Neobična dječja pitanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • bruna2

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Moj dječak od 4 god. pitao me je “mama zasto si ti bas mene rodila a ne nekog drugoga, zasto si bas uzela mene a tako puno djece u vrtiću ima” prvo sam se smijala a onda mu pokusala objasniti da se djeca nebiraju u vrticu nego da smo ja i tata zeljeli imati bebu i da nam je Bog odabrao njega..

  • Avatar tros

    tros

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mene je moja kćerka pitala: odakle dolaze bebe?
    Iz maminog trbuha. A kako beba tamo dođe?
    Mame imaju jajašca, a tate imaju spermu. Kad mama i tata žele imati dijete, jajašca i sperma se spoje i pretvore u bebu.
    A ona mi je na moj odgovor odgovorila a to.

  • bebac

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    kako odgovoriti na pitanje  STA BI BILO KAD BI BILO  :))   AKO JE OVAJ SVIJET LIJEP I DIVAN, ZASTO BEBE PLACU KAD SE RODE

  • branchy

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Trogodišnji sin me jučer pitao: “Mama kako smo ja i blaco došli tebi u tlibuh?” Ja mu odgovorim da smo se tata i ja voljeli. :D Nezadovoljan odgovorom, i dalje pita: “Ali kloz di?” (kroz koji dio) …. mislim da sam tu promijenila temu.

  • postojanost

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Mene je trogodišnje dijete pitalo zašto slon nema dlaku.
    I nije dobio odgovor :)

  • Avatar štrumfić

    štrumfić

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Mene je nedavno kćer pitala: Zašto ljude kad umru zakopamo u zemlju?, kad tamo nemaju zraka….. a i onako će se ponovno roditi i opet biti bebe….. 
    Jer moj je odgovor bio da ljudi kad su jako stari umiru….
    A drugo pitanje vezano na tu temu…. Zašto ih se mora obući u odjelo ili nešto lijepo kad idu spavati'?…. 'treba im piđama……

  • kathrina510

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Mama kako djed Božićnjak zna da li sam ja bio dobar i da li on stvarno pročita moje pismo?

    Odgovor: Djed Božićnjak ima svoje vilenjake koji mu pomažu da utvrde koja su djeca dobra a koja nisu, i onda ispuni želje sve dobre djece i donese im lijepe darove. A naravno da pročitaju sva ona pisma od djece, ali moraš biti jako dobar prema svima jer djedica i njegovi vilenjaci to jako dobro vide.

  • zeljkar

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Da se ja pridružim.Naime mi smo jos mali da bi imali koje kakva pitanja,al po čitanju vaših pitanjca i gledanju mojeg malog istraživača sve me starh kakvih če on imat sve pitanja,ako ne uspijemo dobit na poklon knjigu mislim da ču ju svejedno morat kupit i to UBRZO

  • medobrundo

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    moj malecki je još premalen za “teska” pitanja,al zato imam nećaka koji je u fazi kada puno razmišlja o teškim temama,pa tako ima i nevjerojatna pitanja.jedno od njih me pogodilo i bilo mi je posebno teško odgovoriti na njega,a pitao me dali on može biti toliko bolestan da umre. rekla sam mu istinu te ga utjesila,ali svijesna da me jos i vise takvih pitanja ceka pa cu definitivno trebati knjigu koja ce mi olaksati odgovore  

  • magdek

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Najneobičnije pitanje koje mi je dijete postavilo jest: Zašto pada snijeg i kako nastaje? Pokušala sam se elegantno izvući odgovarajući da snijeg pada jer je vani hladno, no na to mi je dijete odgovorilo, mama; pa i jučer je bilo hladno i sunčano, te nije padao snijeg. Osjećala sam se, u najmanju ruku neugodno i posramljeno, no morala sam mu odgovoriti jer je bio uporan, pa sam mu rekla da je to rezultat isparavanja i tmurnih oblaka, jer zapravo ni sama ne znam ispravno odgovoriti na sinovljevo pitanje. Naravno da nije bio zadovoljan mojim odgovorom jer je i sam osjetio moje izmotavanje i zamuckivanje. Odonda sam shvatila da se moram educirati kako bih mu mogla biti korisna u takvim i sličnim situacijama, jer svjesna sam da je moje dijete jako znatiželjno i sklono istraživačkom promatranju svijeta koji ga okružuje.   .

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.