INZULINSKA REZISTENCIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Peggy

    Pozdrav svima,
    ukoliko mi netko može pojasniti neke stvari u vezi inzulinske rezistencije bila bih zahvalna. Poslana sam prije postupka IVF koji planiram u prvom mjesecu da napravim pretragu inzulin natašte i nakon dva sata. Prvi puta sam išla na to pa mi nije jasno jesam li trebala uz to raditi i ogtt ili ne (njega sam radila u petom mjesecu), a na uputnici nije bilo označeno. Na nalazu mi je prikazana ref. interval samo za inzulin natašte, a nakon dva sata ne tako da ne znam ni jel mi je nalaz uredan. S obzirom da još stignem napraviti dodatne nalaze ako netko razumije dobro bi mi došao savjet. Inzulin natašte mi je bio 7,2 mIU/L ref. interval 3,21-16,32, a nakon dva sata 21,5 mIU/L, opaska CLIA, DiaSorin.
    Unaprijed hvala!


    Pozdrav, ne znam hoću li ti biti od pomoći, ali na mom nalazu isto piše samo jedan ref. interval, možda je isti za sva vađenja?
    Što se tiče opaske, mislim da je to samo metoda ispitivanja, jer meni pice Roche ECLIA. niže ti pišem svoj nalaz, na temelju kojeg sam dobila terapiju Glucophage 500 i gynositol. ja sam radila OGTT sa inzulinom , i glukoza II i inzulin III su mi blago povišeni, ali s obzirom da si već radila OGTT mozda nije bilo potrebno, iako se to sve radi skupa pa ne znam zasto ti nisu dali i OGTT sa inzulinom kad već moraš inzulin napraviti.
    REF INTERVAL 17.8 - 173.8 pmol/L
    (S) Inzulin I 27.8 pmol/L 
    (S) Inzulin III 325.0 pmol/L

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    HSG ✔️
    ♂️ oligo, normo, astheno…
    05/24 klomifen IUI ⏳️🙏🏼

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Bok!

    Ima netko preporuku za dobrog endorinologa za IR i PCOS u Zagrebu?
    Cula sam za doktoricu Mirošević u Vinogradskoj, ali se kod nje ne moze naruciti.
    A privatno nisam nasla da radi igdje…

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • DaMa_21

    Broj poruka: 470

    Prijavi adminu

    wildflower

    Bok!

    Ima netko preporuku za dobrog endorinologa za IR i PCOS u Zagrebu?
    Cula sam zadoktoricu Mirošević u Vinogradskoj, ali se kod nje ne moze naruciti.
    A privatno nisam nasla da radi igdje…


    Ja sam kod Mirosevicke, ali cula sam dobro i za Davorku Herman-Mahečić, ona je u Petrovoj i bavi se reproduktivnom endokrinolgijom. 
    Mirosevic je stvarno izvrsna, ne primaju uopce nove narudzbe za nju? Mozda da kazes da planiras trudnocu i da te ginekolog uputio bas kod nje pa popuste? 

    👱🏼‍♀️31 🧔🏼‍♂️32

    👱🏼‍♀️ hiperprolaktinemija (adenom hipofize), hashimoto, inzulinska rezistencija. Ciklusi ~26 dana

    07/2022 ➕
    03/2023 N💕

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    DaMa_21

    wildflower

    Bok!

    Ima netko preporuku za dobrog endorinologa za IR i PCOS u Zagrebu?
    Cula sam zadoktoricu Mirošević u Vinogradskoj, ali se kod nje ne moze naruciti.
    A privatno nisam nasla da radi igdje…

    Ja sam kod Mirosevicke, ali cula sam dobro i za Davorku Herman-Mahečić, ona je u Petrovoj i bavi se reproduktivnom endokrinolgijom.
    Mirosevic je stvarno izvrsna, ne primaju uopce nove narudzbe za nju? Mozda da kazes da planiras trudnocu i da te ginekolog uputio bas kod nje pa popuste?


    Hvala ti na savjetu :)
    Budem pokusala!

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    wildflower

    DaMa_21

    wildflower

    Bok!

    Ima netko preporuku za dobrog endorinologa za IR i PCOS u Zagrebu?
    Cula sam zadoktoricu Mirošević u Vinogradskoj, ali se kod nje ne moze naruciti.
    A privatno nisam nasla da radi igdje…

    Ja sam kod Mirosevicke, ali cula sam dobro i za Davorku Herman-Mahečić, ona je u Petrovoj i bavi se reproduktivnom endokrinolgijom.
    Mirosevic je stvarno izvrsna, ne primaju uopce nove narudzbe za nju? Mozda da kazes da planiras trudnocu i da te ginekolog uputio bas kod nje pa popuste?

    Hvala ti na savjetu :)
    Budem pokusala!


    Mirosevicka vise ne prima pacijente :(

    A i dobila sam tremin tek u 5 mj

    Planiram privatno otici…

    Netko ima iskustva s dr. Lacicem?

    💃🏻'91 | PCOS (anovulatorni ciklusi) | AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    🕺🏻'86 | oligozoospermia
    🏩 Repromed
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - Suprecur + Ovaleap | 11 oocita | 10 oplođenih (ICSI) | 🐣 SET | 1 ❄️ | Cyclogest + Prolutex | 9dnt β 262 | 11dnt β 769

  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    kod Lacića sam išla zbog štitne, nemam dobra iskustva, i meni i članu obitelji je davao terapiju koja nije bila potrebna samo kako bismo i dalje dolazili i ostavljali novce kod njega. To je moje iskustvo, za druge ne znam.

    ♀️ 27; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    HSG ✔️
    ♂️ oligo, normo, astheno…
    05/24 klomifen IUI ⏳️🙏🏼

  • Avatar Ketyx

    Ketyx

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, saznala sam da imam IR prije tri mjesecaci od tada se borim s prehranom. Bila sam disciplinirana do Bozica a nakon toga kaos 🙈 Dr.kod koje sam bila na Merkuru nije mi bas djelovala zainteresirano, tj nije vidjela povezanost IR sa zacecem (iako mi je dr.V iz Petrove rekao da je to kod mene jedan od uzroka, s obzirom da ovulaciju imam redovito). Endo mi je dala reda radi Siofor 500 ako cu radi toga biti mirnija. Ugl homaIR mi je 3.2, a homa2 mi je 1.7 (normalno je do 1). Sto se tice kilaze izgubila sam 5-6kg ali vise ne smijem, imam 180cm i 63kg. Jeste li trazile nutricioniste za pomoc oko plana prehrane? Na merkuru su mi odmah rekli da oni trenutno nemaju nutricionista.

    👸🏻 33 - PCOS, MTHFR heterozigot, PAI-1 homozifot, IR 3.2, adenomioza / 🤵🏻 39 - normozoospermia
    5 IVF-a: 2 Petrova, 3 Škvorc
    1.IVF-20fol❌, 2.IVF-16fol 2trodnevna, 3.IVFp-3fol❌ 4.IVF-3fol❌, 5.IVF-22fol 1 morula, 6 BC (2x3)
    1.ET 2xtrodnevni-beta 0/ 2.ET 1xmorula-beta 0/ 3.FET 2xBC-beta 0/ 4.FET 2xBC-beta 0/ 5.FET 2xBC - beta 0
    09.02.konzultacije dr.G, IVF klinika

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 418

    Prijavi adminu

     Može li mi neko rec koje su normalne HOMA IR vrijednosti ? Vidim da negdje piše da je do 1, negdje do 1.9, negdi 2 negdi 2.4 ? 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Ketyx

    Ketyx

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Može li mi neko rec koje su normalne HOMA IR vrijednosti ? Vidim da negdje piše da je do 1, negdje do 1.9, negdi 2 negdi 2.4 ?


    Postoji ti homaIR index koji mozes izracunati na kalkulatoru na stranici medcalc.com, do 2 je normalno a sve vise od toga je IR, i postoji homa 2 index gdje je normalan rezultat do 1. Kod mene ispada da je homaIR index 3.2, a homa 2 index 1.7 (za njega nema online kalkulator, dobijes s nalazima za glukozu i inzulin). 

    👸🏻 33 - PCOS, MTHFR heterozigot, PAI-1 homozifot, IR 3.2, adenomioza / 🤵🏻 39 - normozoospermia
    5 IVF-a: 2 Petrova, 3 Škvorc
    1.IVF-20fol❌, 2.IVF-16fol 2trodnevna, 3.IVFp-3fol❌ 4.IVF-3fol❌, 5.IVF-22fol 1 morula, 6 BC (2x3)
    1.ET 2xtrodnevni-beta 0/ 2.ET 1xmorula-beta 0/ 3.FET 2xBC-beta 0/ 4.FET 2xBC-beta 0/ 5.FET 2xBC - beta 0
    09.02.konzultacije dr.G, IVF klinika

  • Avatar Mare0212

    Mare0212

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Veceer.
    Molim vas za pomoc, u Rijeci su mi dali da idem raditi ogtt i homa indeks. 
    Ogtt mi je uredan, ali mislim da homa indeks nije, koliko se razumijem da je 4. Stavljam sliku pa ako dr netko susreo sa ovim problemom da mi pomogne, nadam se da nemam inzulijsku rezistenciju.
    Hvala svima
    https://ibb.co/KKqt4xJ [ibb.co] 

    👩🏻 1994.
    👦🏻 1995.
    Pokušavamo od 01/2021
    Usporen rad stitnjace
    26.09.-Prohodnost jajovoda(uredno)
    05.12.2022.- Prva inseminacija neuspješna
    6/23 Drugi pokusaj u prirodnom ivf-u, ali je ipak napravljena inseminacija(neuspjesno)

    01/24 ponovo krecemo u postupak u Rijeku

    ✨✨✨

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.