Ljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • DaVoS

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    DaVoS

    Kod nas je razlika u mišljenjima između bolnice, patronaže i pedijatra velika, a u istom smo gradu… pa je nekako i logično da nam je svima različito


    Kad pišem post i pričam na telefon pa sve pobrkam… uglavnom.. shvatile ste…. htela sam samo usporediti naše preglede sa situacijom u svom ne prevelikom gradu ;-)

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Hej mame . Danas sam obavila 4D. Cura je jako nemirna tako da smo jedva ulovili slike i to manje vise iz profila.Odskače po tjedan dana od termina. Znači sada sam.po njima 25tj trudna. Cura ima 650g.zanima me druge mame koje su radile 4d jeste dobile samo slike ili i video ? Meni je na dvd stavio samo 42 slike . I još kaže da bi on to na usb ako slučajno ne stane sve na dvd. Pa je muž trčao na kiosk po usb stick.  I sad kući gledam to što je stavio i malo sam tužna jer sam se nadala nekom filmicu

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Babyq, vidim da ti je taj pregled rađen s 21tt. U sklopu njega ti je doktor gledao morfologiju ploda, pregledavao sve organe, prokrvljenost pupčane vrpce, količinu plodne vode? Za očekivati je da je to gledao…imaš neku povijest bolesti, valjda ti je dao neki papir još?
    Ja sam inače taj pregled obavila u bolnici i doktorica mi je sve lijepo objašnjavala di je šta, gledala bubrege, želudac, srce, mozak, koliko žila ima u pupčanoj vrpci i sl… A frendica je isla pak kod svog socijalnog doktora koji joj je radio taj preged i rekao je: sve je u redu. Dakle, nije joj obrazlagao uopće ništa, niti u nalazu nije ništa detaljno napisao…osim bo (bez osobitosti, u smislu uredan nalaz). To mi je totalno neprofesionalno, tim više što je to jedan od glavnih obaveznih pregleda u trudnoći.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu
    Evo moje nemirne cure 👼
    Evo moje nemirne cure 👼

    [lilypie.com]

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Znaci ako sam vas dobro shvatila mene taj detaljni pregled ceka sad iduci put. Sad sam 19tt a za 3tj otprilike kontrola. Razmisljam da se narucim privatno jer ovako na pregled kad odem sve se nekako brzinski odradi. Privatno ipak izdvoje vise vremena. Ne zamjeram svom ginekologu jer je stvarno super covjek i shvacam da nema puno vremena kad vani ceka jos 10 zena na pregled ali opet bih voljela da se sve detaljno pregleda pa je mozda bolje platiti ako je potrebno da sam mirna

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar sissi

    sissi

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Mapeju-predivna slikica 😍 sva sam se rastopila ☺️ 
    Moj soc. gin. isto nista nije govorio, cak ni ne znam da li je radio ikakva mjerenja jer nigdje nista nisam dobila na pismeno, nit mi je ista receno. Kad sam ga pitala za komb. probir ili vitamine ili mu rekla da me nesto bode desno- dobila sam samo glupe odgovore tipa to vam ne treba, prenladi ste-nema potrebe ili ti vas bode jer sre u drugom stanju, ne mozete se osjecati kao da ste u prvom! 😤 
    Zato sam ja lijepo svaki 4 tj. kod privatnika pregled platim 300 kn, al mi zato sve lijepo objasni i pokaze na uzv. Od srca, klijetke, pretklijetke, kraljezaka, bubrega, mozga, saka… ja mirna! 😉

  • Avatar mala_mrvica

    mala_mrvica

    Broj poruka: 72

    Prijavi adminu

    drage zene da li ijedna od vas ima nekih posebnih problema sa zgaravicom i glavoboljama? U posljednje vrijeme imam pravo jake glavobolje ujutro a navece mi se apsolutno sve sto pojedem i popijem u toku dana vraca 

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    andreaam

    Znaci ako sam vas dobro shvatila mene taj detaljni pregled ceka sad iduci put. Sad sam 19tt a za 3tj otprilike kontrola. Razmisljam da se narucim privatno jer ovako na pregled kad odem sve se nekako brzinski odradi. Privatno ipak izdvoje vise vremena. Ne zamjeram svom ginekologu jer je stvarno super covjek i shvacam da nema puno vremena kad vani ceka jos 10 zena na pregled ali opet bih voljela da se sve detaljno pregleda pa je mozda bolje platiti ako je potrebno da sam mirna


    Ono što je sigurno jest da je drugi obavezni screening sa 20-24tt na kojem se treba pažljivo pregledati morfologija ploda, izgled fetusa i pojedinih fetalnih organa. A sad jel to doktori rade, i imaju li adekvatnu opremu za to, to je drugi par rukava. Moja gin nema tak dobar uzv pa me je poslala u Vinogradsku, ja sam se naručila, došla i obavila, i nalaz odnijela svojoj ginici. To je dakle besplatno, a koliko znam, u bolnicama (Vinogradska i Sv Duh u Zg) baš detaljno obave taj pregled. Doduše samo u 2d su meni radili, 3d im nije šljakao. Ali dijagnostika se inače i radi u 2d, a 3d/4d se uključi da se vidi izgled bebe, i nema neku bitnu dijagnostičku svrhu jer se sve vidi iz 2d. A možeš ići i privatno, ali to onda platiš oko 500kn (moguće da će ti čak u sklopu tog pregleda i upaliti 4d, pa ćeš ujedno u stvarnom vremenu vidjeti bebu). 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    sissi

    Mapeju-predivna slikica 😍 sva sam se rastopila ☺️
    Moj soc. gin. isto nista nije govorio, cak ni ne znam da li je radio ikakva mjerenja jer nigdje nista nisam dobila na pismeno, nit mi je ista receno. Kad sam ga pitala za komb. probir ili vitamine ili mu rekla da me nesto bode desno- dobila sam samo glupe odgovore tipa to vam ne treba, prenladi ste-nema potrebe ili ti vas bode jer sre u drugom stanju, ne mozete se osjecati kao da ste u prvom! 😤


    Sad tek vidim kako imam dobru socijalnu ginicu, svaki put dobijem povijest bolesti, imam napismeno šta je gledala i mjerila. I čak mi sama predlaže pretrage bez nekog naročitog traženja. Doduše, sad mi je i druga trudnoća pa točno znam kad se što provjerava i pregledava, pa ako bi ona zaboravila ja joj napomenem.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Ja sam iz Mostara pa nezz kakva su pravila u BiH tj jel se placa vise ili je cijena kao obicno 200kn. Morat cu se raspitati kod svog ginekologa

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.