Odbijanje hrane

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Marijaa30

    Marijaa30

    Broj poruka: 1054

    Prijavi adminu

    Bok, otvorila sam ovu temu jer me zanima je li koja mama imala slicno iskustvo i je li se sve vratilo na staro.
    Ovako, 1.12. bebac od 3 mjeseca pocinje jesti na pola manje, oko 300ml, odbija i cicati (kombinacija mojeg i ad mlijeka). To se nastavilo i odvela sam ga pedijatrici, vadili su mu krv i uzeli urin, napravili urinokulturu i ispalo je da ima e.coli. dobio je antibiotik cefixim od 3ml na 24h. Umjesto da je poceo vise jesti, jeo je jos manje i ispalo je da je pokupio rota virus i tu pocinju muke. U subotu je hospitalizirani zbog visoke temperature i vec smp tjedan dana u bolnici. Jeo je oko 120-200ml dnevno, cim vidi bocicu gura je od sebe. Za 6 dana analizom stolice vide da nema vise rotu, al je dobio klostridiju, opet je dobio antibiotik medazol (cefiksim vise ne pije) i stanje s hranom se.popravlja, pojede max po obroku 90ml. Ali, sve bi bilo u redu da hoce jesti sam. Spava cijelu noc, sto do sad nije, probudi se ujutro i pojede. Obroci poslije su katastrofa. Gladan je ko vuk, al ne zeli jesti. Onda cekam da malo zaspi, gurnem mu flasicu, otvori oci i jede i tako do spavanja. Svi tu govore da ce se popraviti, a ja se bojim zbog tog odbijanja hrane. Probala sam mu dati i na zlicu mlijeko, ali ne zeli. 
    Zubici sigurno nisu.

    Iskustva s odbijanjem hrane?

    [lilypie.com]
    26.8. Ivan 💙💙

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Marijaa30

    Bok, otvorila sam ovu temu jer me zanima je li koja mama imala slicno iskustvo i je li se sve vratilo na staro.
    Ovako, 1.12. bebac od 3 mjeseca pocinje jesti na pola manje, oko 300ml, odbija i cicati (kombinacija mojeg i ad mlijeka). To se nastavilo i odvela sam ga pedijatrici, vadili su mu krv i uzeli urin, napravili urinokulturu i ispalo je da ima e.coli. dobio je antibiotik cefixim od 3ml na 24h. Umjesto da je poceo vise jesti, jeo je jos manje i ispalo je da je pokupio rota virus i tu pocinju muke. U subotu je hospitalizirani zbog visoke temperature i vec smp tjedan dana u bolnici. Jeo je oko 120-200ml dnevno, cim vidi bocicu gura je od sebe. Za 6 dana analizom stolice vide da nema vise rotu, al je dobio klostridiju, opet je dobio antibiotik medazol (cefiksim vise ne pije) i stanje s hranom se.popravlja, pojede max po obroku 90ml. Ali, sve bi bilo u redu da hoce jesti sam. Spava cijelu noc, sto do sad nije, probudi se ujutro i pojede. Obroci poslije su katastrofa. Gladan je ko vuk, al ne zeli jesti. Onda cekam da malo zaspi, gurnem mu flasicu, otvori oci i jede i tako do spavanja. Svi tu govore da ce se popraviti, a ja se bojim zbog tog odbijanja hrane. Probala sam mu dati i na zlicu mlijeko, ali ne zeli.
    Zubici sigurno nisu.

    Iskustva s odbijanjem hrane?


    Hej draga. Žao mi je zbog malenog,držimo fige da sve prođe i počne papati. Neznam dal' sam ti pisala već al Miha je tako uz vrištanje odbijao bočicu i bila sam u panici jer nisam znala kako ga više hraniti,na kraju se ispostavilo da je zbog bočice,dal mu oblik nije odgovarao ili je pretešjo vukao kroz sisač neznam..kupili drugu od Mam i počeo opet papati bez plača,naravno kod vas je to vjerojatno zbog bolesti tak da vjerujem da će biti sve opet ok kad ozdravi. Držite se,mislimo na vas😘🤗

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Marijaa30

    Bok, otvorila sam ovu temu jer me zanima je li koja mama imala slicno iskustvo i je li se sve vratilo na staro.
    Ovako, 1.12. bebac od 3 mjeseca pocinje jesti na pola manje, oko 300ml, odbija i cicati (kombinacija mojeg i ad mlijeka). To se nastavilo i odvela sam ga pedijatrici, vadili su mu krv i uzeli urin, napravili urinokulturu i ispalo je da ima e.coli. dobio je antibiotik cefixim od 3ml na 24h. Umjesto da je poceo vise jesti, jeo je jos manje i ispalo je da je pokupio rota virus i tu pocinju muke. U subotu je hospitalizirani zbog visoke temperature i vec smp tjedan dana u bolnici. Jeo je oko 120-200ml dnevno, cim vidi bocicu gura je od sebe. Za 6 dana analizom stolice vide da nema vise rotu, al je dobio klostridiju, opet je dobio antibiotik medazol (cefiksim vise ne pije) i stanje s hranom se.popravlja, pojede max po obroku 90ml. Ali, sve bi bilo u redu da hoce jesti sam. Spava cijelu noc, sto do sad nije, probudi se ujutro i pojede. Obroci poslije su katastrofa. Gladan je ko vuk, al ne zeli jesti. Onda cekam da malo zaspi, gurnem mu flasicu, otvori oci i jede i tako do spavanja. Svi tu govore da ce se popraviti, a ja se bojim zbog tog odbijanja hrane. Probala sam mu dati i na zlicu mlijeko, ali ne zeli.
    Zubici sigurno nisu.

    Iskustva s odbijanjem hrane?

    Ja bi rekla da ce to sve doci na svoje kad prestane s antibioticima i vrati se svom ritmu i rutini. Sigurno si i sama bila nekad bolesna i na ljekovima i znas da je obicno apetit nula. Tako je i kod njega sigurno. 
    Ako ste jos hospitalizirani vjerujem da je to ogroman stres za malenog, nova okolina, stalno novi ljudi, pikanje, ljekovi i sve ga to stresira i cini nervoznim, nezadovoljnim i sigurno na apetit utjece. Ako je imao i crijevnu virozu to je ogroman udarac na probavu i apetit takve bebice, osobno nakon crijevne nisam normalno mogla jest 10 dana, a velika sam i znala sam koliko je bitno. Tako da mislim da tu vrijedi ona strpljen spasen, samo polako i bez nervoze. Vratit ce se sve na svoje kad maleni skroz ozdravi. 

  • Avatar Marijaa30

    Marijaa30

    Broj poruka: 1054

    Prijavi adminu

    Gumbek i ja se nadam da bude tak… zao mi je kikaca, vec je sav preplasen od svega. Poceo je malo jesti, ne gura flasicu stalno od sebe, jede manje obroke i cesce. Jedva cekam da se to poslozi i da to zaboravimo!

    [lilypie.com]
    26.8. Ivan 💙💙

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Takodjer mislim da nece jesti zbog promjene rutne i mjesta i svega sto mu se dogodilo!Oni jesu mali,ali naveliko osjecaju te promjene!Znam da ga je tesko gledat takvog,ali probaj se smirit i daj mu jesti koliko hoce!Kad se oporavi sve ce opet doci na svoje,sigurna sam!Drzite se i sretno!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Marijaa30

    Marijaa30

    Broj poruka: 1054

    Prijavi adminu

    Evo, da vam tu jos napisem… nakon 16 dana odbijanja flasice i gubitka 500 grama, moj Ivan je opet “lacni Franc” 😊😊
    Hvala Bogu!

    [lilypie.com]
    26.8. Ivan 💙💙

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Bravo!!!!Znaci,ozdravili ste i vratili u rutinu??Super!Drago mi je zbog vas!Uzivajte!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Marijaa30

    Marijaa30

    Broj poruka: 1054

    Prijavi adminu

    Je, dosel je k sebi… makar sad 2 dana place kad jede, ne znam.. imamo sutra kontrolu pa cu cuti 🙄

    [lilypie.com]
    26.8. Ivan 💙💙

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.