zatvor u novorođenčadi

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Moja S je imala stolicu dva puta mjesečno, normalno se razvijala, dapače bila je itekakva bucka, moja pedijatrica nije pametovala, što se tiče prehrane, zagovornika je dojenja pa mi je to išlo na ruku da ne dobivam loše savjete. Imala je mišelinke i na rukama i na nogama i uvijek je jela koliko je htjela po potrebi bez ograničenja. Isključivo dojene bebe mogu dugo bez stolica jer je majčino mlijeko 100% iskoristivo, znači onoliko koliko popapa se se iskoristi i otpada nema, tu i tamo ako se nešto stvori i nataloži pa ima stolicu nakon tjedana dana i to je sve normalno. A savjeti i pametovanja sa strane, a njih će biti uvijek, jel to bilo dojenje, dohrana, stolica, zubi, hodanje…idt da ne nabrajam.

  • Avatar nata :*

    nata :*

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Etoo da vam se pohvalimo.danas smo imali malu stolicu,nakon 5 dana i ja sva presretnaa kao i svi po kući :P

    razmažena:P

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    razmažena :P


    Etoo da vam se pohvalimo.danas smo imali malu stolicu,nakon 5 dana i ja sva presretnaa kao i svi po kući :P

    odlično, sad možete opet počet odbrojavat do sljedeće!

  • Avatar nata :*

    nata :*

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Jesteee…Nadam se da će sad biti koji dan prije

    razmažena:P

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Meni je produzio do 7 dana i neki dan vidim flekava gegica i mislim si kak sam ga to zaprljala kad sam ga uzela a uvijek perem ruke…kad ono kakica 3. dan! Iznenadjenje za mamu :)

    Razmazena veselim se s vama!

  • Avatar Petra41

    Petra41

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Moja ima 3 mj i isto svakih 5-6-7 dana kaki. ne bi meni to bia problem da ona vec treci dan grinta place nervozna je i tako sve dok se ne pokaki. kad zaspe spava 10-15 min i po noci se stalno budi. bas vidim da je to muci. i onda kad se napokon pokaki cili dan i noc prespava. pedijatrica naravno tvrdi da moram joj davat kaamilicu sta meni ne pada na pamet. pogotovo kad smo napokon poceli super dojit. ja nju masiram i vjezbam malo nogicama kod svakog presvlacenja ali nikakve ekstra koristi od toga. medjutim na rodinom forumu sam vidila neki stari post o masiranju trbuha sa nekom masti s kimovim uljem? jel iko cua za to? stvarno bi joj tila nekako pomoc a da ne dajem cajeve cepice ni nista tako…

    22.07.2014. <3

  • Aldíjana

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pomoc mame imam bebu mjesec dana staru ima grcíce plac prerasta u vrisku ponekad sada uz grcice dosao i zatvór ne kaki vec dva dana prducka sta da radim kako ublaziti taj plac inace jako napreduje  

  • Aldíjana

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Elvir Aldijana

    Pomoc mame imam bebu mjesec dana staru ima grcíce plac prerasta u vrisku ponekad sada uz grcice dosao i zatvór ne kaki vec dva dana prducka sta da radim kako ublaziti taj plac inace jako napreduje


  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Elvir Aldijana

    Pomoc mame imam bebu mjesec dana staru ima grcíce plac prerasta u vrisku ponekad sada uz grcice dosao i zatvór ne kaki vec dva dana prducka sta da radim kako ublaziti taj plac inace jako napreduje


    Jel beba dojena ili na adaptiranom mlijeku?
    Moze pomoci topla kupka, masiranje trbuha, privlacenje i pruzanje nogu prema/od trbuha.
    Ako beba sisa mozes ti jesti suhe sljive, kruske i sl sto otvara.. Kod dojenih beba je normalno da nemaju do 2 tj stolicu, iako to vrijedi za one starije od 6 tjedana.
    To sto prducka znaci da crijeva rade, ali ocito nema sto izbaciti. 
    Ako beba doji, slobodno uvedi jos podoja, neka ih bude 12+ u 24h..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    A grcevi su normalna stvar kod vecine beba. Nema nekog carobnog rjesenja. Nekome pase nosenje, nekome masaza trbuha, nosenje na podlaktici potrbuske, nekome ‘bijeli sumovi’, dok neki kazu da su kapi protiv grceva pomogle (iako nema znanstvenog dokaza za to).
    Takoder ako dajes d3 plivitov, on zna uzrokovati grceve pa se daje Oleovit d3.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.