Dijeta u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    ispričavam se ako ima ovakva ili slična tema … ali voljela bih da se jave mame različitih profila i buce i mrsave i kako su ih ginekolozi tretirali u vezi s kilogramima po tjednima… jer koliko sam ja shvatila svaki to ginegolog sam po svom mišljenju kreira.. naime ja sam visoka 163 cm i prije trudnoće imala sam od 61 - 62 kg sada sam u 19 tjednu i imam 64 kg i on meni kaže kako je to puno….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   i mame  koje su nadijeti pridrzavate li se svega i sto papate? da napomenem nemam ogtt!! 

    DOCKY

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ako nemaš trudnički dijabetes, ako ti beba odgovara mjerama kojima treba odgovarati po tjednima (dan gore, dan dolje), ako nemaš povišen tlak, mislim da nemaš razloga za uzrujavanje ili dijetu.
    Doktoru uvijek možeš reći da je se držiš, ko da on zna kaj ti jedeš tijekom dana.
    Ako sama želiš pripaziti - jedi što više sezonskog povrća i voća (po mogućnosti svježeg), ribe, mesa npr. kunića, teletine i sl, a što manje peciva/bilo kakve ind.prerađene hrane (tipa paštete, kobasice, marmelade, čips…)/kolače/sladolede i sl.
    Od mliječnih proizvoda se preporuča i kefir onaj domaći (ako netko treba ja mogu donirati zrnca. no ja sam iz zg-a), ali možeš i obične jogurte/acidofil i sl.
    Što više vode (ne sokova, baš vode) i što više hodati(ako smiješ).
    Na YouTube-u imaš i dosta dobrih kratkih vježbi za trudnice (tipa yoga, pilates, i sl.).
    Više od toga nemreš napraviti.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Ako nemaš trudnički dijabetes, ako ti beba odgovara mjerama kojima treba odgovarati po tjednima (dan gore, dan dolje), ako nemaš povišen tlak, mislim da nemaš razloga za uzrujavanje ili dijetu.
    Doktoru uvijek možeš reći da je se držiš, ko da on zna kaj ti jedeš tijekom dana.
    Ako sama želiš pripaziti - jedi što više sezonskog povrća i voća (po mogućnosti svježeg), ribe, mesa npr. kunića, teletine i sl, a što manje peciva/bilo kakve ind.prerađene hrane (tipa paštete, kobasice, marmelade, čips…)/kolače/sladolede i sl.
    Od mliječnih proizvoda se preporuča i kefir onaj domaći (ako netko treba ja mogu donirati zrnca. no ja sam iz zg-a), ali možeš i obične jogurte/acidofil i sl.
    Što više vode (ne sokova, baš vode) i što više hodati(ako smiješ).
    Na YouTube-u imaš i dosta dobrih kratkih vježbi za trudnice (tipa yoga, pilates, i sl.).
    Više od toga nemreš napraviti.

    svega toga sam se drzala i prije tr pa mi i nije jasan sto više mislim da bi mi bilo bolje nać nekog normalnog gin jer koliko čitam ima mama koje su do 2o tj dobile i po 4-6 kg ….

    DOCKY

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    da, promijeni ginekologa i rijesena stvar. i nemoj se previse zamarati, uzivaj u trudnoci 

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Isto mislim - promijeni ginekologa. Ili ako ti ga se ne da mijenjati - imaš 2 uha, na jedno unutra, na drugo van.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    Isto mislim - promijeni ginekologa. Ili ako ti ga se ne da mijenjati - imaš 2 uha, na jedno unutra, na drugo van.

    hvala :D

    DOCKY

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    ja sam ostala trudna s 15 kg viška.sad smo u 34. tjednu i dobila sam 11 kg.znam i sama da imam previše,a doktor mi je na kontroli probao to najobzirnije što je moguće reći i hvala mu na tome jer da me napadne moga bih svašta pod utjecajem hormona. ustvari mislim da previše bulazne u ovo vrijeme doktori.moja mama se udebljala 32 kg u prvoj i 28 kg u drugoj trudnoći,nikad nije radila ogtt,uzv nije postojao te 80 i neke i evo me.zdrava,živa i debela….

  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    medsr


    ja sam ostala trudna s 15 kg viška.sad smo u 34. tjednu i dobila sam 11 kg.znam i sama da imam previše,a doktor mi je na kontroli probao to najobzirnije što je moguće reći i hvala mu na tome jer da me napadne moga bih svašta pod utjecajem hormona. ustvari mislim da previše bulazne u ovo vrijeme doktori.moja mama se udebljala 32 kg u prvoj i 28 kg u drugoj trudnoći,nikad nije radila ogtt,uzv nije postojao te 80 i neke i evo me.zdrava,živa i debela….

    pa da upravo to evo u ova 2-3 dana po toj njegovoj dijeti smrsavih ja u 2o tjednu 2 kile i tek mi to nije normalno , no on tvrdi da je beba ok da lijepo napreduje i da netrebam bit kao tenk oooo poludit cu s tim doktorom…

    DOCKY

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    U trudnoći sam dobila 10 kg, nisam bila na dijeti. Možda bih dobila i više, ali negdje 10 dana pred kraj trudnoće sam imala jake mučnine i jela sam samo voće i ujutro malo nekog namaza na kruh, nemam pojma zbog čega, ali nikakvu drugu hranu nisam mogla ni pomirisati.
    Inače sam uvijek bila mršavija i iako sam jela kao termit, teže mi je bilo udebljati se. Jednom sam tako došla na pregled i s vrata me sestra na vagu, jedva sam uspjela ostaviti torbu i kao od zadnjeg pregleda imam 3kg više. To je bilo negdje u 24.tjednu i udebljala sam se ukupno 5 kg. Doktor kaže da ću na dijetu ako dođem do 16 kg. Ja se nasekirala, došla kući, uzela kuhinjsku vagu i stavila kaput i čizme jer nisam uspjela ni kaput skinuti kad me sestra vagala, zovem muža i kažem mu da kaput i čizme imaju ukupno 2kg i da sam se zapravo udebljala 1kg. On mi je naravno rekao da nisam normalna i da se ne opterećujem glupostima. 
    E sad, druga priča. Kolegica se udebljala u trudnoći 35 kg. Oduvijek je na nekim dijetama, nije jela pošteno od kraja osnovne škole pa se u trudnoći opustila i stvarno jela sve i svašta, roditelji su joj malo jači tako da su kod nje i geni u pitanju.
    I doktorica joj u trudnoći nije ni spomenila dijetu. Svi nalazi su joj bili uredni kao i meni, a ja se nasekirala što ću možda na dijetu, a čak i da sam se udebljala 16 kg ne vidim u čemu je problem.
    Čitam i na ovoj i na drugoj temi kako neki doktori maltretiraju s tim dijetama i kilogramima pa sam se i ja pronašla. Nije me doktor maltretirao, ali mi je  zaprijetio pa sam se bez veze opterećivala. Znam da se većina žena ne želi puno udebljati, ali nismo svi isti, netko se lako udeblja, a netko teže i negdje postoje stvarni razlozi za dijetu, ali evo čitam ovdje da u puno slučajeva pretjeruju i samo stvaraju trudnici nervozu. Mene je nakon nekog vremena  prošlo pa mi je bilo svejedno što priča kad su svi nalazi uredni.

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    I mene je gin na zadnjem pregledu isprepadao da sam dobila previše…po njegovom 8kg u 23tt…kažem po njegovom jer me nije htio vagat na samom početku trudnoće nego je upisao kilažu za koju sam mu ja rekla da sam imala godinu dana prije jer se inače nevažem i kilogrami mi nikad nisu predstavljali nešto s čim sam se zamarala a oduvijek mi svi govore da sam preprepremršava…još me poslao i na OGTT jer kao to je previše kilograma i kak ja mislim rodit…bila sma tak isfrustrirana i navečer sam odmah izbacila kruh i malo promrljavila večeru…e onda me MM posjeo i dobro izšpotao da šta ja radim, jesam normalna…kakva dijeta ionako nejedem puno, uglavnom se šopam većim količinama voća a ostalo jedem normalno, jel hoću da nam dijete ima zdravstvenih problema ak ja sad tu filozofiram sa ishranom itd itd…uglavnom shvatila sam da je upravu i da nema potrebe da se štedim pa sad kad mi se jede kolač uzmem si ga, a isto je i sa ostatkom hrane i nezamaram se koliko jesam ili nisam dobila…bitno da se ja osjećam dobro i smireno jer mislim da to najviše utječe na bebača

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.