Inzulinska rezistencija i Siofor

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sarita1983

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Sanjich🤞🤰

    Ok, ali trazim nekoga tko je.. Znam za sta je i cemu sluzi 😊


    👍

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    peggy95

    Od nuspojava sam imala u pocetku slabost i mucninu, to je bilo prije 2-3god ne znam ni sama vise kolko pijem to😆 ugl rekao mi doktor sa uzmem red-dva cokolade prije tablete da se napravi balans da nebi pao previse secer.


    Peggy hvala na odgovoru… Da li si siofor dobila od svog gin. Ili na humanoj? Meni je na humanoj dao tablete bez ikakvih objasnjenja i kad sam ga pitala za nuspojave rekao je zato pijes po jednu dnevno prva dva tjedna da se naviknes pa onda dvije… Za prehranu mi nije nista rekao ni ovo za pad secera.. 
    I sad sam malo u strahu oko te prehrane i svega… 
    Ja sam puno smanjila Uh jer mi je moja ginica na telefon samo rekla da smanjim uz te tablete.. Al da manta mi se cesto.. Vjerovatno pad secera prevelik a ne unosim apsolutno nista slatko u sebe osim 1 jabuke ili sljive…  Kakvu ti prehranu imas jesi normalbo ko i prije nastavila ili imas neke restrikcije? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    TiKi92

    Pijem ja metformin evo vec trecu godinu. Od nuspojava sam imala mucnine i proljev prva dva tjedna koristenja. Ne smijem ga piti kasno navecer jer mi bude lose ujutro, mucnina i nagla glad. Ali to mi nije problem jer ionako ne jedem poslije osam uglavnom. Imam pcos i ir, anovulatorne cikluse i iz tog razloga ga pijem. Jedino mi je on pomogao… uz njega su mi se ciklusi regulirali i dobivala sam menstruaciju svakih 35-40 dana, a prije njega su mi ciklusi bili i po 60 dana. Ako te sto jos zanima, pitaj. Pila sam ga do 9tt, a onda sam prestala, sad ga vec pijem 5 mj, ali ne mogu nista reci za njega jel pomaze ili ne, jer pijem duphaston i trenutno kontracepciju kao pripremu za IVF.


    Tiki hvala na odgovoru i javljaju.. 
    Ja imam uredne ciklus od 28 do 30dana.. Dao mi je kao pripremu pred postupak da kao malo smrsavim valjda… Kakvu prehranu jedes jesi li na nekoj dijeti ili si ga dobila iskljucivo radi ciklusa? Prvi put kad si pila jesi li skinula koji kg slucajno usput… Uzimas li 1 ili 2 dnevno? Kolko mg *

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Pocela sam ga piti iskljucivo zbog anovulacija i rijetkih ciklusa. Pocetna doza je bila 1000mg dnevno, sada pijem 500mg. Kada sam pocela piti, prestala sam jesti obicne ugljikohidrate, kruh i presla na integralno, povecala unos voca i povrca. Tada sam imala 59kg sto je na moju visinu (158) i dijagnozu bilo malo previse. U roku od godine i pol sam smrsavila 10 kila. Prije dobitnog AIH-a sam imala 49kg, sada sam na 53kg. Ako si ga pocela piti iskljucivo zbog brzeg gubitka kilograma, moras korigirati i prehranu obavezno i uvesti neku tjelesnu aktivnost. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    TiKi92

    Pocela sam ga piti iskljucivo zbog anovulacija i rijetkih ciklusa. Pocetna doza je bila 1000mg dnevno, sada pijem 500mg. Kada sam pocela piti, prestala sam jesti obicne ugljikohidrate, kruh i presla na integralno, povecala unos voca i povrca. Tada sam imala 59kg sto je na moju visinu (158) i dijagnozu bilo malo previse. U roku od godine i pol sam smrsavila 10 kila. Prije dobitnog AIH-a sam imala 49kg, sada sam na 53kg. Ako si ga pocela piti iskljucivo zbog brzeg gubitka kilograma, moras korigirati i prehranu obavezno i uvesti neku tjelesnu aktivnost.


    Hvala ti 😊😊 ja sma uredne kilaže.. Bmi mi je normal ali nagidnje krajnjoj granici.. U biti dao mi je radi IR  i kao pripremu za ivf

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Sanjich moze ti samo pomoci, a i kod nas s policisticnim jajnicima pomaze u prevenciji hiperstimulacije. Ovih dana sam puno citala vezano uz to, jer se iste jako plasim. Drzim ti fige 🤞i sretno ❤️

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    TiKi92

    Sanjich moze ti samo pomoci, a i kod nas s policisticnim jajnicima pomaze u prevenciji hiperstimulacije. Ovih dana sam puno citala vezano uz to, jer se iste jako plasim. Drzim ti fige 🤞i sretno ❤️


    I tebi, popratit cu na potp. Dio 3 bas i jedva cekam da ti mogu cestitat… Nama je u 10om najvjerovatnije..upisali su me al moram jos doc jednom kod doktora s nekim nalazima u 9om mjesecu pa uzimam u obzir da moze i odgodit i si.. 🤞 Drzi  nam fige objema 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1871

    Prijavi adminu

    Ja sam evo odlucila pisati u temu cisto ako netko nekada bude trazio kakve info ili iskustva… 
    Danas mi je 10ti dan otkako uzimam 1tabletu od 500mg navecer iza obroka-prije spavanja…
    Imam siofor sporo oslobadjajuci.. Prvih par dana sam imala lagane vrtoglavica iako sad kad vracam film to uopce nemora biti od tableta nego od mog straha jer sam procitala dosta nuspojava itd…
    Prehranu sam promjenila na nacin da sam smanjila UH ali ne skroz… Ne jedem slatkise, pekaru, sokove, šečer.. Voce sam ogranicila na 2 vocke dnevno…. Od kruha i tijesta jedem bezglutenaki kruh tamni s nekim sjemenkama iz lidla.. Tjesteninu isto bezglutensku.. Uzmem tu i tamo doslovno dva zalogaja kukuruznog kruha..  Povrce  i meso jedem u kombinaciji neograničeno.. Ali nemam onaj osjecaj gladi kao prije da bi stalno nesto jela tako da je sigurno smanjen unos. 

    Krenula sam s 83,6 kg i u danas deseti dan imam - 2kg….  Moja idealna kilaza bi bila oko 75kila tako da je ovo odlican napredak..

    Nemam proljev, a sto se tice mucnine imala sam skroz nesto blago i kratko.. Skoro i neprimjetno.. Vise bi rekla da je to neki osjecaj bio zeludac koji je navikao stalno bit krcat a sad je lagan… Trbuh kao trbuh mi vise nije napuhana ocito mi je kruh i peciva i slatkis prije zadavali te probleme probave..

    Sto se tice secera i pada secera dr. Mi je objasnila naknadno da meni nemoze pasti secer od siofora jer on ne djeluje na proizvodnju inzulina vec na funkciju utjecaja izmedju organa i proizvodnju izmedju obroka.. Znaci nema potrebe za slatkisima uz tablete i slicno.. Jedna obrok tjedno si dam za pravo pojest nesto zabranjeno da ne stvorim preveliku zelju  pa da na kraju se ne bi vratila starim navikama u prehrani…

    Od sutra krecem s jednom tabletom ujutro jednom navecer.. Pa javljam iskustva… 

  • alma199

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    ja pijem treci mjesec Siofor zbog blage IR i Pcos. Dva puta po 500 mg. Uz to koristim Inofolic prašak. Menstruacije se postepeno dovode u red na 35-40 dc. Prethodni mjesec je bila potvrđena ovulacija ali od T ništa. Sada čekamo kontrolu da vidimo daljnje upute. M 26 god, ja 25. Trudnoća nije ostvarena godinu i pol. Sretno !  Da sto prije ugledate svoj plusic. Javite vaša iskustva. Mi nismo u postupcima jer se doktor nada da bi trebalo doći prirodnim putem. 

  • alma199

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    alma199

    Pozdrav,

    ja pijem treci mjesec Siofor zbog blage IR i Pcos. Dva puta po 500 mg. Uz to koristim Inofolic prašak. Menstruacije se postepeno dovode u red na 35-40 dc. Prethodni mjesec je bila potvrđena ovulacija ali od T ništa. Sada čekamo kontrolu da vidimo daljnje upute. M 26 god, ja 25. Trudnoća nije ostvarena godinu i pol. Sretno ! Da sto prije ugledate svoj plusic. Javite vaša iskustva. Mi nismo u postupcima jer se doktor nada da bi trebalo doći prirodnim putem.


    Sanjich , Tiki 92 
     Da li je neko aktivan na forumu??

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.