vege beba

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Mi se hranimo po Paleo/LCHF principu i moje dijete jede skoro sve ali isključivo domaće, organsko, neprerađeno, nerafinirano itd itd. Meso nebih uskraćivala, ono što uskraćujem je šećer, margarini, pšenica, rafinirana ulja.. Dakle što nemam u vrtu ili je iz supermarketa se ne jede. Mislim da žitarice ne mogu biti dobra zamjena za proteine. Pogotovo ne ove današnje. Ako se ne daje meso onda bar jaja ili mliječno, mada bih i sa time bila ne oprezu i ne previše. Mi najviše jedemo ribu :)

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Malo dizem temu.. 
    Ja sam sad vec 2 godine veganka, partner jede sve, iako naginje pesketarijanstvu. Curka ce sad 5 godina i ja osobno joj (uglavnom) ne nudim nista zivotinjsko zadnje 2 godine, omakne se tu i tamo ako/kad nemam izbora, no nije da ne proba ili ne jede ako joj to netko drugi ponudi (tata, moja obitelj, vrtic..) Dosta brljavi nazalost, nije bas na ti sa vocem i povrcem trenutno, pa povremeno i suplementiramo sa djecjim multivitaminima.
    Trenutno sam u 21tjednu trudnoce, hranim se i dalje veganski i suplementiram sto trebam, kao i svaka druga trudnica/veganka.. zapravo lako za mene, problem nastane kad negdje spomenem da bi i prinovu hranila po svom, naravno dojenje koliko god dugo ide i uvodjenje dohrane, al uz manje izmjene, nebi nudila nista zivotinjsko jer danas stvarno za sve postoji kvalitetna i hranjiva biljna zamjena. Unatoc mojoj zelji, mislim da ce i tom djetetu kad tad biti ponudjeno nesto nevegansko i nazalost na to ne mogu puno utjecati. Pa eto ako ima koji savjet od vas vege mama. Uplice li vam se obitelj u vasu odluku i kako se s time nosite? 

    Ps: ako vec ne znate, na fb postoji par vegan grupa sa hrpom savjeta, recepata, npr. snaga bilja grupa, zeleni zivot vege mama, iz moje vegan kuhinje, pitaj vegan  savjetnika itd.

    Be the change you wish to see in the world..


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.