Habitualni/ponavljajući pobačaji

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Na žalost otvaram ovako ružnu temu.Voljela bi da mi se jave žene koje prolaze kroz sličnu situaciju.
    Naime prije skoro 2tj izgubila sam 4.trudnoću po redu u 14.tt.Na dan kontrole sve bilo ok,sljedeće jutro krenuli jaki grčevi i krvarenje.Na kraju se uspostavilo da sam otvorena i da imam kontrakcije koje su prešle u prave trudove i “porodila”sam svoju sičušnu bebu,iako oni sve to svrstavaju pod spontani.Nakon toga sam kiretirana.Prije toga sam imala 2 biokemijske trudnoće i 1 missed ab.u9.tt.
    Tužna sam i istraumatizirana,ali ni sada u ovom trenu nemam namjeru odustati od bebe.Ono što me zanima je kome se obratiti za pomoć.Inače imam dijagnoze inzulinska rezistencija i hipo/hashi sam.Dr.kazu da te dijagnoze nisu uzrok gubitaka.Cijelo vrijeme sam na terapiji i redovito se kontroliram.Ako znate nekog specijalista u Zg koji bi mi mogao pomoći.U koju bolnicu se obratiti?MPO nam nije potreban jer prirodno ostajem trudna.Od obrade smo odradili spermiogram, briseve,ogtt,spolne hormone,hormone stitnjače,ogtt,obrada trombofilije.Što se tiče trombofilije isključena je,ali sam MTHFR heterozigot i koristila sam aktivni folat i aspirin protect preventivno.Dr.je eventualno spomenuo da možemo odraditi i kariogram,ali da on sumnja da je do toga…svaki savjet i iskustvo je dobrodošlo….

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Zao mi je, nadam se da ce ti curke pomoci sa savjetima… jel si dobila nalaze obdukcije ploda? Isto sam izgubila bebu u 16tt, na pregledu dan prije receno mi je zdrava trudnoca… 

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    kollinarh

    Zao mi je, nadam se da ce ti curke pomoci sa savjetima… jel si dobila nalaze obdukcije ploda? Isto sam izgubila bebu u 16tt, na pregledu dan prije receno mi je zdrava trudnoca…


    Hvala i meni je također zao sto ste morali kroz to proci …nalaz phd cekamo,i receno je da iz nhega nista necemo saznati jer je beba bila ziva i zdrava,kontrakcije su je izbacile van 🙁

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Bulbi zao mi je, znam kako se osjecas jer sam i ja prosla 4 spontana doduse sve u ranoj fazi niti jedan ovako kasno, al na svima je bilo kao ok super na kraju izgubila bebe. Strasno je to. Jel spermiogram uredan? To sto si heterozigot je trombofilija i moze i te kako pit uzrok. Po meni bi trebala dobiti heparin u trudnoci. Morala bi odraditi briseve ponovno sve da nije kakva bakterija, i TORCH ako do sad nisi. Ja sam bila na 2 postupka mpo iako ostajem kao i ti trudna prirodno. Naravno ne urode odmah plodom postupci, medjutim sa icsi postupkom odabiru pravilan spermij s kojim oplode stanicu, te odmah vide dal je jajna stanica kvalitetna te dal se uopce pocne pravilno dijeliti stanica. Kariogram obavezno obavite. Preporucam da se narucite u Klaicevoj jer se tamo najmanje ceka. Sretno!

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Grizli

    Bulbi zao mi je, znam kako se osjecas jer sam i ja prosla 4 spontana doduse sve u ranoj fazi niti jedan ovako kasno, al na svima je bilo kao ok super na kraju izgubila bebe. Strasno je to. Jel spermiogram uredan? To sto si heterozigot je trombofilija i moze i te kako pit uzrok. Po meni bi trebala dobiti heparin u trudnoci. Morala bi odraditi briseve ponovno sve da nije kakva bakterija, i TORCH ako do sad nisi. Ja sam bila na 2 postupka mpo iako ostajem kao i ti trudna prirodno. Naravno ne urode odmah plodom postupci, medjutim sa icsi postupkom odabiru pravilan spermij s kojim oplode stanicu, te odmah vide dal je jajna stanica kvalitetna te dal se uopce pocne pravilno dijeliti stanica. Kariogram obavezno obavite. Preporucam da se narucite u Klaicevoj jer se tamo najmanje ceka. Sretno!


    Zao mi je sto i ti kroz to moras prolaziti.Spermiogram uredan.Mthfr heterozigot mutaciju nitko ne smatra trombofilijom(to je u principu dokaz da nase tijelo ne moze folnu kiselinu preraditi u aktivni folat),cak sam i kod hematologa bila i zakljuceno je da je trombofilija iskljucena.Ali također mi je receno da ako se ponovi,a eto ponovilo se, imam pravo zatraziti heparin preventivno.
    U kojoj si ti bolnici u postupcima?
    Iskreno ne bih ulazila u postupke i trosila ih ovako bez potrebe,ako ostajem prirodno trudna.Radije bi da se dr.pozabave detaljno time zasto dolazi do spontanih.Jer sto mi vrijedi i mpo trudnoca,ako cu opet kroz isto prolaziti.Nikome eto od dr.nije jasan moj zadnji slucaj jer bebi je do samog “poroda” srce kucalo i sve je bilo ok s njom,ali kontrakcije su je izbacile van… 
    Sutra imam kontrolu pa cu traziti dr.odnah da odradimo sve pretrage….

    [lilypie.com]

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Drage moje jel iko izvadia vitamin D od vas .i moj vam je savjet da odete geneticaru i on vas moze temeljno ispitaiti i nalze sve izvaditi koje vam ginekolog nece dati da radite.ja isto imam 4 spontana iza sebe da bi mi na kraju geneticar nasa razlog pobacaja i tomu ima spsa samo se ide u prag za trudnocu jer to unas nerade

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Evo moj phd je stigao potvrdio je da je nasa beba bila zdrava curica sa svim uredno razvijenim organima….dr.je iscitao nalaz i kaze da je razlog spontanog akutna upala i radit cemo kompletnu mikrobiolosku obradu kako smo i dogovorili…sad barem znamo gdje treba kopati…također mi je od strane hematologa unatoc iskljucenoj trombofiliji odobren heparin za buduce trudnoce…
    Torch i parvovirus su uredni…sad samo cekamo nalaz hla tipizacije…i moram obaviti bris maternice…kariogram također cekamo….

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Bulbi zao mi je sto je tako zavrsilo, nadam se da ce uspjet pronaći sto je problem. Dobro je da obave kompletnu obradu na mikro. Oprosti nisam ti odgovorila prošli put malo sam se makla sa foruma jer sam imala puno posla a i trebala mi je neka pauza. Ja sam na kbc rijeka. Nas su stavilu u mpo kako bi eliminirali da los spermij oplodi stanicu i da se embrije ne krene razvijat pravilno. Mene osobno je to umirilo i dalo mi da se u glavi poslozim da ne budem napeta i puna straha. Znam da to nije garancija da se nece ponoviti ali valjda jednom ce biti uspjesno.sretno ti

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Grizli

    Bulbi zao mi je sto je tako zavrsilo, nadam se da ce uspjet pronaći sto je problem. Dobro je da obave kompletnu obradu na mikro. Oprosti nisam ti odgovorila prošli put malo sam se makla sa foruma jer sam imala puno posla a i trebala mi je neka pauza. Ja sam na kbc rijeka. Nas su stavilu u mpo kako bi eliminirali da los spermij oplodi stanicu i da se embrije ne krene razvijat pravilno. Mene osobno je to umirilo i dalo mi da se u glavi poslozim da ne budem napeta i puna straha. Znam da to nije garancija da se nece ponoviti ali valjda jednom ce biti uspjesno.sretno ti


    Ma nije dobro ni da stalno visimo po forumima…treba se malo maknuti od svega toga nekako…vjerujem da si tako mirnija…ja nam zelim od sveg srca da uspijemo doci do zivih i zdravih beba ❤…
    Po ovome ispada da je problem nekakva bakterija unatoc urednim brisevima,nadam se da cemo zaista otkriti gdje je problem jer ovo sve je bas iscrpljujuce…
    Hvala ti…i tebi sretno!😊

    [lilypie.com]

  • dewdd001

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    สงสารเด็กๆ<!–td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}–>ยูฟ่าเบท [ufa007.com]:d

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.