INZULINSKA REZISTENCIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    _svjesna Ajde vazno je da znas sad na cemu si i da na vrijeme kad dođe do trudnoce krenes s terapijom.Mozda ti ne bi bilo lose pnovit taj bris?Sto se tice prehrane ja se stvarno trudim zdravo hraniti ,al tu i tamo zgrijesim.Redovito si mjerim secer i vrijednosti su uredne,tu i tamo znam zapasti u hipoglikemiju,al to vec i sama po sebi osjetim.Ja obavezno doruckujem ,tek onda kava (moja sreca je da je od kad znam za sebe pijem bez secera,ne volim slatku kavu)i u principu jedem cesto po malo,dr.kaze da je tako i najbolje.Mi vec radimo na bebi,tj ne zamaram se trenutno plodnim danima i sl…nego malo opustenije,bolje receno ne pazimo nego kad se desi.Iako ja tocno osjetim ovulacije i onda mi to zna stvarat stres i pa mozda previse forsiram.Za 1.trudnocu trebalo nam je 3g(biokemijska),druga je bila 2mj nakon (spontani u 9tt) i 5 mj nakon toga opet biokemijska.U sve 3.trudnoce odmah sam bila na duphastonu,zadnju i na aspirinu al nije uspjelo.Dr.mi kaze da kod nasih dijagnoza MPO ne moze bas pomoc i da pokusavamo prirodno.Sretno nam onda i jednoj i drugoj i da sto prije ostvarimu zdravu trudnocu i dobijemo zive i zdrave bebice.

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Jesu li ti rekli od čega su se mogli desiti spontani? Kakvi su ti spolni hormoni, imaš li PCOs, obično inzulin se veže sa tim. Ja kada sam ostala trudna prvi put nisam mogla vjerovati da sam trudna jer na svakom ultrazvuku ne vidimo ovulaciju, bude tu nekih folikula jadnih da tako kažem.
    zato sam za trudnoću saznala 45. dana ciklusa :)
    Sada kontam možda mi folikuli nisu dovoljno dobri, pa ću se konsultovati sa doktoricom oko toga da možda idem na neku stimulaciju ako neće škoditi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Dr.kaze navjerojatnije kromosomske greske ploda.Sa ovim spontanim sto je bio u 9tt phd nalaz nije pokazao nista konkretno,osim da je bio spontani.Spolni hormoni uredni,ovulacije također redovite i uvijek ih osjetim,na uzv kad idem vec unaprijed znam reci dr.na kojem jajniku je bila O,a on mi se smije kak sam pogodila .Ciklusi takoder redoviti uvijek oko 26-28dana.PCOS nemam Bogu hvala.Kod mene je problem ta stitna i IR…a kazu da kos tih dijagnoza znaju biti lose JS,zato sam i krenula sa inositolom.Sto se tice trudnoca ja sam i prije kasnjenja M znala da sam trudna jednostavno sam osjetila.Za ovu 3.sam cim me poceo probadat jajnik rekla muzu da se dns moramo bacit na posao i da smo onda mirni i fkt bio plus.Kad si tolike g.u tome nekako valjda stvarno pocnes poznavati svoje tijelo i cikluse.Kod mene 3.g nije dolazilo do trudnoce ocito radi stitne,tek kad su se hormoni terapijom izregulirali dosle su i trudnoce…
    A da treba svakako pokusati i s time ako ti O nisu redovite.

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Idem danas doktorici da se konsultujem.
    Ja sam planirala čekati naredni ciklus da počnemo raditi na bebacu, međutim danas mi je 9dc, ako mi da zeleno svjetlo možda možemo krenuti odmah.
    Jedino me brine što imam drugu terapiju glucophage pa pitam se da li se organizam ipak treba malo na nju priviknuti ili odmah djeluje? nemam nikakve nuspojave, uzimam ju tek par dana…
    A pošto mi je potreban i aspirin za trombofiliju, pitam se da s njim nisam zakasnila jer ga još ne uzimam?
    Od kojeg se dana uzima aspirin? Da li također treba neko vrijeme da se organizam privikne?

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Najbolje vidi s dr.sto kaze.Sto se tice aspirina inace se uzima od pozitivne bete/testa tako je meni hematologica rekla i ptekida se negdje ako se ne varam oko 32tt imam negdje zapisano tocno,međutim ja u dog.s gin.od zadnje biokemijske uzimam cijelo vrijeme.Nikakvog privikavanja nije bilo kod mene jedino su mi menstruacije malo obilnije od kako ga uzimam.
    Meni je receno da uzimam aspirin protect od 100 1 dnevno nakon rucka.

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Provjeri bi li ga trebala uzimati u toku menstrucije, čini mi se da se tih dana prekida pa se opet nastavlja.
    Javim kako sam prošla danas kod ginekologa ;)

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Ma rekao je gin.da ga konstantno tijekom cijelog ciklusa uzimam.Moze,javi

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Bulbi ima li što novo? 
    Ja sam za par dana na stimulaciji, doza metformina je korigovana na 3x500 kako bi stimulacija bila uspješnija.
    Međutim, ja nikada ne veceram pa mi ova treca doza jako tesko se uklapa. Imaš li ideje kako bi mogla rasporediti obroke i sto da jedem?
    Ja doruckujem u 10h (kolektivni dorucak na poslu), rucam kad dođem kuci oko 16h, i kasnije nesto malo pojedem neki jogurt eventualno s malo voca i to je to. Međutim, imam dojam da bih uz tabletu morala obilnije jesti. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Hei ,
    Evo iscekujem pregled.Menga kasnila,beta pozitivna.
    Samo molim Boga da ovaj put bude ok sve,al sad idem dan za danom bez pretjeranog nadanja.Ne moras obilnije jesti radi tablete.Pa meni je dorucak uj samo kefir i nakon njega normalno tabletu popijem :).Sretno sa stimulacijom i neka bude uspjesna ;).

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Aaaaa divna vijest!!!! Naravno da će biti sve ok, samo pozitivno. 
    Evo meni je M stigla, za par dana početi ću sa tabletama. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.