Besplatni pokaz za trudnice i mame na porodiljnom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    ….ako imate obvezno zdravstveno osiguranje, za trudnice je sve sto je vezano za trudnocu besplatno….i pregledi ( sa uputnicama), vadenje krvi, lijekovi itd,sve sto su cure navele….ja sam dizala i lijekove,i isla u bolnice na pregede i pretrage , pa i u Petrovoj vadila krv, i nikad nista nisam platila…..
    dugo ako me boli zub ili strgam nogu, to ionak nema veze sa trudncom nego sa time kaj ne perem zube i šlampava sam

    ja nemam dopunsko osiguranje, i ako treba, ic cu ga izvadit….ali nekako cisto sumnjam da se ostanak u bolnici zbog poroda naplacuje…

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Bez brige Darija, ne naplacuje se boravak u bolnici nakon poroda. Ja nisam
    Nista platila, a nemam dopunsko.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    znam, znam….

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    E pa to sam i ja tak mislila..sve vezano za zdravlje i trudnoću je besplatno a ostalo se plaća…ni ja nemam dopunsko i dosad mi je sve bilo free…al nevezano uz trudnoću i ne idem doktoru :)

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    aaaa mogla sam se bolje raspitati sada moram dopunsko plaćati idućih godinu dana!

    Mene su isprepadali nekim troškovima a kada mi je ginić rekao da je besplatno za trudnice nisam ga doživljavala jer sam upravo saznala da sam trudna eeee mozak mi je već tada slabije kapirao, samo beba beba hehehe

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    heheh da je i meni to ginić rekao tad kad sam saznala da sam trudna mislim da bi mi se desila ista stvar :) meni je rekla frendica nešto ranije, dok još nisam ni znala da sam trudna, i onda mi je reakcija nakon testa i nakon što smo obadvoje proradili to da ćemo biti mama i tata bila… fala bogu da je za trudnice sve bespatno što se uz trudnoću veže, pa da ne moram plaćati dopunsko 

  • Avatar 24hourloanservice2011

    24hourloanservice2011

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Trenutno Izdavanje Out financija i kreditne

    24hour zajam usluga je jedan od najvećih osigurani zajmovi tvrtkama u Velikoj Britaniji, a naše ljubazno i iskusno osoblje u mogućnosti obraditi vaš zahtjev brže i učinkovitije. Vi svibanj posuditi preko bilo koji termin od 1 do 25 godina i posuditi bilo koji iznos od £ 2.000 do £ 50.000.000,00 za bilo koju svrhu. Uz niske kamatne stope od 3% na sve dijelove svijeta. Aplikacija je dostupna za prijavitelje koji su 18 godina i iznad.

    Za više informacija, molimo kontaktirajte putem e-maila: 24hourloanservice2011@gmail.com
    pozdravi
    Larry Fox

  • Avatar Tyna24

    Tyna24

    Broj poruka: 874

    Prijavi adminu

    venera


    Nezaposleni koji su prijavljeni na burzi imaju besplatan pokaz. To se ne odnosi na one koji se nisu prijavili na burzu. Zaposlene trudnice imaju pokaz, ako im ga poslodavac plača, što je u mom slučaju i bilo tako, ali kada sam otišla na komplikacije i počela dobivati od hzzo-a naknadu, nikad nisam dobila tih 4200kn, makar mi je plaća bila veća od tog iznosa. I naravno nemam pokaz. 
    Ne znam, meni je nekako normalno da i trudnice imaju besplatni pokaz ili da se bar ne mora plaćati puna cijena. Kad već to pravo imaju penzioneri, studenti, školarci, zašto ne bi i trudnicama malo pomogli. 
    Npr. trudnica koja dobiva minimalac od 1600kn ima jednaka primanja kao većina penzionera. Zato sam ih i usporedila. I sad oduzmi 360kn, šta ostane? 

    ovo boldano kaj si napisala… to je nemoguče… ja sam na komplikacijama i preko hzzo dobivam bolovanje, i dobivam naknadu u visini prosjeka zadnjih 6 plača prije bolovanja. onda su tebe zeznuli. jesi nosila u hzzo presliku zadnjih 6 plača?? moraš dobiti prosjek plače! ništa manje!

    [lilypie.com]

  • Avatar sangria

    sangria

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    Ovo je stvarno pitanje civiliziranog odnosa prema trudnicama i majkama na porodiljnom koje je utopija. Slažem se da bi trebalo osigurati plaćeni prijevoz (pa makar i neki djelomični). Evo mog primjera: na čuvanju sam trudnoće i radim kod dva poslodavca. Moja je zakonska obveza otići svakog mjeseca kod liječnika (posebno na pregled, a posebno putovanje za doznake na kraju mjeseca), kod jednog poslodavca donijeti doznake, kod drugog i na hzzo. Do grada koristim autobus i tramvaj i ako uračunam da jedna karta vrijedi 90 minuta (ona koja se štanca vrijedi samo u jednom smjeru!), dok obavim sve ove četiri stavke (plus, sigurno moraš sa svima popričati na poslu kad te vide i ne možeš biti bezobrazna i samo na minutu doći), to je 30 do 40 kuna. Samo “jedna runda”. A tu je još i pregled.
    Naravno, kada si na bolovanju, poslodavac ti uskrati naknadu za prijevoz.

  • Avatar Anaheja

    Anaheja

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ja sam od onih kojima ne pada na kraj pameti placat kartu. Sjednem u tramvaj i vozim se, autobusi su iznimka no na svu srecu ne koristim ih. Cijelo ljeto sam uzivala na biciklu, sad je s time gotovo 
    A sto se tice prijevoza… Kad nosite doznake na hzzo, imate tamo obrazac za naknadu putnih troskova vezanih za posjete lijecniku. Nisam gledala detaljno, ali eto, bacite oko. Vjerujem da je s razlogom tamo


    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.