Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Larimara a jeste samo jednom isli na taj uzv? Mi smo isli kad je mali imao mj i pol. Naruceni smo opet u 12om mj. Za to bocno ( neznam sto je tocno gledao i sto je rekao) pitala sam jel mi moze objasnit da dobro nez njem pa mi je sam rekao ma nije nista strasno samo se treba kontrolirat. 😕
    Ivana ja sam morala potpisat neki papir gdje je pisalo sto ne smijem radit i kao da sam upoznata s tim svim i da ne radim, ne sjecam se tocno sto je pisalo. Msm da je pisalo npr nista teze od 5kg il tak nes, rad vikendom, nocne, prekovremeni, da ne radim sa tamo nekim tvarima i jos toga al se fkt ne sjecam tocno svega

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    larimara

    MariHadz

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima

    U kojem si gradu? Meni je München oko 25 km, a Rosenheim 40…


    Bruckmühl, do Münchena vlakom imam sat i pol. A ti gdje si? 

    Hana <3
    Omar <3

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Ja nisam nista potpisala,samo su mi dali kao “novo” radno mjesto,radim sve isto osim sto nisam navecer od 6 sama u smjeni,nego ujutro pa i pomazem kuharu.. Ja sam bas u munchenu..

    [lilypie.com]

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Mamicaaa

    Larimara a jeste samo jednom isli na taj uzv? Mi smo isli kad je mali imao mj i pol. Naruceni smo opet u 12om mj. Za to bocno ( neznam sto je tocno gledao i sto je rekao) pitala sam jel mi moze objasnit da dobro nez njem pa mi je sam rekao ma nije nista strasno samo se treba kontrolirat. 😕
    Ivana ja sam morala potpisat neki papir gdje je pisalo sto ne smijem radit i kao da sam upoznata s tim svim i da ne radim, ne sjecam se tocno sto je pisalo. Msm da je pisalo npr nista teze od 5kg il tak nes, rad vikendom, nocne, prekovremeni, da ne radim sa tamo nekim tvarima i jos toga al se fkt ne sjecam tocno svega

    Da,jednom smo isli na taj ultrazvuk i to sto je gledao bocno sa svake strane su zglobovi izmedu natkoljenice i zdjelice,kukovi. To je radeno samo taj puta,rekli sve u redu i gotovo. I ono htjeli jos i UZV bubrega sto se placa nekih 30Eur,ali je u bolnici vec bilo obavljeno pa to nisu. Poslije toga nikakvog ultrazvuka vise nije bilo.
    Kod beba su kukovi slaba tocka,ali to kasnije ostaje bez posljedica. Nekada se preporucivalo kod smetnji “siroko previjanje” Vjerojatno su gledali te zglobove,ne brini. Sjecam se da je taj pregled kod nas i dulje trajao pa moj beban vise nije imao strpljenja…

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    MariHadz

    larimara

    MariHadz

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima

    U kojem si gradu? Meni je München oko 25 km, a Rosenheim 40…

    Bruckmühl, do Münchena vlakom imam sat i pol. A ti gdje si?


    Znam Bruckmühl! Skoro smo odselili tamo,ali bi MM imao dulje do posla. Mi smo u Holzkirchenu,a Bruckmühl nam je blizu. Do Rosenheima treba vlakom oko 40 min,a Bruckmühl je prije…

  • Avatar MariHadz

    MariHadz

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    larimara

    MariHadz

    larimara

    MariHadz

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima

    U kojem si gradu? Meni je München oko 25 km, a Rosenheim 40…

    Bruckmühl, do Münchena vlakom imam sat i pol. A ti gdje si?

    Znam Bruckmühl! Skoro smo odselili tamo,ali bi MM imao dulje do posla. Mi smo u Holzkirchenu,a Bruckmühl nam je blizu. Do Rosenheima treba vlakom oko 40 min,a Bruckmühl je prije…

    Da,  blizu smo, nekih petnaestak do dvadeset minuta vlakom. Mada sam vidjela samo Bahnhof od čitavog Holzkirchena hehe često prolazimo za München pa uvijek tu nailazi vlak. 

    Hana <3
    Omar <3

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    MariHadz

    larimara

    MariHadz

    larimara

    MariHadz

    Kod nas je baš malo mjesto i nema baš nekih puno zanimacija, jedino da je vodim u Rosenheim to nam je najbliži grad udaljen 20 minuta vlakom, međutim onda i malog trebam vući po vlaku a nije baš pristupačan ulaz za dupla kolica. Kada sve skontam najbolje mi je da je dam u vrtić i to čim prije. Hvala vam na savjetima

    U kojem si gradu? Meni je München oko 25 km, a Rosenheim 40…

    Bruckmühl, do Münchena vlakom imam sat i pol. A ti gdje si?

    Znam Bruckmühl! Skoro smo odselili tamo,ali bi MM imao dulje do posla. Mi smo u Holzkirchenu,a Bruckmühl nam je blizu. Do Rosenheima treba vlakom oko 40 min,a Bruckmühl je prije…
    Da, blizu smo, nekih petnaestak do dvadeset minuta vlakom. Mada sam vidjela samo Bahnhof od čitavog Holzkirchena hehe često prolazimo za München pa uvijek tu nailazi vlak.


    Bahnhof u Holzkirchenu je malo “izvan” pa si propustila centar “metropole”;) imate srece da ste u Bruckmühlu,bar su stanarine povoljnije. Ni mi nismo dugo u Holzkirchenu,privikavamo se.

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Ivaaaana imam ti ja knjizicu koju sam dobila gsje pisu sva prava i obaveze. Budem potrazila pa ti sliknem al neznam kad cu stic jer sam sama sa bebacom, a i ovih dana ima kontrole, probat cu sto prije.
    Gle ako je tolko lose, a nedaju ti bolovanje reci da ti ke lose i povracas, ne mogu te takvu tjerat sa radis. 
    Ja stalno savjetujem da lazete😅, no ustvari, ako moras birati između bebinog i svog zdravlja i male lazi ja bih svakako ovo drugo.
    Pregled nama je radila uzv kukova i bubrega i za bubrege smo platili 30€.  Trajalo je kratko.
    Ja sam kupila one pelene za kukice na cicak za siroko povijanje, al je pedijatar rekao da nema potrebe pa mu ne stavljam.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Cure koje ste vec rodile u De, kad ste prvi put putovale za hr sa bebacima? Kako je prosao put? Imate kakve savjete za putovanje autom? Kako su se bebe prilagodile? Malo me strah jer V je tu samo sa nama, a tamo ce odjednom biti puno ljudi, neznam kako ce to prihvatiti, kako da ga pripremim? Mi cemo u veljaci na mjesec dana doma, V ce imat 5mj, a put u jednom smjeru 1100km.🤔🤔🤔🤔🤔

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Cure moje ja mislim da mi imamo refluks. Sutra imamo U3. Prosli smo najgore s dojenjem… ragade, nemogucnost njwgocog snaznog i dovoljnog sisanja, izdajanje svako 2h. I sad kad imam tako puno mlijeka i kad je mali poceo vuci, poceo je i povracati. To traje unazad 2tj a sad zadnjih dana je neizdrzivo. Ne bljuckati nego povracati. 2-3x za vrijeme podoja i nakon njega. To je plac tokom dojenja vec oko trece minute, bacanje, protestiranje, mlataranje rukicama, zacrveni se sav, i onda izbacivanje sadrzaja bilo u polozaju u kojem dojimo ili ako ga dignem. I tako nekoliko puta za vrijeme podoja. Vecinu sadrzaja sta pojede izbaci  ili izbacuje jos neko vrijeme nakon sisanja do ga nosimo skupa s kiselinom iz zeluca i u tom vremenu neutjesno place (sve to traje oko sat vremena nakon dojenja) jer ga boli i pece zgaravica od povracanja. Na kraju od umora zaspi ili zadrijema i budi se vrlo brzo jer je opet gladan posto je puno toga prethodno izbacio. Dojenje mi je postalo uzasavajuce i frustrirajuce. Njegova osnovna zivotna potreba mu izaziva bol, a taj cin koji bi nam trebao predstavljati zblizavanje i divne zajednicke trenutke postao je trauma za oboje. Ima li koja iskustva s time?
    Napominjem da smo napravili mali pokus s flasicom izdojenog mlijeka i s flasicom AD i u oba slucaja se isto ponasa kao s cikom. Uzasno se osjecam i polako pucam po savovima 😔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.