Ovulacija i potencijalna trudnoća nakon Mirene

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • misica35

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Drage mame, ženice, bake! 
    Zanimaju me vaša iskustva s ciklusom nakon vađenja hormonske kontracepcije, točnije Mirene.

    Mirenu sam izvadila prošli mjesec nakon 3 godine. Pri rađenju uzv-a nakon vađenja gin. je rekao da je endometrij jako tanak i da se doslovno “ovaj ciklus ne nadam nicemu”!
    6 dana poslije sam dobila menstruaciju. 
    3 godine tijekom imanja Mirene nisam imala menstruaciju niti ikakva krvarenja…
    Cijeli ciklus sam se testirala trakicama za ovulaciju (iako znam da je ovo tek prvi ciklus i da treba vremena dok se sve vrati u normalu), ali eto, nemam mira… 😂
    Testovi su osjetljivosti 10ml/U, i znam da moraju obje crtice biti jednako tamne ili testna tamnija da bi značilo pozitivan rezultat. U prilogu stavljam slikicu, naime sve dane je crtica tu, ali nijednom nije bila tamnija.
    Druga slikica pokazuje trakicu danas, na 29.dan ciklusa.
    Menstruacije niti na vidiku nema
    , tt negativan…
    Koliko je vama trebalo vremena da se vratite u normalnu s ciklusima, ili koliko je trebalo za trudnocu?
    Unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru!
  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Ja sam ove trakice koristila i meni su bile koma. Cak sam znala imat dan bez druge crtice. Ali po ovome bi rekla da nije bilo ovulacije. Jesi radila u isto vrijeme i drzala se onog da ne mokris barem 3h prije testa i sto manji unos tekucine?

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

  • misica35

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Obzirom da sam na sredini imala par bolnih dana, isto kao i unazad par godina prije spirale, za vrijeme ovulacije, pomislila sam da ili nesto s trakicama nije ok, ili uopce ovulacije zapravo nema. 
    Da, da, uvijek sam cekala 3h min, nekada i više (jedva!),  i uglavnom su sve rađene u vrijeme oko rucka ili malo poslije, nekim danima i dvije dnevno…
    Mislim da je nevjerovatno da nisam uspijela uhvatiti pik ako je ovulacija stvarno bila.
    A cudno mi je da je sve dane testna crtica uopce prisutna, a stalno nekim li-la intezitetom…
    Ajme sto si radim. 😂 Teska srca sam sve pokupila i bacila, s time da me mm pita da li sam odnijela u kontejner ili u koš u kući, jer je uvjeren da bi išla kopat opet u kantu i proučavat. I nije daleko od istine 😆AnyMany koje ti trakice sada koristiš? Možda bi mi bilo bolje uzeti trakice veceg inteziteta…

  • misica35

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    *mislim vece osjetljivosti 😍

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Misica iskreno ne znam puno o spirali, a bila sam dugo na kontracep.pilulama i meni se endometrij vratio u normalu kroz 2-3 mjeseca, medjutim do prvog pozitivnog testa je trebalo tocno godinu dana nakon prestanka uzimanja pilula i redovitih odnosa.Tako nemoj se previse bedirat i opterecivat nek ti prodje bar koji ciklus i uspjet ces. Vi samo radite na bebici. Znam da je tesko biti strpljiv i da bi mi najradje odmah da uspije, al tijelu treba vremena. Sto se trakica tice ja sam isto te probala nedavno al nisu mi se pokazale najbolje.Medjutim bas mi je dr na humanoj medicini rekla da se mi zene previse opteretimo tim trakicama, da najbolje je osluskivat svoj organizam na nacin da pratimo pojacanje zelje za sexom.da je to najsigurniji nacin jer da zene koje izgube volju za sexom obicno niti nemaju ovulacije.zato obicno curama na kontracepciji padne libido tj isti je tokom cijelog ciklusa nizak. A i pravilu u toku M je mali, sto se vise priblizava O to on jaca, meni je rekla nek samo probam pomislit na sex jednom dnevno nakon O i sama cu shvatiti o cemu prica.nakon O se smanjuje zelja do pred M. I stvarno malo kad sam pratila doslovno se mogu na to osloniti.u svakom slucaju sretno.

    [tickerfactory.com]

  • misica35

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Grizli to za libido je živa istina! Samo, meni je uvik libido ok  Sa ne rečem dobar… 😂
    A ne misliti je gotovo nemoguce…
    Evo danas mi je 35. dan ciklusa, M nema… Vrkuta i Marulja su mozda poremetie stvar… Ali mi je gin savjetovao da ako ne dobijem kroz jos koji dan dodjem na uzv.
    Test bi do sada svaki bio pozitivan, osim ako O niie bila puno kasnije… Svakako ja napravim test svako drugi dan.
    Neznam jesu nam ove blagodati jeftinih testova s neta dobre ili ne… 🤦🏻‍♀️
    Prvu bebu smo cekali 4 mj i cinilo mi se kao vjecnost… A sada neznam zasto ali imam feeling da nas ceka dug put. 
    ♥️

  • Candida

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    misica35

    misica35

    Grizli to za libido je živa istina! Samo, meni je uvik libido okSa ne rečem dobar… 😂
    A ne misliti je gotovo nemoguce…
    Evo danas mi je 35. dan ciklusa, M nema… Vrkuta i Marulja su mozda poremetie stvar… Ali mi je gin savjetovao da ako ne dobijem kroz jos koji dan dodjem na uzv.
    Test bi do sada svaki bio pozitivan, osim ako O niie bila puno kasnije… Svakako ja napravim test svako drugi dan.
    Neznam jesu nam ove blagodati jeftinih testova s neta dobre ili ne… 🤦🏻‍♀️
    Prvu bebu smo cekali 4 mj i cinilo mi se kao vjecnost… A sada neznam zasto ali imam feeling da nas ceka dug put.
    ♥️


    misica35

    Grizli to za libido je živa istina! Samo, meni je uvik libido okSa ne rečem dobar… 😂
    A ne misliti je gotovo nemoguce…
    Evo danas mi je 35. dan ciklusa, M nema… Vrkuta i Marulja su mozda poremetie stvar… Ali mi je gin savjetovao da ako ne dobijem kroz jos koji dan dodjem na uzv.
    Test bi do sada svaki bio pozitivan, osim ako O niie bila puno kasnije… Svakako ja napravim test svako drugi dan.
    Neznam jesu nam ove blagodati jeftinih testova s neta dobre ili ne… 🤦🏻‍♀️
    Prvu bebu smo cekali 4 mj i cinilo mi se kao vjecnost… A sada neznam zasto ali imam feeling da nas ceka dug put.
    ♥️


    misica35

    Grizli to za libido je živa istina! Samo, meni je uvik libido okSa ne rečem dobar… 😂
    A ne misliti je gotovo nemoguce…
    Evo danas mi je 35. dan ciklusa, M nema… Vrkuta i Marulja su mozda poremetie stvar… Ali mi je gin savjetovao da ako ne dobijem kroz jos koji dan dodjem na uzv.
    Test bi do sada svaki bio pozitivan, osim ako O niie bila puno kasnije… Svakako ja napravim test svako drugi dan.
    Neznam jesu nam ove blagodati jeftinih testova s neta dobre ili ne… 🤦🏻‍♀️
    Prvu bebu smo cekali 4 mj i cinilo mi se kao vjecnost… A sada neznam zasto ali imam feeling da nas ceka dug put.
    ♥️

    nova sam pa ne znam jel moguće poslati Pp? zanima me kako si, u kojoj fazi jer imsm jaaako sličnu situaciju, čak u istom terminu vadila Mirenu, ali imala i spontani prije 4 tj.😞

  • missH

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage dame. Imam jedno pitanje, naime, bila sam kod ginekologa dan nakon menge, gdje mi je dr na uzv pokazala da je bila ovulacija. Buduci da smo se saltale sa teme na temu, i dok mi je doslo do mozga, nisam je pitala je li moguce da ovulacija bude dan nakon M? Ili je to mogla da vidi predhodnu? Zanima me vase misljenje vezano za to

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    missH

    Pozdrav drage dame. Imam jedno pitanje, naime, bila sam kod ginekologa dan nakon menge, gdje mi je dr na uzv pokazala da je bila ovulacija. Buduci da smo se saltale sa teme na temu, i dok mi je doslo do mozga, nisam je pitala je li moguce da ovulacija bude dan nakon M? Ili je to mogla da vidi predhodnu? Zanima me vase misljenje vezano za to


    Vjerijatno ti je rekla na kojem jajniku ti je bila zadnja ovulacija tj koji je ovulira prije mjesecnice..

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Tea01

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dobar dan drage mame, djevojke!!
    Imam jedno pitanje naime jučer sam izvadila spiralu točnije mirenu, imala sam ju skoro 5 god.
    Daj mi sada recite nakon koliko mogu očekivati prvu menstruaciju?
    Ja recimo jucer i danas imam bolove onakve kao sto budu pred menstruacijom i imam osjećaj kao da cu je dobiti. Dali je moguće da drugi dan  imam taj osjećaj? 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.