Besplatni pokaz za trudnice i mame na porodiljnom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Malo ću off topic, ali čisto da usporedim. Strašno je kako djeluje naš zdravstveni sustav. Šokirala sam se kada sam čula da jedna trudnica u osmom mjesecu trudnoće (nije niti bila sigurna koliko je trudna) ide prvi puta na pregled. I to sve zato što nije imala osnovno zdravstveno osiguranje, a niti novaca da si ga sama plaća ili da plaća preglede. Čekale smo skupa na pregled i tako pitam ja nju šta nosi, a ona sva jadna na rubu plaća kaže da ne zna. Jedno što ju je zanimalo je da li joj je sve u redu s bebom. Srce me boljelo kad mi je pričala kako noćima nije mogla spavati od brige. Hodala je po raznoraznim ustanovama, bila na hzzo-u, ali nitko joj nije mogao izaći u susret i pomoći. Ne znam kako je izgubila osiguranje, ali to nije ni bitno. Bitno je da su je otkantali svi kojima se javila za pomoć i da je skupljala novce za taj jedan pregled prije poroda. Meni je to okrutno. Pitanje je koliko će sada biti dužna za porod i bolničke troškove. 
    Zato, ne treba se čuditi što nam ne daju pokaz, kad ni ono osnovno ne daju ljudima kojima treba. Vjerujem da bi ta žena, da je imala novaca otišla na pregled svaki mjesec. Kuda ide naša država? Toliko nepravde da mi je uopće žao što sam se ovdje rodila!

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Mislim da je ovo moguće ako osoba nema HR državljanstvo iliti nije nigdje u HR prijavljena. Nadam se da je osnovno osiguranje dovoljno, ja nemam dopunsko i NEDAM im više ništa. Pelješe nas da to nije normalno i opet neki nemaju normalne uvjete za život. Plaćala ili ne plaćala dopunsko i dalje plaćam lijekove. Mislim stvarno… A da ne velim koliko se dugo čeka na određene pretrage.

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Countess


    Mislim da je ovo moguće ako osoba nema HR državljanstvo iliti nije nigdje u HR prijavljena. Nadam se da je osnovno osiguranje dovoljno, ja nemam dopunsko i NEDAM im više ništa. Pelješe nas da to nije normalno i opet neki nemaju normalne uvjete za život. Plaćala ili ne plaćala dopunsko i dalje plaćam lijekove. Mislim stvarno… A da ne velim koliko se dugo čeka na određene pretrage.

    Ima HR državljanstvo i bila je osigurana preko hzzo-a dok je radila, ali kako mi je objašnjavala nije se javila na hzzo kad je dobila otkaz. 
    Ne treba ti dopunsko za ništa vezano uz trudnoću, ali da odeš npr.kod zubara morala bi platiti participaciju.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Nezaposleni prijavljeni na burzu rada imaju pravo na socijalni pokaz koji košta cca 160 kn ali nemojte me uhvatiti za riječ oko sume.
    Ako nemaš dopunsko zdravstveno osiguranje onda ćeš bolnici  morati platiti za ležanje u bolnici, obračun po danima u slučaju kirurških zahvata isto imaju cjenik.
    Ako dođeš u Vinogradsku bez uputnice i to ti naplaćuju koliko sam vidjela imala ti dopunsko ovakvo ili onakvo osiguranje. Nisam imala dopunsko pa kada sam čula da se dan u bolnici plaća do 1000 kn , odmah sam ga uplatila.

    Ja sam na čuvanju trudnoće i nisam imala pravo na punu plaću nego na 800 kn jer mi je falio mjesec dana do pune plaće koja bi se isplaćivala samo par mjesecim onda umanjeno a to što me je držao na crno 8mjeseci e tom nitko ništa i mogu se fućkati, još me šalju na reviziju bolovanja i samo čekam da me za tu sirotinju po sudu i liječničkim vještačenjima krenu vukariti. Zbog mirovanja si nisam nikakav čak ni honorarni posao mogla nabaviti, sada ti preživi s tim a još te država hebe s revizijama.
    Koliko znam rijetko tko dobije tih 4000 kn mislim da se dobiva minimalac a tko je danas uopće zaposlen za stalno? Prvo tri mjeseca pa još tri pa još tri itd..

    Što se tiče zetovaca redom me ostavljaju na miru, jednom sam se čak rasplakala pa mi se dva puta ispričavao. Uz ovakvu mizeriju još da kartu plaćam, pih i iš neću sigurno.

    Oprostite na dužem postu krenulo me

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    ovo da placas ostanak u bolnici ako nemas dopunsko psiguranje cujem prvi put ….nije li za trudnice sve besplatno od pretraga, pregleda i slicno?

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ja isto kolko znam sve je besplatno za trudnice,bar što se zdravstvenih stvari tiče…a ovo što venera spominje…znam ih ja par takvih,bez osnovnog zdravstvenog…ak dobiš otkaz imaš rok za prijavu na burzu i zdravstveno,ak fulaš rok tko te šiša..ostaješ bez zdravstvenog..misklim strašno je to al takva nam je država

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Prvi glas da je besplatno za trudnice, ne znam za to, možda nisam dovoljno informirana ali tako su meni rekli pa eto pohitala dati državi za dopunsko zdravstveno.
    Dok nisam imala dopunsko naplatili su mi u Petrovoj provjeru urina 50 kn bez obzira na trudnoću, uputnice od doktora opće prakse , platila participaciju. Kod zubarke isto. Možda se to odnosi samo na ginekološke potrebe ali eto Petrova primjer nisu me poštedjeli.
    Ne znam zašto onda u Vinogradskoj dolazak na pregled bez uputnice naplaćuju , možda to ne vrijedi za trudnice…nisam pitala a ne da mi se riskirati da mi nedajbože dođe do komplikacija a nakon par mjeseci op evo ti ga račun par tisuća kuna.

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Je u pravu ste besplatna je ležarina i pretrage za trudnice vezano uz trudnoću, lijekovi koji su na osnovnoj listi su besplatni ako su vezani uz trudnoću, ako nisu na osnovnoj listi ljekova moraš ih platiti bila trudna ili ne.
    Koliko sam vidjela ako strgaš nogu a nemaš dopunsko nema veze jesi li trudna platiti ćeš participaciju ili dan ležarine u bolnici ako je potrebno jer to nema veze s trudnoćom. Što se mene tiče to sve skupa nema veze s mozgom niti država zna tko pije,što pije ali bitno je da svi platimo popijeno.

     Ja sam zaključila da mi je bolje platiti to dopunsko ali kartu zetu neću sigurno!

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Koliko ja znam, za trudnice su svi pregledi i pretrage koje obavljas kada te na njih šalje ginekolog besplatni. Dakle, to nije slučaj ako ideš popraviti zub npr… Mozda se varam, ali mislim da sam negdje pročitala takvu informaciju.,,

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Trudnice imaju po zakonu pravo na bespltnu zdravstvenu skrb, ako je u pitanju bilo sto vezano za trudnocu. Znaci ako si u bolnici zbog komplikacija u trudnoci neces nista platiti, ne placas participaciju kod pregleda i pretraga, niti boravak u bolnici nakon potoda. E sad ako ides tipa kod zubara, i trudna si i nemas dopunsko kod njega ces naravno platiti participaciju. Ali ponavljam, bilo sto sto je vezano za trudnocune placas.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.