Ljetne bebe 2020 3. dio šŸŒ¹šŸž

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopuŔteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bebac24

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    ivana0704

    Ima li budnih? Ja svaku vecer nocarim, pa ne mogu zaspat, pa se dizem po bademe, ma koma. A zgaravica zlobnica ubija
    Mjerenje trbuha meni u petrovoj na svakom pregledu izmjere trbuh. Ne kuzim kakve to veze ima s bilo cim, ali ako je njima zabavno, zasto ne valjda. Inace, bebine mjere su za tjedan vece, a moj trbuh je za dva tjedna manji tako da mi ne drzi bas logiku ta moderna praksa
    Priprema stvari za bebu - ne znam jesam li ja jedina u ovom tjednu da nemam nikakvu robicu spremnu. Cekam od jedne poznanice da mi posudi svoju robicu pa se to malo rasteglo, a meni glupo kupovati dok ne vidim sto ona ima. Svejedno se malo bez veze osjecam u vezi tog jer bih htjela sve pripremiti.
    Pranje novih kolica -kupili smo kolica i u nedoumici sam treba li ih prati ili ne? Sto ste vi napravile sa svojima?
    Plan poroda - istrazivala sam dosta o nekim stavkama poroda i otprilike si zamislila sto bih zeljela sto ne. Skuzila sam dok sam istrazivala da su kod nas jos dosta staromodni i neke stvari koje su na zapadu vec 20 godina normalne, ovdje su sok.
    Ovo je moj neki generalni plan-cekanje da pupkovina otpulsira, bez dripa, bez epiduralne, nikako prokidati vodenjak, ne klistiru i ne rezanju. U principu, sto prirodniji porod ako je s bebom sve ok. Posto znam da to sve skupa cini porod dugotrajnijim, planiram do zadnje minute biti doma. Mame koje ste frisko rodile, sto mislite o planu poroda? Mislite li da je uopce realan? Mislite li da nije dobro toliko edukacije prije poroda i da se treba prepustiti u ruke strucnjaka? Moja starija sestra kaze da sam luda i da je njoj bilo super jer nije nista znala. Inace, otisla je u rodiliste bez svojih trudova cim joj je puko vodenjak. Spicili je odmah na drip pod izlikom da ce se beba ugusiti i ostati na suhom (sto je laz). Pojacavali grozno doze dripa i trpila je ogromne bolove 15 sati. Razrezali je toliko da joj kasnije nisu ni rekli broj savova iako ih je pitala. I po njoj je to ok porod. A dijete sad potencijalno ima epilepsiju i neurolog kad ju je pitao kako je prosao porod se sokirao kad je ona rekla super, jer drip uopce nije normalna procedura i to sve ide u neuroloski nalaz.
    Ne znam, bas me zanima sto vi mislite o tom jer vi cete najbolje znati, ipak ste nedavno prosle kroz sve.


    Mogu samo znati zasto ne klistiru?Ā 

    [lilypie.com]

  • Avatar kaktusica

    kaktusica

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Evo i mene, otvorila se za pol centimetra od nedjelje,na ctg-u se ocitao jedan jaci trud koji je isao preko 120. Kaze on da budem spremna, da bi mogloni za vikend. I sad cekamo opetā€¦ Isla na kavu opet šŸ˜ Toliko sam se bojala da cu ranije roditi da bi danas docwkala punih 39!Ā 
    Idem citati zaostatke

  • Avatar Amneris

    Amneris

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Klistir je zakon, da se bar može to u kućnoj radinosti ponekad napravit.
    Ja sam klistir dobila, isto su me pitali kad sam zadnji put imala stolicu, reko jučer pa su mi dali klistir. Ali bez obzira na klistir joÅ” malo sam se i pokakala dok sam tiskala hahašŸ™ˆšŸ™ˆa kad su rekli kakaj, kakaj
    Rose da točno je takva stolica kao na slici, s tim mrvicama nekim

    [lilypie.com]

  • Bebac24

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    mrvičak

    Rose1

    Fenjeru kolovozu prije trudnoce i rekli da na trebs ponavljati tako da ne brines

    Danadecko, moji i njegoviā€¦svi u kratkom vremenu, poludila sam. Moji su inace super, ne znam sto im bilo, ocito se zabrinuli s obzirom na ta moja mirivanja i cirkuse, ali ono, jao
    Zao mi za nespavanjeā˜¹cestitam braticu na sincicu, lijepo
    Mokvicaprekrasan krevetic, ko iz kataloga
    Vrapcicdrago mi je sto je pregled bio dobar
    Ivana plan porodaje samo donekle mogucā€¦ako nisi preotvorena mozes epi, sad u koroni nema stolcica i kade kod nas u Ri i takoā€¦na mnoge stvari ne mozes utjecatiā€¦nije prerealan vrlo cesto po meni. Ja sam samo znala da nw bih Epiduralnu i izdrzala bez nje, nije bilo prebolno otvaranje
    Mrvicakzao mi za nespavanje i taj ritamā˜¹ma ja odspavam 2puta po cca3sata po noci, ali ubijena sam svejedno, lagan mi san, svaki pokret i stenjanje cujemā€¦nije to spavanje

    Najvise me ubije to stenjanje. Evo sada je puno kakila i spava kao anđeo. Očito ju to muči. Dam joj Espumisan prije spavanja ali eto djeluje tek ujutro. Ne znam da možda uzmem bio gaju.


    Draga daj espumisan kroz dan ne navecer prije spavanja. Da stigne odraditi svoje, mozda je zato nervozna po noci

    [lilypie.com]

  • Avatar Amneris

    Amneris

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    kaktusica

    Evo i mene, otvorila se za pol centimetra od nedjelje,na ctg-u se ocitao jedan jaci trud koji je isao preko 120. Kaze on da budem spremna, da bi mogloni za vikend. I sad cekamo opetā€¦ Isla na kavu opet šŸ˜ Toliko sam se bojala da cu ranije roditi da bi danas docwkala punih 39!
    Idem citati zaostatke

    BaÅ” je napeto kod tebe! Mr. Kaktusić će fraz dobit jadan. Petrica već sad zna da su izlasci vikendom!šŸ˜

    [lilypie.com]

  • Bebac24

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    Rose1

    Pitanje oko kupanja! Kazu ne kupati ga nakon jela(to mi je jasno), a kazu i ne ga kupati kad je gladno. Meni se dogodi cesto da spava 3sata, npr. od 5-8 i pocne odmah vristati jer je gladan. Pa kako da ga onda okupam, glupo mi ga buditi ranije. Jucer se potrefilo da je bio budan u to vrijeme 2sata pa ok
    I jos jedno pitanje. Sapunate li ga u kadi ili na komodi. Sto vam sw cini lakse, prakticnije. Patronazna ga na komodi, prijateljice u kadiā€¦


    Das malo jesti, pricekas pa kupanac. Mi se kupamo u velikoj kadi. Prvog sam u kadici sapunala

    [lilypie.com]

  • Avatar zmya

    zmya

    Broj poruka: 813

    Prijavi adminu

    Rose, Vucice tako je i nama. I boja i tekstura. Taj zlatni senf i to bi trebalo biti optimalno. Na dane je malo maslinastiji senf al vjerojatno ovisi dta pojedem i ako ulovi u mlijeku zeljezo sirup koji pijem. Ti komadici, kod nas su bijeli, mislim da su to komadici mlijeka.Ā 
    Nego ja imam problem. Sinoc dok ssm se pakirala, probala sam badic. Dole je okej aj. Nego gore, toliko su mi prsa veca i ja ne stanem u niti jedan gornji dio. Mislim stane al kipi toliko da je degutantno! šŸ˜¬ e sad od mojih ne stignem ic u split i vratit se i kupit i dojit pa moram danas negdje uletit kupit neki gornji dio u koji stanem. Jel imate kakve preporuke di sta kako za neki veci gornji dio? Velike sise su u pitanjuc red velicine kosarice D,E(u E dojim al to mi je do grla takorec kosarica za badic bi trebala mrvicu manja) znaci hvatam D i nesto cvrsto a opet ne preskupo i da samo kogu kombonirat na donje dijelove u koje stanem. Ajudame porfavor! šŸ¤·šŸ¼ā€ā™€ļøšŸ˜•

    [lilypie.com]

  • Avatar kaktusica

    kaktusica

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Amneris

    kaktusica

    Evo i mene, otvorila se za pol centimetra od nedjelje,na ctg-u se ocitao jedan jaci trud koji je isao preko 120. Kaze on da budem spremna, da bi mogloni za vikend. I sad cekamo opetā€¦ Isla na kavu opet šŸ˜ Toliko sam se bojala da cu ranije roditi da bi danas docwkala punih 39!
    Idem citati zaostatke
    BaÅ” je napeto kod tebe! Mr. Kaktusić će fraz dobit jadan. Petrica već sad zna da su izlasci vikendom!šŸ˜


    Haha, kako si me nasmijala šŸ˜†šŸ˜†
    A tvoje ljepotice, jaoooo, koji obrascici slatki, a dugi prstici, med medeni je šŸ„°šŸ’•ā¤

  • Avatar Amneris

    Amneris

    Broj poruka: 417

    Prijavi adminu

    Cure u onom oglasniku za nosiljke se prodaje Ruckeli za 600 kn pa chekirajte, znam da ste pričale o tom.
    Ja sam uzela Ergobaby Embrace isto polovnu, čekam da mi stigne..

    [lilypie.com]

  • Bebac24

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    Amneris

    Jutro mamice i trudnice!
    Već sam toliko u zaostatku da ne znam gdje sam stala s komentiranjem.
    Sjećam se samo da Nikita i Flo super izgledaju, a slike od Polly, preeeeedivne!
    Mi smo super, rastemo i debelimo se, već smo na skoro 4,5 kile!
    https://ibb.co/stpwmLn [ibb.co]
    Kako je debeljuca, pojavili su joj se ojedi ispod podbratka i jednog pazuha na pregibima, baŔ joj je crveno i skupljaju joj se one bijele naslage. Probali smo namazati s JGL kremom, ali joŔ je gore bilo. Sad samo operemo to i dobro posuŔimo. Ali tako je teŔko dostupno, baŔ se teŔko počisti, joŔ ta nježna kožica..
    Kakanje - zadnjih tjedan dana stolica je jednom dnevno, ali toliko obilna da doslovno bude do pazuha jadna zasrana i moram pod Ŕpinu s njom. Ja ne znam jel to normalno. I bude onako rijetka i vodenasta. Ali da je proljev bila bi učestala zar ne? Uveli smo Wayu D3, ali nije do nje jer je i prije Waye počela tako kakati. Drugo nismo niŔta novo uvodili. Da sam u tom trenutku negdje vani s njom i ona se tako userka, ne znam kako bi to rijeŔila iskreno. Tri pelene nisu dovoljne za tu količinu.
    Porodiljni - i meni doÅ”ao veći iznos, baÅ” sam hepi!!
    Kupanje - mi sapunamo u kadici, otprilike svaki drugi dan, a sad i svaki dan otkad imamo ovakvo kakanje.
    U mom planu poroda kojeg nisam nikome predala haha je bilo: neću drip, neću buÅ”enje vodenjaka, neću ležanje na ravnom, neću epiziotomiju..na kraju je bilo sve to i ispalo je super. Samo sam se prepustila njima jer sam htjela da Å”to prije to sve rijeÅ”imo..
    Pregled kod ginića - obavila neki dan prvi pregled nakon poroda, maternica je u super stanju, dokle god je laktacija prisutna, ne znamo kad će doći menstruacija.. rekao je da su me vrhunski zaÅ”ili, aaaali na jednom mjestu taman na ulazu u rodnicu mi se pojavio neki viÅ”ak tkiva, kao divlje meso koje me smeta i kad sjedim a kamoli da konzumiram ćevape.. sljedeći mjesec idem da mi to recne pa bi trebalo biti ok..


    Stavite dan dva baby pudera na pregibe i stalno brisiteĀ 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaŔ da želiŔ!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. NemaŔ korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.