INZULINSKA REZISTENCIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ketyx

    Ketyx

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Bambi27zg vidim da si bila kod dr.V, i ja sam bila nedavno, on mi je ukazao na IR i otkrio uzrok niskog zeljeza. Jedini mi je rekao da imam adenomiozu i da je to razlog obilih mjesecnica i tu gubim zeljezo. Do sada me toliko dr.pregledalo i nitko nikada nije spomenuo adenomiozu 😬

    👸🏻 33 - PCOS, MTHFR heterozigot, PAI-1 homozifot, IR 3.2, adenomioza / 🤵🏻 39 - normozoospermia
    5 IVF-a: 2 Petrova, 3 Škvorc
    1.IVF-20fol❌, 2.IVF-16fol 2trodnevna, 3.IVFp-3fol❌ 4.IVF-3fol❌, 5.IVF-22fol 1 morula, 6 BC (2x3)
    1.ET 2xtrodnevni-beta 0/ 2.ET 1xmorula-beta 0/ 3.FET 2xBC-beta 0/ 4.FET 2xBC-beta 0/ 5.FET 2xBC - beta 0
    09.02.konzultacije dr.G, IVF klinika

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 516

    Prijavi adminu

    Ketyx

    Bambi27zg vidim da si bila kod dr.V, i ja sam bila nedavno, on mi je ukazao na IR i otkrio uzrok niskog zeljeza. Jedini mi je rekao da imam adenomiozu i da je to razlog obilih mjesecnica i tu gubim zeljezo. Do sada me toliko dr.pregledalo i nitko nikada nije spomenuo adenomiozu 😬


    On ti je izvrstan dijagnosticar! 
    Meni je doslovno samo time da me pogledao i pitao 3 pitanja otkrio da imam IR, da je to uzrok Hashimota i na kraju me doveo do cilja. 
    Kod njega traje “predigra”, ne pusta lako u postupak, ali zna i zasto, a kad konacno krenes s pikanjem obicno je ro iz prvog/deugog puta da dode do trudnoce (vise primjefa znam). Da je nekad frustrirajuce cekati i kao nista ne raditi (a vkeruj mi, radis i samim time da tipa skida kg ili dovodis inzulin u red ili tah) je, ali nema onih roler costera s pikanje vadenje cekanje bete je nije… 
    Da je malo sutljiv na pocetku je, treba mu vremena, meni pase jer ima hladan i racionalan pristup potkrijepljen znanoscu i rezultatima. Kasnije se vec opusti, mislim covjek ima pacijentica i pacijentica, ne ocekujem da me prepozna na ulici ili zna odmah tko sam; ajde kad se vidamo na tjednoj bazi ili tako nesto ulovi tko je tko, ali nema mu se sta zamjerati. 
    Moj topli advice je da ga se drzis i u potpunosti mu vjerujes :) 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    bambi27zg

    Moj ginekolog je bas u svemu tome i radili smo na tome zbog buduce trudnoce, ovo je sve meni pomoglo, ali i za gubitak kila. 5 mjeseci kasnije je sve bilo super i sad mi je jos uvijek, a ne pazim nesto, jest da je gornja granica, ali je ok.
    Gynositol je da zavara tijelo za slatkise bas, a opcenito su ugljikohidrati zeznuto jer ih tijelo ne preradi i ne salje kao secer u krv nego skladisti i uzrokuje neorestanu zelju za slatkim i hranom i zapravo jedemo slatkise j postajemo sve masniji 😅 Tijelo treba sve vise inzulina i gusteraca ga krece proizvoditi, inzulin trazi nesto da preradi i mi jedemo slatkise i tako u krug.
    Na ovaj nacin (smanjeni unos UH) se tijeko natjera da koristi zalihe masti koje prelaze kroz svoj ketonski oblik u glukozu.
    Mislim da je kod mene sve igralo ulofu - i lijekovi i prehrana i kretanje I post. Od voca sam jela samo borovnice, maline, granny smith jabuke i to je to 😅
    Veci neprijatelj su tjestenine i kruh i ta ekipa (uz slatkise).
    SvKak vidjeti s doktorom ;)


    Meni slatko toliko nije ali kruh 😍😍 hahah ne mogu zamislit obrok bez njega ali očito je vrijeme da to bude stvar prošlosti. Eto volim jest voće još i to sam imala ujutro za naviku ali to ćemo pomaknut. Koliko sam skužila mogu ga jest nakon nekog obroka ili ? 
    Ma da otic ću kod svoje ginekologice pa će me ona sigurno savjetovati.
    Hvala na savjetima, još moram samo skuzit jeli ovaj HOMA IR ispravan na nalazu ili je onaj na int kalkulator u kojeg unesem glukozu i inzulin.  Nekuzim samo ako se u kalkulator unose na tašte podaci koja je svrha OGTT. Meni je inzulin bio 950 nakon dva sata .. jeli možda te podatke trebam negdi unijeti ?  

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 516

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    bambi27zg

    Moj ginekolog je bas u svemu tome i radili smo na tome zbog buduce trudnoce, ovo je sve meni pomoglo, ali i za gubitak kila. 5 mjeseci kasnije je sve bilo super i sad mi je jos uvijek, a ne pazim nesto, jest da je gornja granica, ali je ok.
    Gynositol je da zavara tijelo za slatkise bas, a opcenito su ugljikohidrati zeznuto jer ih tijelo ne preradi i ne salje kao secer u krv nego skladisti i uzrokuje neorestanu zelju za slatkim i hranom i zapravo jedemo slatkise j postajemo sve masniji 😅 Tijelo treba sve vise inzulina i gusteraca ga krece proizvoditi, inzulin trazi nesto da preradi i mi jedemo slatkise i tako u krug.
    Na ovaj nacin (smanjeni unos UH) se tijeko natjera da koristi zalihe masti koje prelaze kroz svoj ketonski oblik u glukozu.
    Mislim da je kod mene sve igralo ulofu - i lijekovi i prehrana i kretanje I post. Od voca sam jela samo borovnice, maline, granny smith jabuke i to je to 😅
    Veci neprijatelj su tjestenine i kruh i ta ekipa (uz slatkise).
    SvKak vidjeti s doktorom ;)

    Meni slatko toliko nije ali kruh 😍😍 hahah ne mogu zamislit obrok bez njega ali očito je vrijeme da to bude stvar prošlosti. Eto volim jest voće još i to sam imala ujutro za naviku ali to ćemo pomaknut. Koliko sam skužila mogu ga jest nakon nekog obroka ili ?
    Ma da otic ću kod svoje ginekologice pa će me ona sigurno savjetovati.
    Hvala na savjetima, još moram samo skuzit jeli ovaj HOMA IR ispravan na nalazu ili je onaj na int kalkulator u kojeg unesem glukozu i inzulin. Nekuzim samo ako se u kalkulator unose na tašte podaci koja je svrha OGTT. Meni je inzulin bio 950 nakon dva sata .. jeli možda te podatke trebam negdi unijeti ?


    Rekla bih prije ovaj na nalazu 😅 
    Ja sam ovo teoje id voca kad god (u vrijeme neposta), ali dkt samo to. A prije sam jela voca i voca 🙈

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Poz cure, meni na nalazu ne pise Homa index ali inzulin I 27.8, inzulin III 325; glukoza I 4.94, glukoza II 8.17 i glukoza III 4.99. 
    Ne bih rekla da je to nešto strašno ali dobila sam terapiju Glucophage 500 i Gynositol. Otkad koristim Gynositol ponovno mogu osjetit ovulacije što odavno nisam. Prehrana mi je trenutno katastrofa, imam 172cm i 63kg što je ok ali niti malo ne pazim.. prvi korak mi je izbaciti gluten i uskoro pojačati fizičku aktivnost.. možda se čak javiti nutricionistu da mi sastavi neki plan prehrane s receptima… ima tko preporuku za nutricionista, može i privatno?

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    HSG ✔️
    ♂️ oligo + Fertilup ➡️ normo
    05/24 klomifen IUI ⏳️🙏🏼

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 414

    Prijavi adminu

    Kawa

    Poz cure, meni na nalazu ne pise Homa index ali inzulin I 27.8, inzulin III 325; glukoza I 4.94, glukoza II 8.17 i glukoza III 4.99.
    Ne bih rekla da je to nešto strašno ali dobila sam terapiju Glucophage 500 i Gynositol. Otkad koristim Gynositol ponovno mogu osjetit ovulacije što odavno nisam. Prehrana mi je trenutno katastrofa, imam 172cm i 63kg što je ok ali niti malo ne pazim.. prvi korak mi je izbaciti gluten i uskoro pojačati fizičku aktivnost.. možda se čak javiti nutricionistu da mi sastavi neki plan prehrane s receptima… ima tko preporuku za nutricionista, može i privatno?


    Zašto gluten izbacit ? 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 583

    Prijavi adminu

    Evo danas je baš na Instagramu cura zove se ormarija s doktorom odg . na pitanja oko IR.
    Meni je otkrivena zbog štitnjače,išla sam na OGTT.
    I rekao mi je doktor koji je i dijabetolog da izbacim gluten jer on diže šećer. Nisam ga izbacila,nego se borim s kruhom koji ću ,pa uzmem integralni pa neki raženi ,ali mislim da je to dosta individualno.
    Dobila sam Siofor i aparatić za mjerenje šećera i tako sam prakticirala neko vrijeme.
    Pa mi je dao vadit krv samo za idući pregled i gledao vrijednosti GUP i da je sve uredno.

    🙋‍♀️35
    🙎‍♂️35
    - KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌ Beta 0.2
    1 u prirodnom ciklusu❌ bez oplodnje
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš

  • elzvolooo

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Metformin - https://euhealth24.com/hr/drug/glucophage [euhealth24.com] iskreno PREPORUČAM svakome!

  • Ivana2911

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Drage zene,
    Kako ste uopce posumnjali na inz rezistenciju?
    Ako vam je UZV uredan kod ginekologa..
    Moja situacija je sljedeca, prije 10 godina sam uslijed pada secera zavrsila u bolnici jer sam izgubila svijest, problem je sto se taj pad secera dogodio pola sata/sat nakon obroka bogatog ugljikohidratima.
    Bila sam krenula ispitivati secer, radila sve krvne oretrage, stitnjacu, sve je uredno bilo, medjutim OGG test je pokazao sve u normali, ali je dr bilo cudno zasto mi je veci secer nataste nego za sat vremena..inace je obrnuto..
    Napominjem da je ipak sve bilo u normalnim vrijednostima.
    Prije dvije godine sam se opet odlucila time pozabaviti, i opet su svi nalazi bili uredni, uzv ginekologa uredan, stitnjaca, jetra- sve ok..
    Ali nisam uradila produzeni test glukoza ( vise od dva sata) i inzulinsku krivulju ( isto od nekoliko sati) jer nije bilo u blizini, morala bih u Split ici.
    Jesu li vama uvijek bile vrijednosti iznad dozvoljenih?
    Jer u mom slucaju je kao sve u granici normale, ali ipak se snizava secer nakon uzimanja glukoze.
    Ova tema me sad posebno zanima jer pokusavam vise od 6 mj zatrudniti ( muzev nalaz uredan), u mene je uvijek sve stimalo- ovulacija, ciklus, nemam cisti, pa po internetu trazim potencijalne uzroke jer imam feeling da mozda imam neki problem sa inzulinom.

    Od simptoma bih izdvojila da mi je slabo nakon ugljikohidrata, osjecam se preumorno, nekad mi se ruke tresu pola sata nakon i osjecam uznemirenost, otkako sam izbacila bijeli kruh, i smanjila ugljikohidrate- ne sjecam se kad sam zadnji put imala ikakve simtome.
    Hvala unaprijed na svakom odgovoru😊

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Ivana2911

    Drage zene,
    Kako ste uopce posumnjali na inz rezistenciju?
    Ako vam je UZV uredan kod ginekologa..
    Moja situacija je sljedeca, prije 10 godina sam uslijed pada secera zavrsila u bolnici jer sam izgubila svijest, problem je sto se taj pad secera dogodio pola sata/sat nakon obroka bogatog ugljikohidratima.
    Bila sam krenula ispitivati secer, radila sve krvne oretrage, stitnjacu, sve je uredno bilo, medjutim OGG test je pokazao sve u normali, ali je dr bilo cudno zasto mi je veci secer nataste nego za sat vremena..inace je obrnuto..
    Napominjem da je ipak sve bilo u normalnim vrijednostima.
    Prije dvije godine sam se opet odlucila time pozabaviti, i opet su svi nalazi bili uredni, uzv ginekologa uredan, stitnjaca, jetra- sve ok..
    Ali nisam uradila produzeni test glukoza ( vise od dva sata) i inzulinsku krivulju ( isto od nekoliko sati) jer nije bilo u blizini, morala bih u Split ici.
    Jesu li vama uvijek bile vrijednosti iznad dozvoljenih?
    Jer u mom slucaju je kao sve u granici normale, ali ipak se snizava secer nakon uzimanja glukoze.
    Ova tema me sad posebno zanima jer pokusavam vise od 6 mj zatrudniti ( muzev nalaz uredan), u mene je uvijek sve stimalo- ovulacija, ciklus, nemam cisti, pa po internetu trazim potencijalne uzroke jer imam feeling da mozda imam neki problem sa inzulinom.

    Od simptoma bih izdvojila da mi je slabo nakon ugljikohidrata, osjecam se preumorno, nekad mi se ruke tresu pola sata nakon i osjecam uznemirenost, otkako sam izbacila bijeli kruh, i smanjila ugljikohidrate- ne sjecam se kad sam zadnji put imala ikakve simtome.
    Hvala unaprijed na svakom odgovoru😊


    Pozdrav, nemam nažalost savjet za tvoju situaciju jer nemam toliko znanja ni iskustva. Najbolje da se naručiš u polikliniku za dijabetes na Križinama i zakažeš pregled. https://www.kbsplit.hr/ustrojstvene-jedinice/klinike/klinika-za-unutarnje-bolesti/zavod-za-endokrinologiju-dijabetologiju-i-bolesti-metabolizma/poliklinika-i-dnevna-bolnica [kbsplit.hr] 
    Sretno 

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    HSG ✔️
    ♂️ oligo + Fertilup ➡️ normo
    05/24 klomifen IUI ⏳️🙏🏼

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.