Nisko nošena beba

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    bok,

    Otvorila sam ovu temu ovdje jer me zanimaju iskustva zena koja su vec rodila, a nosile su bebe jako nisko.

    Bila sam prekjucer kod gin, beba ima 41 cm i 2100gr, sve je ok s njom, osim sto je toliko zabio glavu “dolje” da mi nije mogla upalit 4d jer nije okolo bilo puno plodno vode da prenosi signal. Jedva se vidjelo ista kad ga je upalila. 
    Uglavnom, skratio mi se vrat maternice, uloziva za prst i propisano mirovanje. Kontrola mi je za 2 tjedna, ali bez uzv-a, samo vaginalni. 
    Znala sam da ce to bit. Osjecala sam pritisak jaki zadnja 2 tjedna, i tako je i ispalo na kraju. Stalno me bolio lijevi kuk, i postalo mi je jako tesko bilo nositi trbuh. Svejedno sam se forsala jer sam mislila da mi je to od losije kondicije i da se moram boriti protiv toga, da ne zalegnem. 
    Takoder, beba je u 4 tjedna dobila preko 800gr, sto mi se cini jaaako puno (sa 1270 sto je, rijecima gin, “skolski” na 2100 sto je “u redu do 2300”), i osjetila sam da mi je trbuh jako narastao i otezao.
    Sad lezim evo vec 2 dana. Izgorit cu u krevetu 
    Moje pitanje mamama je da li ste vi, koje ste u slicnoj situaciji kao ja, rodile ranije? Pitala sam gin, ona je rekla “moramo izgurat do 35-36 tjedna da sazriju pluca, a onda cemo vec lakse, barem jos 2-3 tjedna". Nije mi bas puno pomogla.
    I jedno glupo pitanje, da li bebina glava moze zaglavit dolje i da li joj to moze nastetit  jer je mala glavica na uzv bas onak, uglavljena, nema oko nje puno prostora kao dosad.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Lollypop


    bok,

    Otvorila sam ovu temu ovdje jer me zanimaju iskustva zena koja su vec rodila, a nosile su bebe jako nisko.

    Bila sam prekjucer kod gin, beba ima 41 cm i 2100gr, sve je ok s njom, osim sto je toliko zabio glavu “dolje” da mi nije mogla upalit 4d jer nije okolo bilo puno plodno vode da prenosi signal. Jedva se vidjelo ista kad ga je upalila. 
    Uglavnom, skratio mi se vrat maternice, uloziva za prst i propisano mirovanje. Kontrola mi je za 2 tjedna, ali bez uzv-a, samo vaginalni. 
    Znala sam da ce to bit. Osjecala sam pritisak jaki zadnja 2 tjedna, i tako je i ispalo na kraju. Stalno me bolio lijevi kuk, i postalo mi je jako tesko bilo nositi trbuh. Svejedno sam se forsala jer sam mislila da mi je to od losije kondicije i da se moram boriti protiv toga, da ne zalegnem. 
    Takoder, beba je u 4 tjedna dobila preko 800gr, sto mi se cini jaaako puno (sa 1270 sto je, rijecima gin, "skolski" na 2100 sto je "u redu do 2300"), i osjetila sam da mi je trbuh jako narastao i otezao.
    Sad lezim evo vec 2 dana. Izgorit cu u krevetu 
    Moje pitanje mamama je da li ste vi, koje ste u slicnoj situaciji kao ja, rodile ranije? Pitala sam gin, ona je rekla “moramo izgurat do 35-36 tjedna da sazriju pluca, a onda cemo vec lakse, barem jos 2-3 tjedna". Nije mi bas puno pomogla.
    I jedno glupo pitanje, da li bebina glava moze zaglavit dolje i da li joj to moze nastetit  jer je mala glavica na uzv bas onak, uglavljena, nema oko nje puno prostora kao dosad.

    koji si tj sad, to je baš velika bebica ako morate još 3, 4 tjedna izdržat, sad bude najviše dobio.. ja sam nosila nisko, ali nezz ti reć točno koliko jer nisam išla često na uzv, znam samo da kada sam išla rodit nije mogla vidit u trudničkoj ništa doktorica jer je beban bio skroz dolje već u kanalu..mislim da ništa ne može bebi biti, možda bude imao malo duguljastu glavu ako ali to se sa vremenom ispravi

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    33 tjedan sam. Negdje sam nacula da bebe vise rastu od puno voca, meni to zvuci glupo, a opet kad uhvati panika vise nista nisam sigurna.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1438

    Prijavi adminu

    Lollypoop meni je beba isto dosta nisko, u 33 tjednu je imala 2200 i imam slične bolove ko ti. Lijeva prepona me stalno boljela, osječala sam težinu i imala kontrakcije čim bi nešto malo više bila aktivna. Evo sad sam već punih 37 i može se već roditi. Tako da ti je stvarno možda najbolje primiriti se tih par tjedana, meni je pomagalo da manje osjetim taj pritisak prema dolje. Stavi jastučić pod guzu, ja sam je znala čak nekad malo pogurnuti prema gore. Tek sad sam krenula s aktivnostima jer sam se već dosta pokočila od tog mirovanja (nisam mirovala strogo, ali jesam dosta čim bi osjetila napor), tako da se nadam da će uskoro! A to ti je samo malo veća bebica, još ako je dečko nije mi to tako previše!

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Vise me brine sto je taj skok u tezini veliki, nego sto je veca beba. Babies come in different sizes, to znam :) samo je tako odjednom buknuo..2 kila dobila u 4 tjedna, kilo ja kilo beba (skoro)?!

    Danas sam skinula etikete odma sa robice, sve cu stavit prati. Nisam psihicki bila spremna na to, niti sam spremna na to da rodim ranije, za par tjedana, psihicki. Za stvari me nije briga. Uhvatio me strah, panika od poroda + briga za bebu…prolezat cu, nije bed, sve za bebu. A i pregled je za 2 tjedna sto nije dugo cekati, ali ideja o ranijem porodu me tako uznemiruje  pogotovo kad se spominje 35, 36 tjedan..

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Noge na povisenom, guza na povisenom…jos malo pa cu spavat ko sismis 

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Samo polako i sve će to biti ok! Pogotovo se nemoj opterećivati tom težinom bebe! Tu se puno griješi. Po procjenama moje ginekologinje, moj je trebao biti barem 4200 na dan poroda, a on se rodio pola kile lakši. Čula sam i za puno veća odstupanja u procjeni težine. Bebi neće biti ništa što je nisko u kanalu. Evo i kolegici mi je termin za par dana i već je dugo otvorena i beban je nisko i stalno su joj govorili da će puno ranije roditi najvjerojatnije, a ona će eto i termin dočekati na kraju. Samo što manje stresa! Sretno 

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1438

    Prijavi adminu

    Ma uopče ne mora značiti da ćeš ranije roditi, dr te bez veze plaši. Ako malo usporiš sve bude najvjerojatnije ok! Ima cura koje su u tvojim tjednima otvorene prst pa dođu do termina! Uostalom imaš još malo…ta tri  tjedna će ti brzo proći. Ja sam se isto nervirala i tek sam sad odahnula i malo sam se smirila, a na kraju ostala samo uloživa i sad navijam da se otvorim što prije. Bebice pred kraj dobivaju dosta na težini, a i te procjene ne moraju biti točne. Moja je od 33 do 36 tjedna dobila 800 grama. Naravno da osjećaš sve više težine i vjeruj mi bit će još gore!

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Hahaha a gle, ako cu ovako nastavit i prolezavat dane, nije me ni briga koliko ce tesko dite bit, samo cu si krevet udubiti  i misici ce mi atrofirat, ovo malo sto ih imam, ali dobro, sve za bebu :) 
    A nista, lezat cu i znojat se i dalje. Da barem kisa padne.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.