Ljetne Bebe 2022 🌞🌊🤱🏻

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mrvica722

    Broj poruka: 407

    Prijavi adminu

    Bila sam na pregledu maslac 2900 kaze dr da ce bit taman kad se rodi 💙 napravljen bris na strrptokok, sljedeća kontrola kroz 10-12dana tako ce i nalaz brisa bit, ctg bebinih pokreta super. A od 38 tjedna krećemo sa ctg u bolnici. Ovo do sad sve privatno idem. I dalje sam 1 prst otvorena kaze doktor da se mogu kupat u moru ako hoću al radije ne bih 

    💃30 ,pcos
    🧍34 ,sve ok
    Ivf 💙 1,5 god 🍼
    Idemo po bebu NO 2.

  • Mrvica722

    Broj poruka: 407

    Prijavi adminu

    Malac*a ne maslac jbm auto corect 

    💃30 ,pcos
    🧍34 ,sve ok
    Ivf 💙 1,5 god 🍼
    Idemo po bebu NO 2.

  • nina_

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Brontosaurica

    nina_

    I ja sam pokupila koronu. Meni moja dr. rekla samo da smijem Lupocet, a nije rekla koliko. Imala sam turbo jake bolove, a nakon jednog Lupoceta mi je bilo bolje samo na sat ipol vremena. Sad me malo frka. Nadam se da neće naškodit bebi jer sam popila više od 4 Lupoceta od 500 mg u jednom danu.

    Neće ništa biti ne brini. Ja sam imala u prvom tromjesečju i na hitnoj ginek su mi rekli za visoke temp odmah rušiti sa dva lekadola ili lupocet od 500 svakih 4 do 6 h. Ne čekati da temp skoči na 39 jer se kasnije tesko spušta. Moja je išla skoro do 40 pa sam i dva brufena popila rekli su da je to ok u takvom situacijama pogotovo u prva dva tromjesečja se smije. Bit će sve ok. Puno tekućine pij i odmarzj da se tijelo očisti od svega. I tuširaj se mlakom vodom.


    Ja sam popila jednom dva Lupoceta odjednom, 2 puta sam popila 1.5 tabletu Lupoceta odjednom i ovo ostalo što sam pila bilo je po jedan Lupocet. Meni temperatura nije išla preko 38, ali su me ti bolovi u leđima baš ubijali. Vodila sam se time da ne smijem popiti više od 8 Lupoceta dnevno kao što piše u uputstvima, nije mi proslo kroz glavu da trudnice ne smiju toliko, a doktorica mi je samo rekla da smijem Lupocet, nije rekla koliko. Šta je tu je, nadam se da će biti sve o.k. 

  • Nara-Nara

    Broj poruka: 248

    Prijavi adminu

    Tams

    Evo ja sam pokupila neku urinarnu infekciju, pomislila sam da sav taj pritisak i bol dole ide uz šavove i hematom, tek kad sam presla 37,5 sam se javila na hitnu. Naravno krv i urin su pokazali infekciju. Bas usporava oporavak 😬


    A joj… drži se. Meni su rekli da žene često dobe urinoinfekt jer su te lohije jako infektivne. I da se što češće otuširam adekvatnim gelom.
     Držim fige da što prije prođe. Znam kak je oporaviti se od poroda, a kud onda još i dodatni problemi.😏😖🥺

    👩 38 ok, 👨 45 ok
    IVF - 🚼 2022, 1❄
    Fet - 🔜

  • Nara-Nara

    Broj poruka: 248

    Prijavi adminu

    Samoja kako vam ide? Ima kakvog pomaka na bolje? Navodno je vrhunac sa 4 do 6 tjedana  i onda bi trebalo ići lagano na bolje 🤞🤞

    MissR kako vama ide? Kak je prošao onaj prvi skok u razvoju? Jeste ga osjetili? I jel zaista došao s 4 tjedana kako kažu?

    Marta, Aurora i ostale majke javite se malo da čujem kako ste 🤗

    👩 38 ok, 👨 45 ok
    IVF - 🚼 2022, 1❄
    Fet - 🔜

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    MGO1

    Pozdrav🤗
    Demetria vidim da si ti rodila u Splitu. Mozes li mi reci ukratko iskustvo i neke bitne informacije 🙈
    Cestitam jos jednom svim novim mamama☺️


    Evo slala mojim curama pa da cu ti copy paste

    15.6 trudova ni blizu taj cijeli dan ništa
    Tjelovo oko 2h menstrualni bolovi od leđa prema naprijed
    Malo zaspala i opet oko 3 i nešto opet bolovi.
    Oko 4:30 bolovi i dalje tu nikako polaze.
    U 5sati se digla obukla kompresijske čarape i krenulo samo čišćenje, jedno dva tri puta. 
    WC je zakon za trudove jer u 6 sati krenuli trudovi odmah oko 5 minuta dosta nepravilni.
    Velika Seka i ja skakale na pilates lopti između trudova dok se tata sređivao.
    Kad je prošlo sat vremena a trudovi postajali sve jači i bolniji polako smo se spremali za hitnu.
    Bez obzira što su i dalje bili nepravilni ali su bili ispod 5 minuta 
    Došli smo oko 7:45 muž me išao prijaviti, a ja trudove na koljenima u cekaonici prodisala nisam htjela bez njega u box.
    Sestra se ljutila na mene mislila da ću joj roditi u čekaonici 
    Rekli su mi: zvati ćeš muža kad ti kažemo u boxu da možeš 
    U boxu otvorena 7-8 prstiju, prokinuli vodenjak rekli da je mekonijska voda i da zovem muža da će to brzo 
    Dali drip a ja pitala za stolcic oni negodovali i žugali.
    Nisu mi htjeli dati
    Tek poslije sam skužila da je stolčić bio do kreveta 🤬🤬🤬
    Uglavnom muž se brzo obukao došao
    Malo sam popucala stavili su gel …
    trudovi bili neki mlaki nisam ih dobro osjećala pa se to sve malo odužilo
    Nisam imala nagon za kakanje izgon kao i prvi puta
    S njom sam baš imala taj nagon s njim ne
     ali kad mu glava izašla nisam trebala više tiskati jer je malac sam kopao put van.
    *
    Pitala i za pupkovinu da puste da ispulsira i za posteljicu je izasla cijela
    Tata je prerezao pupkovinu 
    *
    Ponijela sam srednji kofer sa svime isto kao i prije 2 godine kad sam u doba korone i zabrana posjeta i pratnje na porodu rodila.
    Sestre su rekle da moram izvaditi samo najosnovnije nakon što rodim i da to samo nosim u sobi.
    Sestre iz boxa su rekle da nosim cijeli kofer u sobu.
    I dobro da jesam jer je brzo zafalilo wc papira i sapuna za ruke klasika
    Nakon par dana i pelena i tetra pelena kao i onih frotirnih odjelca

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    MGO1

    Pozdrav🤗
    Demetria vidim da si ti rodila u Splitu. Mozes li mi reci ukratko iskustvo i neke bitne informacije 🙈
    Cestitam jos jednom svim novim mamama☺️


    Pitaj ako te još sta zanima

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Demetria

    Demetria

    Broj poruka: 2036

    Prijavi adminu

    Mi se borimo s upaljenim grlom i začepljenim nosićem.
    Mali je u tjedan dana nabio 550 grama dok mu Seka istu kilažu skupljala skoro mjesec dana.
    Od srpnja cu teskog pratiti jer ostajem sama s njih dvoje a Seka je jako ljubomorna postala

    3130g i 50 cm…naša mala svjetlost…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]
    *
    3830g i 52cm…naš mali Popaj…mix Dalmacije i Slavonije
    [lilypie.com]

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 970

    Prijavi adminu

    Pepi19

    Samojakako vam ide? Ima kakvog pomaka na bolje? Navodno je vrhunac sa 4 do 6 tjedana i onda bi trebalo ići lagano na bolje 🤞🤞

    MissRkako vama ide? Kak je prošao onaj prvi skok u razvoju? Jeste ga osjetili? I jel zaista došao s 4 tjedana kako kažu?

    Marta, Aurora i ostale majkejavite se malo da čujem kako ste 🤗


    Pa neznam ni ja više… Ne stižem popratiti forum, još se nalazimo! 😂 
    Ima nekih faza da kad pojede stane gledati okolo, meškoljiti se i tako nekih 2 sata pa zaspe… 
    Sinoć je npr od 8 do ponoći 4 puta tražio jesti, ali ono, baš jesti - ne po 10-20 ml pa zaspe nego prilično! 
    Jutros oko 7 mu je trebalo masirati drobić jer ga muči prduckanje… I onda kad obavi što treba - zaspe…
    Neznam u koju fazu to spada, tata nam sad počinje raditi a ja umirem od straha kako ću to izdržati! 

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar Teab

    Teab

    Broj poruka: 664

    Prijavi adminu

    Bokic curke,mi se nakon 2 tj pomoci vratili kucici,moj Leo je divna beba al kad je gladan to je plac i tuga nevidena,hranim ga prsa + ad i to funkcionira vise vec na adu jer imam slabo mlijeka,ovak smo okej,snalazimo se navikavamo se jedni na druge,uzivamo dok je muz jos domeka…to sam htjela pitat muz je uzeo 20 dana za njegu supruznika nakon carskog al mi bedaci neznamo jel su to 20 radnih ili spadaju i vikendi u tih 20 pa ako koja zna bilo bi dobro znat 😅

    👱‍♀️28 🧔30
    6/21 biokemijska
    25.9. ➕
    13.10 prvi pregled ❤ kuca
    9.11. Drugi pregled (velki smo 4,43 cm)
    23.11. Nifty-nizak rizik, dolazi nam mali hahar 💙
    26.11.-sve uredno veliki smo 7.7 cm
    7.12. Treci pregled 110 g,rastemo ❤
    3.1. 250g,sve u najboljem redu
    14.1. Anomaly scan+kontrolni pregled petrova 393 g,sve je kak treba bit
    27.1. ..

    31.3. Predzadnji pregled soc gin,imamo kilu i 800,mamina mrstilica 🥰
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.