Habitualni/ponavljajući pobačaji

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4290293/ [ncbi.nlm.nih.gov]
    Tu je nesto, moram prosnjofkat doma na kompu sve adrese di sam skidala si podatke. Ne znam dal imas mogucnost uci u neku znanstvenu bazu podataka ako imas upisi si kljucne rijeci oligoasthenospermia, spontaneous abortion, early pregnancy. 
    Dosta radova se nadje iz australije i usa onda. 
    Je bas sitno brojim. Ni ja do ove trudnoce nisam imala plusic iz ivf-a, a ovaj put je bas blastica bila savrseno razvijena i ocjena AA. I cijeli ciklus i sve je bilo skolski, kao i embrij. Budem pregledala jos od papira sta imam doma samo da uhvatim malo vremena. 

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Ako stigneš pogledati super, ali ako ne stigneš, nema problema. To je bio prirodan ili stimulirani, imate smrzlica?

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Koji dr. te vodio kroz postupak?

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Pogledam samo da ulovim se laptopa za sad je zakopam medju stvarima za bebu. Al imat cu na pameti da ti posaljem. 
    Ja sam bila na kbc Rijeka kod prof Smiljan. To je bio stimulirani iz kojeg smo dobili 3 embrija i ovo moje cudoviste koje uskoro stize je taj zadnji embrij tako da vise nemam smrzlica. Bio je radjen FET blastice. 

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Super, baš mi je drago. Ja sam bila kod dr.Vlasica dok je još radio, ali nikada nismo imali smrzilice niti vraćali 2 embrija, a nekako stalno sam imala instinkt da bi sa jednim od to dvoje uspjela. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Meni je bs prof smiljan kad sam htjela da vrate 2 embrija rekla da ne preporucaju kod habitualnih jer ako jedan krene po zlu drasticno ugrozava drugoga. A smrzlice su def po meni uspjesnije posebno u Ri, ja sve sto sam upoznala zenske tamo da su uspjeli sve do jedne su trudnoce iz feta, osim jedne prijateljice koja je iz inseminacije uspjela. Kod koga si sada?

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Ja sam prije skoro 3 godine odustala od mpo, kako je dr.Vlasic otišao, i nakon toga su se zaredali missedi. Ni meni nisu htjeli 2 vraćati, sada mi je žao što sam pristala na to, ali ako ponovo krenem na ivf mislim da ću ipak riskirati, pogotovo ako se opet dogodi da nemamo smrzlica.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ako se odlucis na mpo u kbc Ri onda trazi da te kod smiljanice stave ona se bas bavi takvim neobicnim slucajevima i tezim, cim vidi da je nesto komplicirano njoj je to izazov i zaista se zena trudi i strucnjak je, al onda posebno zapne da nadje nacina. A i prati te kasnije kroz trudnocu sa 3-4 uzv ona kljucna. 
    Nadam se da ces bar otkriti razlog ili nacin kako uspjenu trudnocu iznijeti ovaj puta jer znam koliko je to psihicki i fizicki tesko iznova prolaziti. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3719307/… [ncbi.nlm.nih.gov] U tom tekstu recimo imaš dio di ti pise da postoji znacajan utjecaj pokretljivoati i morfologije sperme na habitualne i da imaju negativnu korelaciju. 
    Probala sam kopirt link radova iz nekih casopisa al nece jer moras imat pristup tim casopisima, nece mi ni copy/paste. Ako stignem ovih dana do ureda budem tamo ti to pogledala pa zaljepila jer tamo imam pristup, a doma nemam lozinke. Ovo sto nalazim su otkljucane publikacije. Za ovo sto sam stavila znam da sam kasnije uapjela nac da su ponovili ispitivanje i dobili slicne rezultate. Ne znam koliko se dobro sluzis strucnim pojmovima, te statisticke obrade i to jer ako znas onda je lako doc do info ne trebaju ti tekstovi kompletni samo grafikoni i tablice rezultata a toga se nadje dosta. 

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Puno ti hvala! Znam se služiti stručnim pojmovima, poznajem grafikone i tablice tako da nije problem, hvala ti! 
    Kako si ti danas, kada je pregled i što su rekli da li čekaju da sa samo krene za sada?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.