Hormoni

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Kakvog velikog gubitka krvi, nisi iskrvarila 5 litara u tri dana….zasto ti je rekla da smrsas? Koliko imas kila? Daj napisi vise informacija pa mozda ti neko i mogne pomoci…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    dala si malo informacija da bi ti mogla reci nesto konkretno.
    jesam dobro skuzila u februaru je izostala i kad je onda dosla? kakav ti je ciklus bio prije toga? kad si dobila ovu sto je sa prekidom od 10 dana isla? i kad je prestalo ili jos krvaris?
    kakv si pregled imala? jeli te doktorica gledala sa UZ?
    takvo nesto moze imati dosta uzroka, prvi korak je pronaci uzrok i onda od toga dalje krenuti…
    ako mozes daj malo vise info, prije svega eto kako ti se ciklus ponasao prije ovoga i kad si dobila, kad je prestalo od februara. tad vec mogu nesto konkretnije reci

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    jedan_tuzni_leptir

    Da , da u februaru je izostala i onda u martu sam dobila i trajala je 2 i pol mjeseca. Nakon toga prekid od 10 dana i poslije 10 dana opet 2 mjeseca i trenutno jos uvijek imam .Prvi ciklus sam dobila sa 10 godina i uvijek mi je bilo redovno , nikada mi nije kasnila. Rekla mi je da omrsavim jer imam mali visak cca 10ak kg. Uradila sam vaginalni ultrazvuk , papa test i test krv . Medjutim nista konkretno mi nije rekla sem da su hormoni u disbalansu zbog viska kila i da omrsavim. Tek kada skinem te kile da dodjem na ponovni pregled. Naravno da nisam izgubila 5 litara u 3 dana ali kada krvaris tako dugo vjerovatno se tjelo iscrpi. Voljela bih kada mi bi mogao neko pomoci . 😊


    ja bi ti savjetovala da potražiš što prije drugo, pa ako treba i treće mišljenje. Ovakvo dugo krvarenje nije nikako normalno i zdravo. 10kg viška je toliko nebitno da to uopće treba ignorirati što se ovog tiče. Glupost. Vjerujem da će ti neki bolji ginekolog pomoći. Trudnoću malo stavi po strani i riješi prvo ovaj zdrastveni problem. E a krvarenje je koje obilnosti? 

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    e i koji su hormoni u disbalansu? da bi toliko dugo krvarila.🤔

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    jedan_tuzni_leptir

    simba

    jedan_tuzni_leptir

    Da , da u februaru je izostala i onda u martu sam dobila i trajala je 2 i pol mjeseca. Nakon toga prekid od 10 dana i poslije 10 dana opet 2 mjeseca i trenutno jos uvijek imam .Prvi ciklus sam dobila sa 10 godina i uvijek mi je bilo redovno , nikada mi nije kasnila. Rekla mi je da omrsavim jer imam mali visak cca 10ak kg. Uradila sam vaginalni ultrazvuk , papa test i test krv . Medjutim nista konkretno mi nije rekla sem da su hormoni u disbalansu zbog viska kila i da omrsavim. Tek kada skinem te kile da dodjem na ponovni pregled. Naravno da nisam izgubila 5 litara u 3 dana ali kada krvaris tako dugo vjerovatno se tjelo iscrpi. Voljela bih kada mi bi mogao neko pomoci . 😊

    ja bi ti savjetovala da potražiš što prije drugo, pa ako treba i treće mišljenje. Ovakvo dugo krvarenje nije nikako normalno i zdravo. 10kg viška je toliko nebitno da to uopće treba ignorirati što se ovog tiče. Glupost. Vjerujem da će ti neki bolji ginekolog pomoći. Trudnoću malo stavi po strani i riješi prvo ovaj zdrastveni problem. E a krvarenje je koje obilnosti?
    Sutra imam termin kod drugog doktora. Malo mi je problem jer sam u Njemackoj oa trazila sam naseg doktora medjutim sutra imam termin kod švabe iako mi je njemacki jako slab. Znam da nije vec 2 puta sam isla kod nje ali uvjek isto kaze . A sto se tice obilnosti kako kad , kad trebam imati redovnu mjesacnicu uvjek je obilnije a izmedju je onako srednje . U vezi hormona ne znam , nikada mi nije rekla koji su hormoni u disbalansu . 🤷‍♀️
    Napismeno mi je dala samo da nemam cista , nemam mioma nemam policisticne jajnike i nista vise.


    čudno. ne razumijem. ja kada vadim krv za hormone, salju ginekologu na mail, a oni ga meni isprintaju i to je to. jel imaš kakvu prijateljicu da ide s tobom zbog jezika? dosta bi ti olakšalo. Ova tvoj trenutna je totalni promašaj. ne razumijem i zašto je navalila na tvoju težinu? pa koliko si visoka i imaš kg? čisto me sad zanima😅 a gle, nešto nije u redu čim toliko krvariš.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    mjenjaj doktoricu pod hitno i ne vracaj se tamo, jer ta malo blazga gluposti. Ok, imas vec dijagnosu “pretilost” ali pretilost ne spada u uzroke takvog krvarenja. takvo krvarenje NIJE normalno (haha, to ti je vjerovatno i samoj jasno) imas li mozda te nalaze da postavis, mogu ti objasniti sto i kako. Kao prvo bi trebala dobiti progesteron, da to krvarenje stane. ako nije nasla nista na UZ, onda sacekati slijedeci ciklus i vidjeti sto se daogadja. pa ko krene tako od pocetka onda dalje gledati. Pises da si vadila krv - bez da znam sto si vadila ne mogu reci nista, jer moguce je da sivadila samo krvnu sliku a to ti ne kaze absolutno nista o hormonima. 
    Nemas se cega bojati sto je doktor jer bi trebao biti doktor neovisno o spolu, abudala imas u oba spola. kao sto je simba predlozila, ako imas koga da ide s tobom, ne bi bilo lose. inace reci dr. da ti sve napise pa postavi ovdje, ja cu t iprevesti.

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    ach da, razmisli sto sve zelis dr reci pa ako imas koji izraz da ne bi znala reci na njemackom ili kako da objasnis na njemackom - javi, da ti napisem kako da kazes 

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    ako mozes postavi taj jedan nalaz od doktorice, objasnit cu ti sto kaze.
    evo da ti odgovorim na par pitanja (dr sam) Koliki je problem - znat ces poslije pregleda i nalza krvi. problem je rjesiv - samo moras naci razlog zasto i kako i krenuti od toga. za plodnost ti ne moze reci nitko na lijepe oci, za to trebas par nalaza napraviti. to sto ti je dr rekla da nemas PCOS na osnovu UZ ne mora nista zanciti jer mozes imati PCO (policisticne jajnike, ali hormoni OK) ili PCOS gdje ne moras imati ciste na jajnicima ali hormoni u disbalansu. 
    ti ne moras pitati nista za kakve pilule, psam ce ti dati  bar se nadam. pretpostavljam da ce ti dati progesteron.

    da li je velik problem ? is es ein grosses Problem?
    Da li je rjesivo ? kann man das richten?
    mogu li dobiti nesto za zaustaviti krvarenje? kann ich was haben, um di Blutung zu stoppen?

    evo ti ukratko na njemackom ono sto si bila napisala o tome kad je krenula menstruacija itd
    Erste Regel mit zehn Jahren und ich hatte immer einen regelmaessigen Zyklus. Diesen Februar hatte ich gar keine Regel, Schwangerschaftstests waren damals alle negativ und dann habe ich die Regel in Maerz bekommen und diese hat dann zwei ein halb Monate gedauert. Nach zehn Tagen ging es wieder mit der Blutung los und diese dauert noch heute. Die Blutungsintensitaet ist mal staerker mal schwaecher, aber immer da.

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    ako imas kakvih pitanja - javi

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    Sorry, jucer sam bila malo u  frci
    ovdje na forumu ne funcionira upload nikakvih slika pa svi idemo na https://de.imgbb.com/ [de.imgbb.com] 
    tamo mozes sliku uploaden i onda kopiras link ovdje.
    jeli ovo nalaz od prve doktorice ili od ovog gdje si jucer bila? Ovako po ovome sto pise je uterus normalne velicine, izgleda i polozaja. to je napravljeno dok si jos krvarila? za to bi endometrij bio cak malo i predebel. Jajnici su ti malo poveliki, pogotovo desni. jeli doktorica nesto rekla na tu temu ili ovaj gdje si jucer bila? malo mi fali vise objasnjenja za janike, ovdje je samo velicina opisana, nista o tome kako izgledaju…
     ja sam bila prije tri cetvrt godine u slicnoj situaciji, janici su mi imali puno svasta i evo vidi u potpisu da polako guramo - to da ti da malo nade da i vi budete uspjeli

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.