Besplatni pokaz za trudnice i mame na porodiljnom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage trudnice i mame, 
    sve znamo koliko pretraga moramo obavljati u trudnoći, svako malo nova uputnica i odlasci u bolnicu na kontrole, vađenje krvi… Mame na porodiljnom također imaju puno obaveza s pregledima, cijepljenjem bebaća i sl. S autom je nemoguće naći parkiralište, pa nam je jedina opcija javni prijevoz. Pri tome mislim na Zagreb jer ne poznajem prometnu situaciju u drugim gradovima. 
    Mislim da bi bilo u redu da nam se omogući besplatan pokaz ili bar pravo na onaj socijalni za 80kn s obzirom na situaciju u državi. 
    Moj primjer: kada sam radila, poslodavac mi je uz redovnu plaću, davao i za mjesečni pokaz. Sada sam na čuvanju trudnoće i od HZZO-a primam po prosjeku plaće minimalnu naknadu. Primanja su mi smanjena i uz kredit koji imam nema šanse da izdvojim 360kn za pokaz. Švercati se neću, jer nisam takav tip i ne želim se dovoditi u neugodnu situaciju da me kontrolori izbacuju van. A kad zbrojim koliko sam do sada novaca ostavila na plaćanje karata, zavrti mi se u glavi.
    Već sam pred porodom i nije mi toliko bitno da ja sada dobijem pokaz, ali mislim da se trebamo izboriti za sve buduće trudnice. 
    Zanima me vaše mišljenje i molim našu dragu Klokanicu da li bi se mogla raspitati o tome kod odgovornih i možda napisati članak kad dobiju neke odgovore. 
    Unaprijed hvala! 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    P.S. Bilo bi dobro kada bi i trudnice koje ne žive u Zagrebu opisale svoju situaciju s prijevozom.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    evo ovako.
    Ja sam trudnica u 36 tjednu trudnoce.
    Od početka trudnoće putujem iz okolice Gajnica i Vrapča do Petrove bolnice na preglede i ultrazvuk, te na vađenje krvi po preporuci ginekologa i tamo me ceka i porod.
    Na početku trudnoće kontrolori su me stalno zaustavljali, ako nemam kartu ravno van iz tramvaja il busa..sad pred kraj sam nakupovala karata i karata, pogotovo u busu jer otvara samo prva vrata, da se mogu mirno voziti, i da me ne tlače za osobnu ako nemam kartu ili novca za kartu, tu i tam me koji kontrolor zaobiđe čim vidi trbuh.. Da napomenem da sam nezaposlena i na burzi, bez ikakvih novčanih primanja dok ne rodim…stvarno strašno, penzici se voze ko ludi od kako imaju te besplatne pokaze a nas trudnice tlače.. 

  • Avatar SretnaMama

    SretnaMama

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Slažem se u potpunosti da od 1663 kn, nemožemo odvojiti novce za pokaz a karte su preskupe. Također živim u Zagrebu, i osim šta je 1663 kune premalo za život i pelene, a kamoli za Zetove karte i pokaze

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Slažem se potpuno s vama!! Po čemu to i mi ne bismo trebale imati pravo na besplatan/jeftiniji pokaz! Ja trenutno koristm vrijednosnu karticu i duša me boli kada potrošim 10 kn za par stanica! A nismo mi krive ako smo na čuvanju trudnoće ili na porodiljnom!! Pa ne bi li se trebao poticati natalitet??!! I ovako su primanja nikakva, samim dolaskom bebe izdaci su još veći, a na preglede se mora ići, isto kao i obaviti 100 drugih stvari, kako u trudnoći, tako i na porodiljnom. Pa kaj si oni misle, da mi samo čmrljimo i ležimo doma po cijele dane!!!! Meni se baš u zadnje vrijeme zaredalo dosta pregleda, mislila sam da ću bankrotirati s tim plaćanjem prijevoza. A muž radi i nije me u mogućnosti uvijek voziti. Koliko mogu, obavim pješice (bar prohodam nekoliko stanica), ali nije sve baš blizu, a već sam i u visokoj trudnoći pa nisam ni u stanju baš uvijek hodati na duge pruge!! Da, ok, nek penzići imaju besplatno, ali zašto i mi ne bismo!!?? A kao, potiče se natalitet, mo'š misliti!! A sam režu primanja gdje stignu! Baš nikakvih beneficija!!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Našla sam na netu da u Srbiji sve trudnice imaju besplatni pokaz, pa mislim da bi se moglo i kod nas ogranizirati.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Pa zar nezaposleni i ovako nemaju besplatan pokaz? Ne razumijem bas…
    Pretpostavljam da samo zaposlene trudnice nemaju pravo? Ako idete na porodiljni 28 dana prije termina ne vidim problem? Ili ako ste na komplikacijama opet dobivate svoju plaću, doduše max je 4200 ali to je dovoljno za pokaz? Ili sam ja pobrkala lončiće?

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Nezaposleni koji su prijavljeni na burzi imaju besplatan pokaz. To se ne odnosi na one koji se nisu prijavili na burzu. Zaposlene trudnice imaju pokaz, ako im ga poslodavac plača, što je u mom slučaju i bilo tako, ali kada sam otišla na komplikacije i počela dobivati od hzzo-a naknadu, nikad nisam dobila tih 4200kn, makar mi je plaća bila veća od tog iznosa. I naravno nemam pokaz. 
    Ne znam, meni je nekako normalno da i trudnice imaju besplatni pokaz ili da se bar ne mora plaćati puna cijena. Kad već to pravo imaju penzioneri, studenti, školarci, zašto ne bi i trudnicama malo pomogli. 
    Npr. trudnica koja dobiva minimalac od 1600kn ima jednaka primanja kao većina penzionera. Zato sam ih i usporedila. I sad oduzmi 360kn, šta ostane? 

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar petrich93

    petrich93

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    Countess


    Pa zar nezaposleni i ovako nemaju besplatan pokaz? Ne razumijem bas…
    Pretpostavljam da samo zaposlene trudnice nemaju pravo? Ako idete na porodiljni 28 dana prije termina ne vidim problem? Ili ako ste na komplikacijama opet dobivate svoju plaću, doduše max je 4200 ali to je dovoljno za pokaz? Ili sam ja pobrkala lončiće?

    Nezaposleni na burzi kao i nezaposlene trudnice na burzi nemaju pravo na besplatni pokaz, osim ako nemaju primanja veca od 2000 kn u kucanstvu, e a ja zivim s muzem u podstanarstvu koji ima placu vecu od 2000 kn i nemam pravo na besplatni pokaz, nego nekih 100 kn mjesecno treba plačat… drugo je za trudnice koje su u radnom odnosu i mame koje su takoder u radnom odnosu i na porodiljnom, one imaju od kuda platit, a mi koje smo na burzi nemamo :/

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja sam mislila da svi nezaposleni imaju besplatan pokaz, baš bezveze.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.