Dijeta u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DOCKY

    DOCKY

    Broj poruka: 311

    Prijavi adminu

    piper


    I mene je gin na zadnjem pregledu isprepadao da sam dobila previše…po njegovom 8kg u 23tt…kažem po njegovom jer me nije htio vagat na samom početku trudnoće nego je upisao kilažu za koju sam mu ja rekla da sam imala godinu dana prije jer se inače nevažem i kilogrami mi nikad nisu predstavljali nešto s čim sam se zamarala a oduvijek mi svi govore da sam preprepremršava…još me poslao i na OGTT jer kao to je previše kilograma i kak ja mislim rodit…bila sma tak isfrustrirana i navečer sam odmah izbacila kruh i malo promrljavila večeru…e onda me MM posjeo i dobro izšpotao da šta ja radim, jesam normalna…kakva dijeta ionako nejedem puno, uglavnom se šopam većim količinama voća a ostalo jedem normalno, jel hoću da nam dijete ima zdravstvenih problema ak ja sad tu filozofiram sa ishranom itd itd…uglavnom shvatila sam da je upravu i da nema potrebe da se štedim pa sad kad mi se jede kolač uzmem si ga, a isto je i sa ostatkom hrane i nezamaram se koliko jesam ili nisam dobila…bitno da se ja osjećam dobro i smireno jer mislim da to najviše utječe na bebača

    stvarno se slažem s tim  sto si napisala … najbitnije je da se trudnica dobro osijeća ..

    DOCKY

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ja sam isto bila isfrustrirana komentarima medicinske sestre koja me vagala… Isto sam počela mrljaviti sa prehranom, malo izbacila kruh i nekako počela izbjegavati obroke. Nekako me to s psihičke strane opteretilo. Inače sam mršavica, pa se nisam nikako mogla naviknuti na takve komentare. I onda sam isto kao i ti piper razgovala s mužem (tj. on je razgovarao) i shvatila da to nema smisla, da si mogu samo dodatno naštetiti. Jedem što mi se jede, ne prežderavam se, ali se ne ustručavam niti kolača, sladoleda, bureka….Sve normalno kao i do sada. Samo sam povećala unos povrća i sezonskog voća.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    3 kile u 15 tjedana je sasvim ok, a ako imate malo viška kila prije, samo pripazite da se u 2. tromjesečju ne otme kontroli jer onda apetit naglo poraste pa jedite voće, a ne slatko i sve bu ok :)

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Ma znate šta - mene stvarno više živcira i to stalno ustručavanje (i nevezano samo za trudnoću). Opet, da me se krivo ne shvati, smatram da se ne treba prežederavati burecima, sladoledima (dobro možda treba sladoledom ), kolačima, čipsevima, smokićima i sl. “glupim” hranama. ALI - zar bum ja stvarno morala CIJELI svoj život morala konstatntno se ustručavati nečega zato kaj je u časopisu prikazana neka fotošopirana manekenka koja ili a) ima više kila nego što je prikazano na slici, b) ima ih manje.
    Trebamo svi skužiti nekoliko stvari: 1) Da li imam 3-5 kg viška prema “standardima” NEMA VEZE ako se ja osjećam dobro!!
    2) Nismo svi jednaki ni mentalno a definitvno ni fizički i isto kako ja nikad neću izgledati kao Kate Moss, tako ni Kate Moss nikada neće imati sise ko ja (zanemarujući pritom mogućnosti estetske kirurgije)
    3) Trudnoća na sve djeluje drugačije i ako je sa tlakom, šećerom i bebom sve u redu ne mogu se sve trudnice isto debljati da ga j…. s oproštenjem. Naravno da se treba što bolje hraniti, ali ako je meni muka od svega osim od bureka, bogami ću u tom trenutku jesti freakin burek i baš me briga.
    4) Svi moramo TURBO paziti na prehranu, ali pušačice neka samo smanje jer da skroz prekinu pušenje to je ipak preveliki stres za organizam. WTF?!?!!? I meni je stres za organizam ak mi netko zabrani da ne smijem pojesti sladoled ak mi se jede, pa bilo to i svaki dan 2 puta po kuglicu.
    Pritom naravno ne mislim da je baš turbo super dobiti prek 20 kg u trudnoći ak se može izbjeći. ALI - neki NE MOGU izbjeći jer su takvi (recimo moja susjeda koja je u prvoj dobila 27, u drugoj 22, a i njena sestra isto tak - nemreš protiv genetike - inače su obje relativno šlank/normalne).
    Tako da - ti doktori nek sebi uskraćuju zrak ak hoće - JA imam 2 uha i ne namjeravam cijeli život provoditi STALNO nešto priželjkujući i STALNO si nešto uskraćivajući - iskreno sam umorna od toga.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Iskrica potpuno se slazem sa tobom ja sam u obadve zadnje trudnoce dobila preko 25 kila i nikad me nitko nije slao na nikakve djete sad u 31 tj isla sam 13 kila po mojoj racunici ali iskreno ne zamaram se sa tim,. puno toga ne mogu jest jer nazalost i dalje imam glupave mucnine ali sto god mogu ja jedem i ne gledam se,. a inace sam mrsavica jedva natucem na sebe 60 kila i meni je sad ljepo kad sam bucka he he inace sam u licu kao skeletor sve mi se celjust vidi.

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Sad sam se sjetila zadnjeg komentara koji mi je MM rekao nakon što me pozvao na red zbog pokušaja kontroliranja prehrane…sad bar izgledaš ko normalna žena, imaš i cice i guzicu (da izvinete na izrazima) i konačno me nežuljaju tvoje kosti dok mi sjedneš u krilo

    i btw iskrica potpisujem sve što si rekla…a pogotovo ono o bureku i sladoledu jer bolje da si to pojedem neg da pol dana razmišljam o tome i uzrujavam se jer to kao nesmijem jer mi je doktor napunio glavu glupostima

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Iskrica, bravo! bas sam se nasmijala

    Piper, ja bi ga ubila da mi kaze da sad tek izgledam kao pravo zensko….haha  
    iako, meni R neki dan rekao da se ne moze navinkut na moje “nove” cice, da mu sve cudno kak su ogromne….a nisu! sad su taman…inace sam relativno ravna, meni ovo sad super

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Darija nisam se ja naljutila na njega…takvi su ti strojari…sve “mora” bit po točnim proporcijama…hahahahahahahahahaha
    a i inače ti on mene voli zezat jer sam do trudnoće bila ravna ko daska i od naprijed i on natrag…i da i ja volim svoje cike sad kad su velike…čak imam i šta stavit u dekolte

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    piper


    Darija nisam se ja naljutila na njega…takvi su ti strojari…sve &quot;mora&quot; bit po točnim proporcijama…hahahahahahahahahaha
    a i inače ti on mene voli zezat jer sam do trudnoće bila ravna ko daska i od naprijed i on natrag…i da i ja volim svoje cike sad kad su velike…čak imam i šta stavit u dekolte

    Hehe, ja sam strojarske struke, pa eto, ne šizim jer su mi cice i guza porasli… Najvažnije je da se mi dobro osjećamo… I moj suprug kaže da sam mu sad nekako slađa, mekša…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    cure,zaključila sam jedino da bi mogla sad pojesti neki sladoled…haha…meni je sve to pretjerivanje i zamaranje trudnice s nepotrebnim.ja od kad znam za sebe sam ne neakvoj dijeti i stalno imam višak kg.sad u trudnoći jedem sve,ali se probam suzdržavati od prekalorične hrane.pojedem jedan kolač,ali ne 5,ista stvar s sladoledom i grickalicama.ali da sad budem na restriktivno dijeti uopće mi ne pada na pamet pa taman netko napravio stoj na glavi.neću i neću.beba je ok,velika i zdrava,moj tlak je uredan,proteini negativni i s dijetom mogu postati samo nervoznija i nezadovoljna..bože,ja sam najsretnija na svijetu što ću konačno ubrzo u ruke primit mog malog dugoočekivanog anđela,a za kg ću brinuti nakon što prestanem dojiti,a ne sad…nedajte se smesti,uživajte u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.