Kojim tempom ste mijenjali veličinu pelena?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Bok, mame! Zanima me vaše iskustvo: kojim tempom ste mijenjali veličinu pelena? Znam da je to vrlo individualno i ovisi o puno stvari… Pozadina mog pitanja je to što se štreberski (i financijski) želim pripremiti za nekoliko paketa pelena unaprijed, prije nego što beba dođe i nisam sigurna koliko mi uopće paketa treba pojedine veličine. Ne želim zbuksati nekoliko paketa, a da se dogodi da ih beba preraste.

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Mislim da ne mozes kupiti toliko, a da ne potrosis. 
    Makar, ovisi o tebi i bebi. Moja sa 6 tjedana ima 5-8 stolica u 24 sata. 
    Nekad prdne pa izleti jako malo kakaca, pa idem gledati pelenu i odmah je promijenim ak primjetim da je teska od pisanja. 
    Uglavnom, ne volim je pustati predugo pokakanu ili jako popisanu (a stvarno puno pisa).

    U koja 4 dana potrosimo paket babylove mini pelena. Mislim da su unutra 42 komada. Dakle, 10-ak pelena u 24 sata. 
    I da, ja je presvlacim i nocu prije svakog hranjenja (a to je svaka 2.5-3 sata). 

    Znam da pelene upijaju i sve, ali si nekako mislim da ni meni sigurno ne bi bilo ugodno popisanoj i pokakanoj duze vrijeme. Tak da prije svakog podoja (nekad i cesce ako se usmrducka) pelena ide dolje. Ostavim je jedino ako spava ili ako se pokaka minutu nakon sto je presvucem. 



    [tickerfactory.com]

  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Tnx na odgovoru! U biti nisam mislila na takav tempo mijenjanja pelena nego kada beba preraste veličinu 1 i treba 2 (ako nije neka kombinirana veličina po kilogramima), pa kada s dvojke naraste za trojku po kilaži… Dakle, ne želim kupiti 10 paketa veličine 1 ako ću ih potrošiti samo, lupam 8, i tada će bebi veličina 1 biti premala pa će trebati veličinu 2. A ja ću imat  višak premalih pelena.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Radije si ostavi novac sa strane jer nema šanse da možeš unaprijed znati hoćeš li potrošiti 8 ili 10 paketa određene veličine.

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    A i koliko čujem od mama koje koriste jednokratne pelene, ne znači da će baš te koje odabereš biti dobre za tvoje bebu. Evo kolegicina mala je od jednih pelena dobila takav osip da je to bilo nehumano i morala je promijeniti pelene. Tak da nagomilavanje paketa nema nikakvog smisla.

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Po meni isto nema smisla da kupujes unaprijed vec u hodu to obavljaj. Paket na kojem smo se mi najvise zadrzali bio je onaj 3-6kg.. ono sto mi je osobno glupo s tom kilazom je npr to sto pampers ima pakovanje 7-14 kg i iza toga je mislim 10+ , a recimo ja imam bebu koja ima 10kg i ta velicina 7-14 mu vise ne odgovara dok bi mu te iduce koje idu po kilazi bile prevelike. Uvijek su mi najgori bili ti prijelazi jer premala pelena nije dobro ucvrscena a prevelika pelena dodje bebi do sisa.. ugl ne kupuj unaprijed,dobit ces vjerovatno toga i za babine..

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Ukilele


    Po meni isto nema smisla da kupujes unaprijed vec u hodu to obavljaj. Paket na kojem smo se mi najvise zadrzali bio je onaj 3-6kg.. ono sto mi je osobno glupo s tom kilazom je npr to sto pampers ima pakovanje 7-14 kg i iza toga je mislim 10+ , a recimo ja imam bebu koja ima 10kg i ta velicina 7-14 mu vise ne odgovara dok bi mu te iduce koje idu po kilazi bile prevelike. Uvijek su mi najgori bili ti prijelazi jer premala pelena nije dobro ucvrscena a prevelika pelena dodje bebi do sisa.. ugl ne kupuj unaprijed,dobit ces vjerovatno toga i za babine..
  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    I moj ima blizu 11 kilograma, ako i nema toliko (25. 8. je imao 9700) i ona veličina od 7-14 kilograma mu uopće ne odgovara, nekako mu je premala ili on ima veliku guzu. 
    Tako da ću sada iskoristiti još ovaj zadnji paket Babylove pelena i onda ću kupiti druge. Što kažete, ne znam jeste li primijetile-postoji sada Babylove +4 veličina, ne znam od koliko kilograma se kreće…
    Ja sam isto htjela nakupovati nekoliko komada pelena za početak, ali sam vidjela kako on brzo raste i ne bih stigla sve potrošiti. Polako, stavi si novac sa strane, a u dDm uvijek ima popusta. Tako da nemaš frke. 

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Meni je ostalo dvojke, zakljucila sam da je previse kakice i presla na trojku, kupujem pampers premium. I ta ga jedva obuzda kad je raspolozen 

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Sve ti ovisi o bebi. Mi smo 2 mjeseca koristili pampers 2-5kg, a netko ih uopce ne koristi.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.