prehlađena, a morala je doci izvagati bebu, dosla je na vrata sa medicinskom maskicom, pruzila mi vagu i rekla da ce pricekati ispred vrata dok izvazem malog da ga slucajno ne zarazi..   Njeni savjeti oko dojenja, kupanja, njege bebe su mi jako pomogli.. I dala mi je br.moba da ju zovem bilo kada ako mi bilo sto treba. Mislim, svaka cast zeni.. Sa drugim djetetom je opet bila ona i dosla je nakon poroda i dogovorile smo se da ni nedolazi jer znam sve, a ako ista trebam da nazovem. Posjetila nas je kad je mali napunio 3 i 6 mjeseci. Patronazna Silvana, skidam Vam kapu i hvala!!!!!

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    Nasa patronazna je bila ok. Nije da mi je rekla nesto puno sto nisam znala, ali mi je opet lijepo pokazala kako okupati bebu, ocistiti pupak… Inace vodi grupu za potporu dojenja pa mi je i oko toga dosta pomogla. L je imala soor, pa nam je ona sredila gel, mi nismo morale ici nikuda. 
    Bilo je tu i nekih stvari koje je rekla, a koje sam ja odlucila ignorirati. Zena ih je rekla u najboljoj namjeri, ali su meni bile pretjrane ili neprakticne. 
    Jedino me malo izbacilo iz takta kod zadnjeg posjeta… Sa 3 tjedna sam uvela jednu bocicu ad jer se od dojenja nije mogla zasititi. Kada sam joj to rekla me malo napala. Nakon vaganja je vidjela da je L dobila minimum, pa je rekla konzultirati se sa nasom pedijatricom. Poslije me zvala da mi kaze da joj nudim ad nakon svakog obroka jer joj ocito nije dovoljno moje mlijeko. Opet sam ju ignorirala i ponudila ad nakon 2-3 obroka dnevno. Tjedan dana kasnije sam izbacila ad u potpunosti, a L je pocela dobivati na kilazi kako treba. 

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Kako se organizira patronazne sestra? Kome se trebam javiti i u kojem periodu.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    SarahSarah

    Kako se organizira patronazne sestra? Kome se trebam javiti i u kojem periodu.


    Javiš se nadležnom domu zdravlja, tj domu zdravlja kojem pripadaš po adresi na kojoj zivis. Ili telefonski ili u njihovu sobu u domu zdravlja. 
    Neke patronazne vole upoznati trudnice prije poroda, ako si prvorotka po meni skroz ok ideja, neke dolaze kad budes otpustena s bebom doma. 
    Uglavnom sve ovisi kakvo je pravilo kod tvoje patronazne i u kakvoj je guzvi. 
    Ja imam iskustvo iz dva grada s dvije patronazne i razlika je nebo i zemlja, sto se tice savjeta, vremena, komunikacije, zainteresiranosti ma svega.
    Imas jos vremena, al cisto se raspitaj za telefon ili nesto da ti je pri ruci kad budes trebala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.