Usamljenost u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Ugolina, tako nekako moja mama opisuje prvih godinu dana majčinstva. Ja sam još optimistična da ću uspjeti sve nekako shendlati pa i dvaput mjesečno barem izaći na cugu sat dva kad nam prođe prvih par veselih mjeseci. Ali lako je sada zamišljati i biti pametan.
    S dečkom sam isto već ugovorila taj deal da jednom tjedno on čuva maloga a ja sam “slobodna” na par sati za bilo što…popiti kavu, šišanje, plac, šetnju…bilo što da se maknem iz kuće. Vidjet ćemo kako će i to biti, lako moguće da se neću moći maknuti iz kvarta jer ću paranoično misliti da obojica plaču. :D


    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    gala_28

    Ugolina, tako nekako moja mama opisuje prvih godinu dana majčinstva. Ja sam još optimistična da ću uspjeti sve nekako shendlati pa i dvaput mjesečno barem izaći na cugu sat dva kad nam prođe prvih par veselih mjeseci. Ali lako je sada zamišljati i biti pametan.
    S dečkom sam isto već ugovorila taj deal da jednom tjedno on čuva maloga a ja sam “slobodna” na par sati za bilo što…popiti kavu, šišanje, plac, šetnju…bilo što da se maknem iz kuće. Vidjet ćemo kako će i to biti, lako moguće da se neću moći maknuti iz kvarta jer ću paranoično misliti da obojica plaču. :D


    Aaahahaha, ova zadnja recenica!!! Tako ce ti i biti!!! I ono kada razgovaras s nekim negdje,taj netko ti prica nekaj tam,a tvoj mozak percipira da ta osoba otvara usta i dok cujes u pozadini blabla bla, razmisljat ces moja beba,jel gladna,jel zedna, jel ju cuvaju, jel ju tko nosi…
    Sjecam se sebe prvih nekoliko mjeseci..uvijek sam govorila da necu biti jedna od onih kojoj ce smetati ovo ono i dok mislis da si nakon poroda ok i da te ne pucaju hormoni,a zapravo te pucaju u tri p m, samo gledas jesu svi oprali ruke prije neg ju pipnu, jel ju ko poljubio u rucice-na sto sam potpuno alergicna i ubijam haha, pa ti svi idu na zivce, trebas pomoc a sam sebi to neces priznat,pa ti smetaju ti koji ti pomazu jer zelis imat idilicnu sliku sebe muza i svog djeteta,kako vi to samo hendlate,a nemate pojma o nicem 😂😂😂😂 prvi odlazak dr.veli mi mama a da spakiras djetetu pelene,i rezercne robice..a ja ko debil ono,a joj da,i to treba… Katastrofa…
    Uf sad bacam recenice kako mi koja padne na pamet..to zbog usamljenosti 😝😝😉😉😂😂😂😂

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ja sam jedva docekala da nekud odem sama  pa makar u setnju s cuckom,ali…..Nakon par minuta mozak radi sto na sat pa se pitam jel place,jel opet hoce jest,hoce muz znati sta je ako place….Onda sam tempirala vrijeme kad su spavali,ali….Muz bi odmah nazvao-e,budna je !😠

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Mamika e tocno to!!!! Ono idem u ducan SAMA!!!!! Veli muz ok, ducan udaljen tri minute hoda i nek kupujem pet do deset min i tri min nazad, al ne, ulovim se da samo sto ne trcim 🔫🔫

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Ajme, plašite me. Sada mi je još nezamislivo da sam u tolikoj panici ako odem makar do dućana. To se stvarno toliko promijeni percepcija u glavi?
    Dobro, moja mama je paničan tip i po pitanju našeg psa. To je grozno za gledati. U dvorištu stalno stražari da neka osa ili pčela ne nalete. Suludo. Ostavlja ga samog na max. 20 min. I tako mi imamo razmaženog psa koji je zeza kako stigne. Mogu misliti kako je tek bilo sa mnom. 
    Ja sam na tatu valjda, poprilično smo skulirani i zapravo šizimo na nju. Ne znam kako će biti ako me prebaci u taj film da sam svaku sekundu života 100% posvećena malom i da nitko drugi pa ni njegov tata nije dovoljno dobar kao ja. Uf. 
    Meni je idol jedna kolegica poznanica koja je tako opuštena sa malom da je to nevjerojatno za gledati, a nije da je zanemaruje ili ne znam što. 
    Ali da, veće su šanse da ću postati moja mama.
    Pa-pa prijatelji, pa-pa hobiji, pa-pa živote do polaska u školu. 


    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Aaahaha gala,jesi me nasmijala… Ja zapravo mislim da tu hormoni igraju zapravo ulogu,tj. majka priroda 😂😂 ja volim uporedivat ljude i zivotinje..zivotinje brane svoju mladuncad pod svaku cijenu..tako i mi ljudi aahah..
    Al gle,nije sve tako crno..prvih zapravo nekoliko mjeseci ti je tako..kasnije kada dijete vec pocne se polako okretati, svjesnije komunicirati, istrazivati, zapravo kad vise nece biti mali pizdek koji samo jede place i spava,kada budete svi skupa vec ufurani i ovisno naravno o tome koliko suprug bude voljan suradivati i pomagati,naravno da ima mjesta za hobije ili neke kave,ili sto vec si sve nabrojala… Ali prioriteti ti se okrenu naglavacke 😂 pa je pitanje koliko ce ti do cega biti stalo..
    Primjerice moji izlasci se vecinom vrte oko odlazaka do muzevih staraca kad se dog s muzem ili mojih staraca..kod mojih je poprilicno prometno,tri buraza,sogorica,necak..ja cim se sam dovoljno oporavila od carskog i opcenito dok sam cekala da mi beba malo stasa haha tako nekako s mjesec i pol pocela intenzivnije putovat s malom,kod jednih i drugih,kada god su svi tamo bili zdravi, i kad bi dosla tamo, dijete njima…prakticki ju ne pipnem cijeli boravak tamo osim kad je dojila,a ja ono kava i mozak na pasu haga..i ispostavilo se super jer mala voli ici njima,nije joj bed da ju nose,cuvaju,igraju se s njom, prakticki niti ne pogleda gdje sam i znam da ju mogu ostaviti njima na neko vrijeme i pustala bi sveki ili staru da ju uspavljuju ako je situacija bila takva.. U pocetku je uzasno vristala pa bi ja preuzela ali s vremenom su ju i one uspjele uspavati tako da i s tim nemam frke…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    A slicno ko i ta nasa putovanja…u jaje ju zavezala naprijed kraj sebe..cijelim putem bi mi skoro urlala u autu, nekada sam i po tri puta morala stati,vadit ju iz jajeta,umirivati pa nastaviti put…ali nisam se dala smesti… Dobar dio sam planirala da idem do mojih cca 25 min voznje,dok joj se spava da ne bude opet tarapana putem… Ali evo, sada imam dijete koje ima deset mjeseci i sama mi sjedi iza u pravoj sjedalici ko velika cura  bez problema…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • gala_28

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Ugolina

    Aaahaha gala,jesi me nasmijala… Ja zapravo mislim da tu hormoni igraju zapravo ulogu,tj. majka priroda 😂😂 ja volim uporedivat ljude i zivotinje..zivotinje brane svoju mladuncad pod svaku cijenu..tako i mi ljudi aahah..
    Al gle,nije sve tako crno..prvih zapravo nekoliko mjeseci ti je tako..kasnije kada dijete vec pocne se polako okretati, svjesnije komunicirati, istrazivati, zapravo kad vise nece biti mali pizdek koji samo jede place i spava,kada budete svi skupa vec ufurani i ovisno naravno o tome koliko suprug bude voljan suradivati i pomagati,naravno da ima mjesta za hobije ili neke kave,ili sto vec si sve nabrojala… Ali prioriteti ti se okrenu naglavacke 😂 pa je pitanje koliko ce ti do cega biti stalo..
    Primjerice moji izlasci se vecinom vrte oko odlazaka do muzevih staraca kad se dog s muzem ili mojih staraca..kod mojih je poprilicno prometno,tri buraza,sogorica,necak..ja cim se sam dovoljno oporavila od carskog i opcenito dok sam cekala da mi beba malo stasa haha tako nekako s mjesec i pol pocela intenzivnije putovat s malom,kod jednih i drugih,kada god su svi tamo bili zdravi, i kad bi dosla tamo, dijete njima…prakticki ju ne pipnem cijeli boravak tamo osim kad je dojila,a ja ono kava i mozak na pasu haga..i ispostavilo se super jer mala voli ici njima,nije joj bed da ju nose,cuvaju,igraju se s njom, prakticki niti ne pogleda gdje sam i znam da ju mogu ostaviti njima na neko vrijeme i pustala bi sveki ili staru da ju uspavljuju ako je situacija bila takva.. U pocetku je uzasno vristala pa bi ja preuzela ali s vremenom su ju i one uspjele uspavati tako da i s tim nemam frke…


    Znači treba ih navikavati od najranijih dana na članove obitelji i najbliže da ne bude potpuno ovisan samo o meni ili tati. Jedino što me ne brine u cijeloj toj priči jest što ne sumnjam da će dečko zaista biti tu i da ćemo se barem truditi biti podjednako zastupljeni roditelji u njegovom malom svijetu koji će se tek izgraditi. Ok, prvih pola godine ja ću vremenski više biti s njim, jer on radi ali znam da će sudjelovati koliko god može, kao i u kućanskim akcijama. Sve ostalo će biti improvizacija. :D
    Pogotovo ova navikavanja na kolica, nosiljke, auto, druge ljude…nastavi niz. A možda uopće ne bude zeznut po tom pitanju. Ipak će to biti mali lavić u horoskopu, oni su poprilično jaki karakteri i samostalni. Meni kao ribi je cendranje bilo u opisu egzistencije. :)


    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    gala_28

    Ugolina

    Aaahaha gala,jesi me nasmijala… Ja zapravo mislim da tu hormoni igraju zapravo ulogu,tj. majka priroda 😂😂 ja volim uporedivat ljude i zivotinje..zivotinje brane svoju mladuncad pod svaku cijenu..tako i mi ljudi aahah..
    Al gle,nije sve tako crno..prvih zapravo nekoliko mjeseci ti je tako..kasnije kada dijete vec pocne se polako okretati, svjesnije komunicirati, istrazivati, zapravo kad vise nece biti mali pizdek koji samo jede place i spava,kada budete svi skupa vec ufurani i ovisno naravno o tome koliko suprug bude voljan suradivati i pomagati,naravno da ima mjesta za hobije ili neke kave,ili sto vec si sve nabrojala… Ali prioriteti ti se okrenu naglavacke 😂 pa je pitanje koliko ce ti do cega biti stalo..
    Primjerice moji izlasci se vecinom vrte oko odlazaka do muzevih staraca kad se dog s muzem ili mojih staraca..kod mojih je poprilicno prometno,tri buraza,sogorica,necak..ja cim se sam dovoljno oporavila od carskog i opcenito dok sam cekala da mi beba malo stasa haha tako nekako s mjesec i pol pocela intenzivnije putovat s malom,kod jednih i drugih,kada god su svi tamo bili zdravi, i kad bi dosla tamo, dijete njima…prakticki ju ne pipnem cijeli boravak tamo osim kad je dojila,a ja ono kava i mozak na pasu haga..i ispostavilo se super jer mala voli ici njima,nije joj bed da ju nose,cuvaju,igraju se s njom, prakticki niti ne pogleda gdje sam i znam da ju mogu ostaviti njima na neko vrijeme i pustala bi sveki ili staru da ju uspavljuju ako je situacija bila takva.. U pocetku je uzasno vristala pa bi ja preuzela ali s vremenom su ju i one uspjele uspavati tako da i s tim nemam frke…

    Znači treba ih navikavati od najranijih dana na članove obitelji i najbliže da ne bude potpuno ovisan samo o meni ili tati. Jedino što me ne brine u cijeloj toj priči jest što ne sumnjam da će dečko zaista biti tu i da ćemo se barem truditi biti podjednako zastupljeni roditelji u njegovom malom svijetu koji će se tek izgraditi. Ok, prvih pola godine ja ću vremenski više biti s njim, jer on radi ali znam da će sudjelovati koliko god može, kao i u kućanskim akcijama. Sve ostalo će biti improvizacija. :D
    Pogotovo ova navikavanja na kolica, nosiljke, auto, druge ljude…nastavi niz. A možda uopće ne bude zeznut po tom pitanju. Ipak će to biti mali lavić u horoskopu, oni su poprilično jaki karakteri i samostalni. Meni kao ribi je cendranje bilo u opisu egzistencije. :)


    😂😂😂😂

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ako naviknes dijete na clanove obitelji,tebi ce biti puno lakse u zivotu.. Sto me podsjetilo, inace radim u vrticu, i jedne godine dobijem curicu od tri godine koju nikada u zivotu niti jednog dana nije pricuvao nitko osim mame..niti baka,nitko… Njena adaptacija na vrtic je bila nesto prestrasno… Mislim,kako bi dijete sada trebalo prihvatiti mene,kao potpunog stranca,ako ju nije pricuvao netko poznat nikada 😂😂😂 joj grozno kad se sjetim…
    Ajde,na kraju je ipak popustila,ali brate mili,satrala nas je mjesecima

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.