Patronažna sestra

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Vinogradska isto informira patronažu u najbližem domu zdravlja ali smo mi ipak nazvali i javili da smo domeka i teta nam došla isti dan( drugi dan po dolasku iz rodilišta), jako, jako, jako draga, ljubazna i teta koja stvarno voli svoj posao, prekrasna žena.. nije samo malca pregledala, prepipala, prebrisala, već je mene pregledala, pomogla sa masažom prsa jer sam klasika puna ko kanta bila, ma sve 5..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Inaa88

    Inaa88

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    prva tri puta sam bila u Puli i patronažna je bila izgubljena da izgubljenija ne može biti.. katastrofa,kao da je prvi put u životu dijete vidjela… a sad zadnji put sam rodila u Vukovaru i došao mi dečko jedan… patronažni tehničar(što je mene baš ugodno iznenadilo) i nije ništa puno komplicirao… jako,jko uljudan,drag i pristojan,a prije svega realan i bez pretjernog pametovanja… bio par puta,čisto reda radi i tjt… svaki put su došli drugi dan od izlaska iz bolnice,obavijestila je bolnica…

    Pomoći možeš samo onome koji te želi poslušati.

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Ja sam imala super patronažnu sestru. Došla je odmah dan nakon što smo došli iz bolnice, pregledala prvo moje otpusno pismo razgovarala samnom pitala me kako sam i onda smo se bacili na bebača . Presvukla ga je provjerila pupak, dala mi savjete za dojenje ali je odmah rekla da ako neće ići (nisam baš imala mlijeka) da ćemo preći na adaptirano da se ne mučimo ni ja ni on. Došla drugi dan, opet isto, prvo nas dvije porazgovaramo pa pupak pa je taman provjerila stolicu od malog i odmah poslala muža u apoteku po mlijeko jer je maleni bio gladan. Došla još jednom kad je otpao pupak, okupale smo ga skupa, dala mi je još hrpu savjeta, svoj broj mobitela i rekla da ju slobodno zovem kad god hoću i da će ona doći. U svakom slučaju ja sam oduševljena i svakako ću opet nju zvati kad se drugi bebač rodi.

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ja sam imala i jos uvjek imam super patronoznu ;-)
    Naime,patronozna sestra koja je zaduzena za nas kvart jednom mjesecno odrzava grupu za potporu dojenja,to je grupa na koju dolaze trudnice i majke s djecom i traje po 2-3 sata. Grupa je savrsena jer pricamo o svemu,a tu su i druge majke koje ti uvjek daju savjet za problem. Na grupi sestra donese vagu,pa mozes izvagati bebaca te izmjeriti kolko je naraso. Samo da napomenem da sestra tu grupu drzi bez da je placena za to.
    Tako sam ju ja upoznala i jos kao trudnica krenula na grupi i po izlasku iz bolnice ju nazvala,dosla je isti dan.
    Ja sam u bolnici imala velikih problema sa dojenjem (rekli su mi da necu moc dojit jer imam premale bradavice),no sestra mi je uspjela malog stavit na cicu i djete se nakon 3 dana napokon najelo. Dolazila je par dana zaredom dokle god nismo usavrsili dojenje ,te jos dva puta,kad mu je ispao pupak i kad se kupao. Do treceg mjeseca mog deckica je posjecivala jednom tjedno,uvjek sa nekom zanimljivom temom i savjetom.
    Dan danas idemo na njene grupe te ju tu i tamo zov za neki savjet,uvjek je dostupna i  voljna pomoci.
    Savrsena teta patronozna :-)

  • Bbobina

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Moja je patronažna bila genijalna!!!Zvala sam ju i prije poroda da provjerim kako ide procedura i sama je predložila i rekla da je idealno da se upoznamo prije i da vidimo da je sve spremno za bebu :).nismo se stigle upoznati jer sam rodila dva tjedna prije termina ali došla je odmah slijedeći dan po dolasku iz bolnice,Bila je divna, pomoć sa svime i ta njena smirenost i sigurnost ulijevaju apsolutno povjerenje i mir. Dolazila mi je dosta dugo i kada god sam je zvala i postale smo skoro pa prijateljice. I sama ima troje djece i jednostavno mi je bila najbolja moguća savjetnica i pomoć. Veselim se što će mi doći i po drugi put :)

  • KontesaNera

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Kod nas je praksa da se u bolnici ostavi adresa i onda se posalje patronazna sestra koja pripada tom dijelu grada. Kod mene je dosla drugi dan nakon izlaska iz bolnice i ostavila jako ruzan dojam. Jedna gruba, sluzbena i nezainteresirana zena. Nista mi nije pomogla, dapace, rasplakala me svaki put. Imali smo malih problema sa dojenjem i ona je rekla da nema nista od toga, da ce beba pasti na tezini previse, da ce zavrsiti na pedijatriji, da ju hranimo kako god znamo jer ona vidi da dijete ne izgleda dobro i sto je navjeci stres, njena vaga je pokazala tezinu manju nego po izlasku iz bolnice. Da ne ulazim u detalje, vaga nije bila ispravna, pedijatrica je demantirala sve gore navedeno i beba je bila sasvim u redu. Ali, stres koji mi je ta gospodja stvorila u prvim danima, uzimajuci u obzir da mi je prvo dijete i da nemam iskustva i da sam preplavljena raznim emocijama, je ogroman i tesko da cu lako zaboraviti to neugodno iskustvo. Mislim da bi osobe ove profesije prvenstveno trebale biti susretljive, osjecajne i pune razumijevanja, pogotovo prema mladim majkama koje se prvi puta susrecu sa novom zivotnom ulogom.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    te_ni1001


    Ja sam imala i jos uvjek imam super patronoznu ;-)
    Naime,patronozna sestra koja je zaduzena za nas kvart jednom mjesecno odrzava grupu za potporu dojenja,to je grupa na koju dolaze trudnice i majke s djecom i traje po 2-3 sata. Grupa je savrsena jer pricamo o svemu,a tu su i druge majke koje ti uvjek daju savjet za problem. Na grupi sestra donese vagu,pa mozes izvagati bebaca te izmjeriti kolko je naraso. Samo da napomenem da sestra tu grupu drzi bez da je placena za to.
    Tako sam ju ja upoznala i jos kao trudnica krenula na grupi i po izlasku iz bolnice ju nazvala,dosla je isti dan.
    Ja sam u bolnici imala velikih problema sa dojenjem (rekli su mi da necu moc dojit jer imam premale bradavice),no sestra mi je uspjela malog stavit na cicu i djete se nakon 3 dana napokon najelo. Dolazila je par dana zaredom dokle god nismo usavrsili dojenje ,te jos dva puta,kad mu je ispao pupak i kad se kupao. Do treceg mjeseca mog deckica je posjecivala jednom tjedno,uvjek sa nekom zanimljivom temom i savjetom.
    Dan danas idemo na njene grupe te ju tu i tamo zov za neki savjet,uvjek je dostupna i  voljna pomoci.
    Savrsena teta patronozna :-)

    a di ste, u zgb ili???? ja bi na tu grupu, toj teti hihiih

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • littlerabbit

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Moja patronazna je bila divna!Nakon dugog poroda i poteskoca s dojenjem zbog bolnih bradavica u bolnici dosla sam kuci sva u komi. Osoblje u bolnici nije  bilo uopce od pomoci i jedva sam cekala doci kuci.Moja maleni je bio u redu, zdrav i zivahan.  Patronazna me nazvala dan nakon sto smo dosli doma da me pita kako sam. Kad je dosla prvi put do nas kao da mi je sunce ponovno zasjalo. S obzirom da je mojih godina brzo smo se povezale i popile kavu,  a ona je rekla samo pitajte sto god zelite, tu sam za vas. Silno sam zeljela dojiti ali sam imala strasne bolove, a prvi mjesec sam imala konstantan strah da beba ne dobiva dovoljno na tezini. Patronazna je bila neizmjerna podrska da nastavim dojiti i da ce postati lakse, samo da ustrajem. I jesam, danas maleni ima skoro 5 mjeseci i jos uvijek dojimo. Zbog moje mirnoce patronazna je vagala bebu svaki tjedan da vidimo kako napreduje i dosla nas je obici jos par puta. Kad god sam nazvala  imala je vremena i volje da me saslusa i smiri. Iz daleka se vidjelo da uziva u svojoj profesiji.

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    mmama


    te_ni1001


    Ja sam imala i jos uvjek imam super patronoznu ;-)
    Naime,patronozna sestra koja je zaduzena za nas kvart jednom mjesecno odrzava grupu za potporu dojenja,to je grupa na koju dolaze trudnice i majke s djecom i traje po 2-3 sata. Grupa je savrsena jer pricamo o svemu,a tu su i druge majke koje ti uvjek daju savjet za problem. Na grupi sestra donese vagu,pa mozes izvagati bebaca te izmjeriti kolko je naraso. Samo da napomenem da sestra tu grupu drzi bez da je placena za to.
    Tako sam ju ja upoznala i jos kao trudnica krenula na grupi i po izlasku iz bolnice ju nazvala,dosla je isti dan.
    Ja sam u bolnici imala velikih problema sa dojenjem (rekli su mi da necu moc dojit jer imam premale bradavice),no sestra mi je uspjela malog stavit na cicu i djete se nakon 3 dana napokon najelo. Dolazila je par dana zaredom dokle god nismo usavrsili dojenje ,te jos dva puta,kad mu je ispao pupak i kad se kupao. Do treceg mjeseca mog deckica je posjecivala jednom tjedno,uvjek sa nekom zanimljivom temom i savjetom.
    Dan danas idemo na njene grupe te ju tu i tamo zov za neki savjet,uvjek je dostupna i  voljna pomoci.
    Savrsena teta patronozna :-)
    a di ste, u zgb ili???? ja bi na tu grupu, toj teti hihiih

    I ja bi na tu grupu potpore dojenju (kad rodim) :)

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Freya

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mi smo imali također super patronažnu :)

    Nakon što sam došla iz bolnice nazvali smo i dogovorili se kako će dolaziti. Meni je dosta pomogla budući da sam imala problem s dojenjem i definitivno mi je otklonila sve traume iz bolnice :D

    Također nas je uputila na Baby fitness program koji nam je stvarno pomogao u prvim mjesecima i problemima s grčevima i stolicom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.