Jesenske bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    45 dana prije termina, evo baš sam danas predala papire 😀
    Išla sam jutros na OGTT, znači drugi puta mi je to, danas sam mislila da ću umrijeti doslovno, inače imam nizak tlak, jutros sam morala popiti tablete prije OGTT-a, i toliko mi je bilo loše da mi je malo falilo da se ne onesvjestim, odma sam išla jest i kavu popiti i nakon sat vremena mi je tlak 120/50, kakav je bio, to niko ne zna, užas 😥

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 710

    Prijavi adminu

    Anusha kad za neku pretragu moras biti nataste, onda ne smijes nikakav lijek (tako su meni rekli u laboratoriju), ali ne znam je li to potrebno za kks, mislim da samo za masnoce i secer da se ne smije nista. Mene kad salje na kks, secer posebno napise pa mislim da se on ne podrazumijeva u kompletnu krvnu sliku, ali ako sam u krivu, nek me netko ispravi.
    Busice su vam divne!
    Christyy obavezno ti je 28 dana prije termina, ali mozes ici 45 dana prije. I ja jos radim (iako sam sinoc imala dijete s nocnom morom pa smo se od 2 do 5 tjesili i jedva gledam, pijem 3.kavu upravo) i razmisljam o odlasku 45 dana prije ako mi doktorica dopusti tako (mislim da vecinom 45 dana prije idu trudnice koje su na komplikacijama, ali da nema prepreke da bilo koja ode tad), a i jos godisnjeg imam pa cu i to koristiti da odemo na more jos malo.
    Isssa koje tablete si pila prije, te za tlak? Javi kakav ti je OGTT

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Kalanhoja

    Kalanhoja

    Broj poruka: 479

    Prijavi adminu

    Već kad pričate o porodiljnom… Meni je dr rekla da ce mi na iducem pregledu biti spremni papiri za porodiljni (jer cu uci u tih 45 dana prije termina).. e sad… nezaposlena sam i na birou i ne kuzim sta da radim s tim papirima, da li to treba negdje predati ili? Znam da imam pravo na porodiljnu naknadu nakon poroda i da za to treba predati papire u hzzo… to je sve sto znam…

  • Deleted user

    Broj poruka: 1038

    Prijavi adminu

    Dobro jutro cure!
    Evo nas s pregleda, beba ima 1100gr i 37cm, rastemo 😊😊 Ono prosirenje na bubregu je i dalje iste velicine, sto je super :) Beba je na zadak, nadam se da ce se stici okrenuti :)
    Saljemo puse svima 😘😘

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Justme123

    Anushakad za neku pretragu moras biti nataste, onda ne smijes nikakav lijek (tako su meni rekli u laboratoriju), ali ne znam je li to potrebno za kks, mislim da samo za masnoce i secer da se ne smije nista. Mene kad salje na kks, secer posebno napise pa mislim da se on ne podrazumijeva u kompletnu krvnu sliku, ali ako sam u krivu, nek me netko ispravi.
    Busice su vam divne!
    Christyy obavezno ti je 28 dana prije termina, ali mozes ici 45 dana prije. I ja jos radim (iako sam sinoc imala dijete s nocnom morom pa smo se od 2 do 5 tjesili i jedva gledam, pijem 3.kavu upravo) i razmisljam o odlasku 45 dana prije ako mi doktorica dopusti tako (mislim da vecinom 45 dana prije idu trudnice koje su na komplikacijama, ali da nema prepreke da bilo koja ode tad), a i jos godisnjeg imam pa cu i to koristiti da odemo na more jos malo.
    Isssa koje tablete si pila prije, te za tlak? Javi kakav ti je OGTT


    Eutirox za štitnjaču i duphaston, to smijem prije OGTT-a, ali predugo nisam jela, jučer od 6 popodne, samo vodu sam pila, a u 22 popila cordopin koji jako snižava tlak i od jutra mi je bilo loše a nakon OGTT-a katastrofa 😥, inače sam niskotlakaš i još u kombinaciji sam svim ovim….užas
    Nalazi su mi oko 14 sati, javim kakvi su

    [lilypie.com]

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    Teta90

    Dobro jutro cure!
    Evo nas s pregleda, beba ima 1100gr i 37cm, rastemo 😊😊 Ono prosirenje na bubregu je i dalje iste velicine, sto je super :) Beba je na zadak, nadam se da ce se stici okrenuti :)
    Saljemo puse svima 😘😘


    O bebolino pravi 😍, super da je sve u redu 😀
    I moj je bio na zadak do 32 tjedna, stigne se okrenuti još 😀

    [lilypie.com]

  • Avatar MaSen

    MaSen

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Ja jos imam lagane grceve kad hodam…al  sad je to vec kao menstruacija.. lezim i odmaram.. 
    Bebicu idem tek u pola 2 vidjet.. pedijatrica je bila oko pola 12 na viziti kaze da je super.. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Aurora

    Aurora

    Broj poruka: 205

    Prijavi adminu

    Schinin

    Pozdrav cure 😊 mene opet uhvatila prehlada, pa poludjet cu vise s tim 😖
    Maseniskrene cestitke na curici i predivna je lavica 😍😍😍 nadam se da cete se obadvije sto prije oporaviti I da idete doma !
    Isssabusica je prekrasna 😍 zelim vam sto duze da izdrzite 2u1 😉
    Sanja sobica je predivna 😍 I robica je 🔝, izgleda bas da si se naradila koliko toga ima 😉 a ja bas volim od male stvari peglat 😄
    PlavaBorovnica suosjecam s tobom😘 evo I moj muz kaze da me smeta sve sto se mice 😂
    Aurora prvo krecem sa pitanjima 😉 koliko dugo si uzimala terapiju prije neg si vadila taj nalaz???? Malo mi je cudno da su ti dali I cynomel, nije pogresno samo se daje u “posebnim” situacijama 😉 ako si uzimala tako propisanu terapiju 6tj ili duze onda su mi unatoc TSH u normintervalu fT4, pa I fT3 malo poniski , pa bi ti preporucila cak da jedan dan uzimas euthyrox 50, jedan dan 75 I da onda jos jednom sve prekontrolises. Ako si terapiju uzimala manje od 6tj onda sacekaj da prodje tih 6tj od pocetak terapije, jer otprilike toliko treba dok se to sve ne ustali. TSH samo pokazuje u kojem smjeru stitnjaca ide, za normalnu trudnocu i razvoj bebe je vaznije da su fT3 I fT4 u normi, a tebi je nazalost fT4 malo nizi neg bi trebao biti, zato kazem da malo povecas terapiju

    Schinin hvala ti na odgovoru! Zaista je divno da tako dijeliš svoje iskustvo!!
    Ja sam pije trudnoće uzimala Euthyrox 50+Cynomel 2x1/4
    Nakon 5 tjedna trudnoće Euthyrox 50+Cynomel 2x1/4 od ponedjeljka do petka, a od petka do nedjelje Euthyrox 75+Cynomel 2x1/4 sve do sada
    Nakon ovog nalaza sam molila doktoricu da mi poveća terapiju jer mi se čini nisko i osjećam da sam u hipo stanju😉 inače kod nas doktori gledaju samo TSH i po tome mi ništa ne bi povećala, ali na moje inzistiranje mi je rekla da pijem svaki dan Euthyrox 75+Cynomel 2x1/4. Jel to okej?
    Počela sam s Cynomelom jer sam se stalno loše osjećala i nalazi su mi bili loši. Prije sam čak i probala  po preporuci doktora piti Natural Throid, al mi nikako nije odgovarao… 
    Ne znam kako je tu, ali ovdje je prilično loša praksa kad je hipotireoza u pitanju. Ja idem privatno pa mogu više razgovarati s doktoricom i stignem reći nešto😆 inače ak je TSH u granici normale ti si zdrav kažu nam🤔

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]
    Missed ab - 12 tt (2017) ❤️

  • Avatar Isssa

    Isssa

    Broj poruka: 1137

    Prijavi adminu

    MaSen

    Ja jos imam lagane grceve kad hodam…al sad je to vec kao menstruacija.. lezim i odmaram..
    Bebicu idem tek u pola 2 vidjet.. pedijatrica je bila oko pola 12 na viziti kaze da je super..


    Jupyyyyyy, baš me razveseliš kad se javiš 😀 pogotovo s ovakvim lijepim vijestima 😀😀😀😀😀
    A za te grčeve kažu da je normalno, maternica se skuplja 😀

    [lilypie.com]

  • Avatar Aurora

    Aurora

    Broj poruka: 205

    Prijavi adminu

    MaSen

    Ja jos imam lagane grceve kad hodam…al sad je to vec kao menstruacija.. lezim i odmaram..
    Bebicu idem tek u pola 2 vidjet.. pedijatrica je bila oko pola 12 na viziti kaze da je super..


    Super da ste obje dobro😀💕😙

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]
    Missed ab - 12 tt (2017) ❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.