Koje odluke prepuštate svom djetetu?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar senkakisicek

    senkakisicek

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    S djetetom treba kao i s mužem - pustiti ga da napravi sve na Vaš način Dakle, najprije mu pokažete ili objasnite što vi želite ili kako smatrate da nešto treba učiniti, a zatim ga navedete da to učini i da pritom smatra da je to njegova ideja
    Hihi, šalu na stranu, smatram da treba djetetu dati dozu samostalnosti, ali ne treba u tome (kao ni u  ničem drugom) pretjerivati. Što se odijevanja tiče - okej, može sama odabrati ali prije toga ću ja izvaditi 2-3 kombinacije te ju pitati koju želi. A s vremenom će i naučiti pa onda će i sama birati. Učenje i čitanje se radi prema dogovoru: želiš se sad igrati, u redu, možeš, ali poslije ćemo napraviti lekturu. Ako sam ja fer - želim da i ti budeš fer. Mi se držimo one : ako si dobar prema meni - ja ću biti bolja prema tebi, ako si loš prema meni - ja ću biti gora Sve u svemu, smatram da djetetu treba dati prostora da razvije vlastiti karakter i osobnost, ali roditelji su ti koji moraju postaviti neke granice.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi roditelji, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju.
    Dobitnici naše knjige tjedna ‘Naučite svoje dijete razmišljati’ u izdanju Veble commerce osvojili su Mel, jakov0904 i magdek, a oni će biti obaviješteni e-mailom.

    Pozivamo vas da nam i dalje pišete koje su to odluke koje prepuštate svom djetetu, a vaše komentare objavit ćemo u našoj temi s foruma!

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    U principu, može birati skoro sve što ne utječe na njezino zdravlje i kulturu ponašanja.
    Može izabrati boju četkice za zube (ali ne može izabrati hoće li ili neće prati zube). Može izabrati odjeću za vrtić, park u koji se želi ići igrati, hoće li sa sobom u park ponijeti bicikl ili role (ali ne sve, jer ne stane u auto). Može reći da sad ne želi jesti ručak (ali neće dobiti ništa drugo dok ne ruča). Može birati tko će joj čitati priču za laku noć, al ne može birati hoće li i kada ići spavati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.