zatvor stolice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Znam kakav je to uzasan problem pa evo mene sa jos nekim savjetima,  hehe. Naime, jucer sam na telki slusala bas o tom problemu i kaze dr. da je najbolji lijek probiotički jogurt, ali mora se piti 2 tjedna bez prekida kako bi se te dobre bakterije uspjele razmnnoziti u crijevima i poticati probavu, a kasnije ga uvrstiti u prehranu sto cesce kako bi uvijek nadomjestili nedostatak tih bakterija koje zive jako kratko. Takoder je napomenuo da ne vrijedi piti bilo koji jogurt, mora na njemu biti naznaceno da sadrzi probioticke kulture!

    Eto, od svih tih ideja i savjeta nadam se da ce svakome nesto pomoci 

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ej moja Beag ja sam ti vec 4 mj na tim jogurtima i nije bilo nikakvog pomaka pila sam i magnezij i jos ga uzmem ali nema pomoci.

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    A jeli tko probao čaj od koprive? Kažu da je super za zatvor ali i za željezo. Ja ga pijem šalicu do dvije dnevno, naravno kad se sjetim. Ne znam jeli sad do njega ili do čega, ali nema nekih većih problema iako sam u prva tri četiri mjeseca muku mučila sa zatvorom, a sad sam skoro pa 29 tjedan..

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    chocolate


    A jeli tko probao čaj od koprive? Kažu da je super za zatvor ali i za željezo. Ja ga pijem šalicu do dvije dnevno, naravno kad se sjetim. Ne znam jeli sad do njega ili do čega, ali nema nekih većih problema iako sam u prva tri četiri mjeseca muku mučila sa zatvorom, a sad sam skoro pa 29 tjedan..

    A kak si nas dvije drugačije računamo, ti imaš termin 7 dana prije mene, a ja jučer napunila 26 tjedana. 

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Fakat. Prema mom ginekologu u utorak mi je bilo punih 28 tjedana, jedino ako mi bebica nije veća, ne znam ni meni to nije jasno, a inače sam full slaba s brojevima. A po njemu mi je termin još uvijek nepromijenjen, vidit ću na idućoj kontroli..

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Haha, baš čudno! Po mengi ne mogu usporedit kad imam neredovite cikluse (zadnja mi bila 10.8.2013. ali sam po ultrazvuku ostala trudna 26.9.). Malo smo skrenule s teme al nema veze.Možda ti računa trudnoću 42 tjedna, što je logičnije po meni ako su prva dva tjedna ona koja prođu od menstruacije do oplodnje, pa onda ostane 40 tjedana da se fetus razvije.

  • Avatar chocolate

    chocolate

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Vidiš, to mi nije palo na pamet, moguće..

  • Tinka32

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Meni je isprva pomagala šalica kave i pola cigarete. Znam, znam, loša navika, ali funkcioniralo je.
    Eh, onda u jednom trenutku više nije i ja sam bila luda. Čak sam jednom popila i Portalak, to je tekući laksativ dopušten trudnicama (smiju ga koristiti i djeca) i nakon 24 sata je proradilo i bila sam presretna.
    Donat Mg mi je bio čisti promašaj, samo sam se napuhavala od tih mjehurića, a nikakvog rezultata.
    Sad već dulje vrijeme izrazito pazim da svaki dan pojedem veliku žlicu pšeničnih mekinja, ubacim ih u šalicu jogurta vulgaris jer stalno zaboravljam kupiti probiotik, te popijem i jedan šumeći magnezij na dan. Zasad funkcionira odlično.
    Također, recimo da 3-4 puta tjedno jedem domaću bistru juhu, za što sam sigurna da ne škodi. Isto imamo naviku da se svaki tjedan kuha neko varivo tipa poriluk, kelj, mahune. Voće uopće ne volim, ali godinama svaki dan pojedem jednu voćku. Ne mislim da su ove druge stvari presudne, ali sigurno ne škode.

    Imam i jednu prijateljicu koja se kune u učinkovitost chia sjemenki za poboljšanje probave. Moja mama godinama jede mljeveni lan u jogurtu. Dok nisam bila trudna, probava mi je bila fantastična kad bih si ujutro prije posla napravila shake od pola banane, 2 dcl mlijeka, žlice meda i malo limunovog soka. Eto, možda kome pomogne nešto od ovoga.

  • pinkaa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage trudnice i koje će te to biti da i ja podijelim svoje iskustvo. Prije trudnoće sam imala problema sa stolicom al to sam riješila izbacivanjem namirnica koje mi je pokazao test intolerancije a prvenstveno kravlji mliječni proizvodi koje sam zamijenila kozijim i ovčijim. Što se tiče trudnoće u  koj sam veći dio morala ležati –mirovati jela sam raznoliko, junk hranu ispočetka poslije nisam imala želje, inace nisam ljubitelj slatkog pa mi je to neka olakotna okolnost. Pila sam donat ujutro natašte  u većini slučajeva je djelovao nekad ne, kad bi na treći dan zagustilo a da nisam išla na wc stavila bi čepić dulkolax, ali sam se cijelo vrijeme trudnoće natankavala VODOM pa skoro i po 3 l dnevno, jela lana i chia sjemenke natopljene u vodi. Sada pred kraj trudnoće imam stolicu pa skoro 3 puta dnevno. Eto mozda nekom pomognu moji savjeti…Ako  netko pati od zatvora tu je jako bitna disciplina ali i opušteno. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.