Ginekoloski pregled - trudnoca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Boobie

    Boobie

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    Ma ima da mi vrate  jos poslije svakog pregleda u cekaoni gledam jel sve na broju..

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Evo da i ja podjelim svoje iskustvo. Idem kod soc. ginekologa u domu zdravlja koji se do sada pokazao ok. napravio je prvi pregled  u 12 tom tjednu trudnoće jer kaže nema potrebe prije (valjda se srčeko ne vidi) odmah smo obavili papa test i ultrazvuk.
    Poslao me je na vađenje krvi, provjeru urina radi infekcija i testiranje hormona štitnjače. Onda smo obavili  rani probir pa opet provjeru urina i na kraju utvrđivanje krvne grupe te sam obavila ultrazvuk u bolnici gdje želim roditi.
    Zadnji put mi nije radio ultrazvuk na čemu nisam ni inzistirala jer sam u mjesec i pol obavila dva ultrazvuka i čak mi je bilo drago da ne inzistira na  ultrazvuku  nego me je ručno pregledao i odredio položaj djeteta i sve ručno, što me je ugodno iznenadilo. Dosta je nježan s tim da sam ja sva stisnuta i svaki dodir me boli. Najbitnije je da imam povjerenje u njega. Da nemam i ja bih kod privatnika otišla.

  • ivona77

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok svima! Evo nova sam ovdje. 
    Imam 26 godina i jučer sam napravila 3 testa za T i sva su pokazala plusić :) Naravno, zvala odmah svoju ginekologinjicu, ali je na godišnjem do ponedjeljka, pa treba čekati ponedjeljak da to potvrdi. Cijeli život vodim borbu sa PCOS (neredoviti ciklusi i povećani jajnici). Osam godina pila kontracepciju, i prestala prije 3 godine. Otkrila tinkturu konopljike koja mi je cikluse sa 70-80 dana smanjila na 30-40 dana :D Zadnja menstruacija mi je bila 19.5. Ovulacija mi je bila 12.6. (radila sam testove za ovulaciju i tada sam imala spolni odnos). Evo danas je 30.6. i nema menstruacije, a lagano me prate grcevi (ne cijeli dan) i grudi me ajme bole. Mislim da je to to, ali dragi i ja smo nestrpljivi i ne možemo dočekati ponedljak :D
    Računa li se onda da sam trudna od zadnje menstruacije 19.5. ili od ovulacije 12.6.? Hoće li ginekologinjica moći vidjeti trudnoću u ponedjeljak? 

  • Avatar PlavaBorovnica

    PlavaBorovnica

    Broj poruka: 416

    Prijavi adminu

    ivona77, čestitam!  Računa se trudnoća od zadnje menstruacije. Ne znam hoće li ti moći vidjeti već u ponedjeljak s obzirom da imaš malo dulji ciklus.
    Ali tri plusa su tri plusa! 😊 Sretno!

    [lilypie.com]

  • Avatar mama_84

    mama_84

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav svima.Danas sam bila na prvom pregledu,potvrdjena mi je trudnoca.No medjutim,doktorica mi je rekla da sam trudna 7+4  ne cuju se otkucaji i narucila me ponovo za tjedan dana..Po mom izracunu sam trudna 5tj.i mislim da nisam pogrijesila. Malo sam sada zabrinuta zasto se ne cuju otkucaji,ali ipak mislim da je jos rano za to jer je tek velicine 3mm.Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru

  • Mare00

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke
    Trebam savjet upravo sam bila na gin pregledu e ad gin nije sigurna bidi daje ovulacija bila, a tribala bi dobit u pon menestruaciju, sad on sumnja i na moguću trudnoću jer na ultraazvuku je malo sve nesto nejasno vidi, dao mi vadit krv i urin, molkm ako ima ko slicna iskustva 

  • Maja1989

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav curek
    Htijela bih podijeliti s vama svoje iskustvo i mozda saznati dali je itko bio u slicnoj situaciji.
    Danas sam bila kod ginekologa na pregledu i ustanovio mi je trudnocu 5+2 .
    Plod je malen i nije puno obracao paznju na njega . Izvadio mi je papu i radio jos neki bris, poslao na vadjenje krvi ,dao mi casicu da slijedeci puta donesem urin i narucio me za Petak 30.10.
    E sada  znaci nakon toga pregleda mene pocinje dolje sijeci i boliti  ali to nije sve pocela su me i ledja dolje boljeti. Poprilicno me hvata panika jer sam 23.5.2020 bila trudna 5+3 i na zalost izgubila. Bojim se da mi se to ne ponovi 😔😔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.