Evine kapi i vraćanje hormona u normalu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Drage djevojke i žene, imam pitanje.
    Vadila sam hormone prije par tjedana, jer mi je ciklus postao jako neredovit. Ispada da mi je povišen prolaktin i tsh, i da to remeti cijelu situaciju.  
    Doktorica mi je preporučila evine kapi, ali je rekla da ih pijem samo 10 dana, od 14 dana mc. 
    A na bočicama piše da se piju 3 mj bez pauze, pa mi sad nije jasno.
    I da li netko od vas ima još kakve preporuke za prirodno balansiranje hormona, te smanjenje gore spomenutih.

    Veliki pozdrav, od mene nove :))

  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Bilo tko? :/

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    Pozdrav vidim da nitko ne odgovara, nemam iskustva,ali eto da dobiješ odgovor bar iz pristojnosti.. Čitala sam puno o evinim kapima, i vidjela na više mjesta da se različito uzimaju, ja sam ih kupila na svoju ruku i odlučila piti onako kako piše na kutiji,ali uzalud jer sam već bila trudna, a u trudnoći se naravno ne smiju piti.. Šta se tiče balansiranja hormona ne razumijem se toliko u te biljke da bih ti mogla reći koja je biljka dobra za koji hormon i sl., tako da bi najbolje bilo u biljnoj ljekarni pitati, ja sam zbog PCOSa pila čaj vrkute i stolisnika (vrkuta ujedno uravnotežuje hormone) pa možda nju da piješ? ja sam guglala i ispitivala na sve strane dok nisam našla šta mi treba tako da preporučam isto i sreeetno

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • MareS

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Rayne677

    Pozdrav
    Evo ja sam ti počela piti evine kapi prije 4 tj malo prije početka m (koja se naravno morala izazvati tabletama) pošto imam neredovite cikluse. I evo nakon 4 tjedna opet mi m kasni (zasad 2 dana)  ali mi se pojavljuje sluzava krv sad je to radi evinih kapi ili nesto drugo mozda pocetak m neznam ali ja ću ih piti kako pise na kutiji jedino ne ako mi doktor da opet neke hormonske tablete.

  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Hvala puno na odgovoru. Probat ću s vrkutom, loše ne može bit :)

  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mare, moguće da su kapi nešto pokrenule, po mome mišljenju, bolje probat s alternativnim pripravcima,
    pa ako ne pomogne ić na tablete

  • MareS

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Evo kod mene situacija sve bolja pocela je polako dolaziti. I da pijem uz evine kapi caj od majcine dusice.
    Ja sam pila stolisnik i vrkutu i meni nisu pomagali ti cajevi. A i moguce je da je od stresa sve ja sam godinu i pol bila pod velikim stresom i stalno zivcana i nervozna (naravno na poslu dok me nisu prebacili di sam bez brige i pameti ).

  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Mare, bitno da ide na bolje ;) A stres je najveći neprijatelj. Meni je doktorica napomenula da se čim više opuštam, pijem čaj od mente za smirenje i da će možda doći u normalu sve skupa.

  • MareS

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    evo sad sam nasla na ovoj stranici
    https://klokanica.24sata.hr/forum/zelim-dijete/zelim-dijete-37/koje-brandove-prenatal-vitamine-folne-itd-koristite-za-poboljsanje-zaceca-1537 [klokanica.24sata.hr]

    da je i ovaj proizvod dobar
    https://www.biobio.hr/maca-prah-proizvod-23460/ [biobio.hr]

  • Avatar Rayne677

    Rayne677

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Ee da, maca prah. Ja sam ga kupila i konzumirala jedno tjedan dana. Čudnog je okusa, al sa mlijekom dosta dobro. I kasnije sam mailala jednu fitoterapeutkinju, a kako sam imala krivu diagnozu postavljenu, rečeno mi da macca diže estrogene. Iako na svim stranicama piše da spušta hormone koji su visoki i diže niske razine. Možda trebamo nać neko novo mišljenje, ne znam :/

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.