Zašto ne ostajem trudna??

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • melani25

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Drage moje prije svega pozdrav.Evo i ja ću da se družim s vama i podijelim ono što me muči.Naime u braku sam 3 mjeseca a moj sadašnji muž i ja zabavljali smo se 3 godine.Imali smo odnose i koristili smo metodu prekinutih snosaja.Od nove godine se ne pazimo nikako i još uvijek se ništa ne dešava.Toliko razbijen glavu i tome i mucin se s pitanjima.Menstruacija redovna svaki mjesec ili dođe dan prije ili na isti dan.Takode imam skinuti aplikaciju menstrualnog kalendara i pratim dane ali ništa.Je li prerano za brigu?Takođe moram napomenuti da moj dragi ne bude tu radi u Hrvatskoj i svaki mjesec dođe kući na 3-4  dana tako da ne potrefimo uvijek one plodne dane koje pokazuje kalendar.Prosli mjesec su bili ti dani ali evo vjestica je danas stigla.Bar ću ovdje naći utjehu i neke savjete od cega da počnem.I kako da prestanem toliko razmišljati o tome i sve mislim nije nešto uredu.Hvala vam unaprijed☺

  • hortensia

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Prosurfsj mslo i vidjeti ces da si tek na pocetku….ako imas manje od 35 pokusavati treba godinu dana a tek onda na red dolaze pretrage…..uzmi si stapice za ovulaciju zs pocetak, kalendar nije pouzdan, strpljenja i sretno!!! Nama je npr.trebalo 7 mj ali to je nista,mnogim zdravim parovima treba duze!!

    [lilypie.com]
    Missed ab. 7tj. 1/2020 ♥
    Missed ab. 11tj. 5/2020 ♥

  • Avatar Tina1510

    Tina1510

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Jesi li bila kod ginekologa vidjeti je li sve s tobom u redu? Ja sam pokusavala godinu dana zatrudniti dok nisam otisla ginekologu na sve moguce preglede kojima sam otkrila da uopce nemam ovulacije.. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Melani za pocetak moras znati da paro ima koji su 100% zdravi i imaju redovite odnose svaki mjesec sa ejakulacijom u vrijeme polodnih dana i to nekoliko puta do trudnoc3 dolazi u roku godinu dana. Ako tvog muza nema nego 3-4 dana mjesečno i to jos van plodnih dana, ajde molim te razmisli malo kako ces onda zatrudniti? Jajna stanica se moze oploditi svega 12-24 sata iza ovulacije, i da bi usli u tu statistiku od 1 godine morali bi najmanje 7 dana prije ovulacije i. Jos 2 dana nakon imati redovite odnose. Uostalo ti govoris nikako ne dolazi do trudnoce, a zeno draga 1 mjesec tek pokusavas realno. Ranije ste se pazili, a ozbiljno krenuli tek od nove godine. Daj si vremena, smanji dozu stresa jer ovako ces izluditi. Ako su ti ono 25 uz ime godine onda zaista nema potrebe panicariti. Mislim pozeljno bi bilo da odes kod gin ako nisi bila obaviti ultrazvuk, papa test i briseve, a mozes odraditi i cudesa pretraga, al to ti nista ne znaci ako ti muza nema kad treba da bi se djete zacelo. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Moreena

    Moreena

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nadam se da ima jos aktivnih clanova 🌺
    Evo ukratko moja prica. U prvom mjesecu ove godine imala sam biokemijsku 🥺 do tada nisam zeljela bebicu ali nakon da. Znaci, Ginekologica mi je rekla da je to cesta pojava, da ne moram brinuti i da je sve u redu samnom, ultrazvuk, papa test itd. + rekla mi je da pocnem koristiti vitamine da mi se tijelo pocne spremati za trudnocu. Od tada, znaci pokusavamo i nista. Moram priznati da se bas bojim da nesto nije u redu samnom iako je pregled hvala dragom Bogu pokazao sve u najboljem redu. Imam 26 godina, mada sam dozivjela puno stresa s tom biokemijskom, pa sam malo nakon toga imala smrtni slucaj u obitelji, pa je ta Corona i problemi na poslu. Znam da je bilo dosta stresa ali opet je sumnja tu. Dali ima netko savjete, sta raditi da Imam vece mogucnosti za trudnocu? I jos, izvinite na dugackom postu 🤦‍♀️🤗

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    Bok, za početak, ne brini - mlada si i 6 mjeseci pokušavanja je sasvim normalno, čak do godine dana. Da li možda pratiš ovulaciju nekako? Postoji mogućnost da nisi  jednostavno uhvatila ovulaciju do sad! Sigurna sam da je sa vama sve uredu, ali zašto ne povećati šanse!

    [lilypie.com]

  • Avatar Moreena

    Moreena

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Ovulaciju pratim samo preko aplikacije koju Imam na mobitelu. Mada nismo jos ni jednom isli za time. Kad imamo volju i zelju tada i radimo ali ipak postoji ono neka nesigurnost u meni 🤔

  • Avatar Maja1102

    Maja1102

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Pozdrav, vec neko vrijeme pratim ovaj forum i zaista ste predivne jedna prema drugoj! Ovako imam 22 godine, muz 29 u braku smo 8 mjeseci, unazad 3-4 mjeseca radimo na bebici ali i dalje nista. Moji ciklusi su od 26-28 dana, zadnja menga je bila 06.06. Plodni dani su mi po aplikaciji od 14.06. do 20.06. ovulacija bi trebala biti 19.06. ali ja osjecam da ce doci vec sutra, danas me cijeli dan bole jajnici i donji dio trbuha, medutim od jucer imam neki smedji iscjedak vise je kao ljepljivo smedji bez mirisa, dali je mozda koja od vas prosla to sa tim smedjim iscjetkom? Narucena sam kod ginekologa 19.06. ali do tada cu poluditi, isprike na malo duzem postu :) 

    👱🏻‍♀️ 22
    👦🏻 29
    Pokušavamo 6\2020 🙏🏻
    Ne pijemo nikakve dodatke

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    Cure, moja vam je preporuka da kupite ovulacijske trakice ili krenete pratiti bazalnu temperaturu da točno znate kad ovulirate. Nije ovulacija kad vam kaže vaša aplikacija, nažalost. Ja imam školske cikluse, pa mi nije na sredini ciklusa. Sretno i da va plusek čim prije obraduje :)

    [lilypie.com]

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    MAja1102

    Pozdrav, vec neko vrijeme pratim ovaj forum i zaista ste predivne jedna prema drugoj! Ovako imam 22 godine, muz 29 u braku smo 8 mjeseci, unazad 3-4 mjeseca radimo na bebici ali i dalje nista. Moji ciklusi su od 26-28 dana, zadnja menga je bila 06.06. Plodni dani su mi po aplikaciji od 14.06. do 20.06. ovulacija bi trebala biti 19.06. ali ja osjecam da ce doci vec sutra, danas me cijeli dan bole jajnici i donji dio trbuha, medutim od jucer imam neki smedji iscjedak vise je kao ljepljivo smedji bez mirisa, dali je mozda koja od vas prosla to sa tim smedjim iscjetkom? Narucena sam kod ginekologa 19.06. ali do tada cu poluditi, isprike na malo duzem postu :)


    Pa ako imas cikluse 26-28 dana, nije ti O nikako 19.6. Pa lutealna faza (ona poslje Ovulacije) ti je prekratka. Ispada da ti je lutealna faza samo 7-9. A ona je inače oko 14 dana+-.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.