Vase godine i godine truda za zacece😇

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kristinaak

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Evo i mene :) Ja i muz pokusavamo godinu dana i jos nema plusa. Pila sam caj od vrkute pa prestala, sada pijem folnu  i femisan a kapi pa cemo vidjeti da li ce pomoci. Ja sam obavila  kod ginekologa briseve i ultrazvuk sve je u redu osim sto mi je endometrij malo tanji nego sto bi trebao biti ali nije nista strasno. Muz nije bio na nikakvim jos pretragama. Do 9 mj cemo prirodno pokusavati pa ako ne bude nista, idemo na konzultacije za potpomognutu.

  • Mara Kokosica

    Broj poruka: 693

    Prijavi adminu

    Helo drage trudilice.

    Evo i moje priče. Meni je 25 godina, a mužu 34. Pokušavamo evo vec 8 ciklus. Inace imam redovne cikluse svako 26 dana. Uglavnom pokrijemo plodne dane ali se nije uhvatilo. Pregled odradjen i uredu je kao i papa test. Planiram na proljece opet pregled ako se do tad ne uhvati. Imala sam stresan period na poslu pa se sve tjesim da je do tog. Okrenula sam novu stranicu u ovoj godini. Takodjer obiteljske objave trudnoce za Bozic su me deprimirale. Ali idemo dalje. Nadam se da se cim prije uhvati plusic. Svim curkama zelim svu srecu. Posebno ovim trudilicama sto se duge trude.☺️

    06/20 blighted ovum 8tt.

  • Deleted user

    Broj poruka: 2122

    Prijavi adminu

    Ma nema pravila 
    Zadnje dane jako puno cura znam od 35 god da je ostali idma trudno
    I onda ovdje vidim cure od 20,24 godine da ima treba duze…
    I stalno se pitan o cemu to ovisi..
    Definitivno smatram da je stres okidac podosta😱
    A takoder i meni.
    Trudimo se al sam bas sva opterecena,em godinama,em poslom,em sto su sve oko mene trudne😩😩😩

  • hillarius

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, evo i moje iskustvo. Imam 25 godina, muž 26. Upravo se jutros pojavio plusić iako je 4 dana do očekivane M :) Imamo tu sreću da nam je uspjelo od prve otkako smo se odlučili radit na bebi. Imam redovite cikluse i imali smo odnose svaki dan plodnih dana (određene čak i 2x na dan). Unatoč puno faktora, predlažem svima koji pokušavaju zatrudnjeti da pokušaju prema Billingsovoj metodi pratiti dan ovulacije. Specifično je da se sluz (možete probati papirom, ne trebate nužno prstima) može razvući i preko 2cm. Sretno svim trudilicama. 

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Nemojte me krivo shvatiti da ja pametujem jer lako meni,drugo dijete na putu -nisam ni ja lako dosla do svoje djece,al jedna je razlika. Ja kad sam skuzila (a oboje tad 30god) da nesto ne stima oboje smo odmah isli na pretrage u nasem dometu. Znaci ja folikulometrija, spolni hormoni, stitnjaca, hsg prohodnkst jajovoda,trakice, mikroskopi,  a on paralelno spermiogram. Ispalo los spermiogram,ja nemam ovulacije,a dotad ciklusi ko vurica. To je bilo nakon 6mj pokusavanja, rekli sj nam cekajte godinu dana pa cemo onda. Ok ako vidi. Da potencijalno i on i ja imamo problem,sta inam cekat godinu dana za bazicne pretrage? Tako da s jedne strane vidim i pratim vas da dugo zelite djecu al tu pricamo o periodima od godinu i pol-dvije bezuspjesno al on jos nije otisao na spermiogram? Ako po vama mogu cackat za svako sr… onda je najmanji problem da za 10 minuta i 250-300kn on da sjeme. Mi smo iza nalaza oboje kompletno prehranu promijeni, on je poceo piti Pro fertil,izbacili alkohol (ne pusimo) i ja sam dobila Klomifen za ovulaciju. Prvi ciklus Klomifena i iza svega toga odmah ostala trudna, Hvala Bogu a rekli su e vi s ovim nalazima ste idealan kandidat za inseminaciju. Hvala Bogu,ponavljam. Al ovdje vidim ponavljajuci scenarij,a eto trudimo se 2 godine, gubimo nadu pa ćemo na konzultacije za umjetnu tamo krajem godine. Konzultacije za umjetnu su nista vise no svi ovi pregledi  koje sami morate ionako obaviti i donijeti im papire i potrošiti barem mj-dva itd itd,i svejedno cete puno s posla izbivati za razne pretrage a onda ako udjete u proces pd stimulacija do itd itd… ponavljam,ovo se ne odnosi na sve koji su zaista sve pokusali,al te muskarce stitiimo ko licke medvjede da slučajno nebi pao njihov ego ako nalaz ejakulata bude los,a mi? Ko nas sta pita… 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2122

    Prijavi adminu

    Pa eto lavice ja sad nakon 4mj krecem doktoru jer imam 36 god
    I trazir cu vec pretrage sve .
    On je napravio jucer kucni test brojnosti sperme al bome ce opet i kod doktora😂

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Pa obzirom na godine (nista lose ne mislim,samo statisticki govorim) i dobro je da kreces… kucnog testa kod nas nema za muske🤔

    [lilypie.com]

  • Avatar JECIKA

    JECIKA

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Drage moje - i ja da se upisem. Imam 27, muz 39. Pokusavamo 3godine.Nazalost - desile su nam se dvije vanmatericne u kojima sam izgubila oba jajovoda tako da mi jedini preostaje vantjelesna. Jednu sam pokusala u oktobru 2019 - bezuspjesno. Sjetim se vremena kada sam iscekivala pozitivan test - i koliko god da zvuci glupo - zavidim svim zenama koje imaju makar taj luskuz da se nadaju da ce bas taj mjesec imati pozitivan test.. 

    MM sve OK ('80), ja bez oba jajovoda iz dvije vanmatericne ('92)

    1. IVF oktobar 2019. dva dvodnevna embriona (gonal, cetrotide, ovetrille) - beta negativna
    2. ICSI mart 2020 - dva trodnevna embriona (puregon, menopur, orgalutran, ovetrille) - 14dnt beta 340 ❤️
    02.12.2020 došao naš garavi čuperak - tatina i mamina princeza

  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    Lavica27 slazem se sa svim napisanim! Puno žena tu odradi apsolutno sve pretrage, prati ovulaciju, iscekuje, nada se… i nista se ne dogada, a muski nece ni cuti za spermiogram! Nema logike!
    Mi smo sve pretrage odradili nakon 6mj pokusavanja, nakon 10mj prvi ivf ( neuspjesno ) sad nas ocekuje drugi… ja 37god, on 41god… 

  • Deleted user

    Broj poruka: 2122

    Prijavi adminu

    Moj muz je neki dan kucni test obavio brojnost sperme i ok je 
    A 3.2 idemo u kliniku za planiranje djece u Njemackoj di zivimo na konzultacije.
    Ja imam 36 a on 34 i radimo tek 4mj na bebi al ja vec zelim obavit sve pretrage I on jer nismo mulci .
    Njemu sam cink i selen uvalila i njemu to nije problem nista.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.