Uloga tate u vašoj obitelji

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Jakooo veliku ulogu ima tata u nasoj obitelji! Kod nas se poslovi ne dijele na“musko-zenske” pa tako nas tata radi sve sto i mama, kad mama ne stigne,a sada treba i roditi, tata pere prozore, glaca rublje, ide sa sinom u setnju, budi se po noci odvesti sina na wc, strpljivo slusa mamu kako“kuka” jer je debela pa joj pomaze obut se, masira je i sl. Ali, tata uci sina i kako sarmirati cure, cemu sluzi koji alat. Bude tu i drugih muskih prica koje mama ne smije slusati :-). A mama i tata zajedno sudjeluju u odgoju i jedno su drugom i najbolji prijatelj i podrska u svemu!

    Happy mama puta dva <3

  • Avatar štrumfić

    štrumfić

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Kod nas su obaveze oko djece jednako raspoređene, ovisno o dnevnom rasporedu. Tata odvozi i dovozi djecu iz vrtića, obavlja kupnju, kuha, čisti, hrani i kupa djecu, piše zadaće, sportske aktivnosti…. Znači sve se dijeli i radi zajedno. Nema muških ili ženskih poslova i na taj način odgajamo i sina i kćer…..

  • mata

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Voljela bih da mogu kazati drugačije, ali nas tata je malko drugačiji od opisa tata i muževa iz gore navedenih komentara. Od rođenja našeg djeteta je stav - “za dijete se treba brinuti supruga”, a i kod podjele kućanskih poslova je slično. Razlog moje prijave za ovu knjigu jest da mu ja i sin za Božić poklonimo knjigu u kojoj muškarac, muž i otac ima malo drugačiji stav od ovog njegovog, pa kako je Božić blagdan obitelji, ljubavi i novih životnih odluka, možda i do njega dopre naša poruka!

  • Avatar suzy13

    suzy13

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Nas tata je nekada kako vjetar puhne :).Nemogu reci da se o dijeci nebrine,vodi u setnju i sl. ali kada smo oboje kod kuce vidim da zna iskoristiti priliku i vecinu stvari prepusti meni.Bilo da je to mjenjanje pelena,hranjenje,voznja u vrtic i sl.Ja mu uvijek kazem mozes ti i vise,makar smo oboje kod kuce malo se ti vise pobrini za dijecu jer mene ceka i kuhanje,peglanje i sl.sto znam da on nebude napravio..A kad je utakmica na televizuru bolje da i negovorim kako me onda uopste nedozivljava..

  • ppoldrug

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imamo troje djece i sa prvim djetetom (djevojčicom) tata je bio nesiguran i sa puno izbjegavanja obaveza (jer on to ne zna). Naredne su godine donijele niz sretnih i nesretnih trenutaka koje su nas oboje ponešto naučile. Danas imamo još dvoje sinova, a tata ne dopušta da ijedan dan prođe a da svojoj djeci barem jedan put ne kaže “volim te” ili “da li ti znaš koliko ja tebe obožavam?”. Obveze shvaća kao dragocjeno vrijeme koje provodi sa najvažnijim osobama u svom životu i baš uživa. Meni kao mami je to najdragocjeniji dar - da moj suprug potiče našu djecu, a ne sputava ih ograničenjima života; vodi ih svuda sa sobom jer želi da u svakom trenutku znaju da smo obitelj i neprestano dokazuju da su mu na prvom mjestu.

  • nijesvekako

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Na vaš sam portal naletila prvi puta evo upravo tražeći web-om ovu knjigu u želji da ju poklonim prijateljima koji odbrojavaju zadnje tjedne. Nisam osoba koja bih se prijavila i komentirala u raspravama, no pročitavši jučer prvih 12 ružičastih postova (prije Mate) nisam mogla a da se ne osjetim pozvana reći nešto sasvim drugačije:
    Divno je čuti ili čitati kako ova ili ona majka nema baš nikakvih poteškoća sa svojom novom ulogom i kako ima svestranu pomoć svog muža i okoline. No drage čitateljice roditeljskih foruma i tema „muž mi pomaže i sve obaveze dijelimo“ morat ću vas malo podsjetiti da dok pišete o hvala bogu vašoj sreći ne zaboravite koliki je postotak samohranih i „samohranih“ majki na čijim je leđima apsolutno sve!!! (Da je na njima apsolutno sve reći će vam i žene pomoraca, sezonaca, ptsp-ovaca, žene onih koje poslodavci upregnu 0-24 i žene invalida, bolesnih muževa kao i krivo odgojenih razmaženaca, a takvih je, što zahvaljujući situaciji, što kulturi što tradiciji ipak VEĆINA).
    Nedavno objavljeni podaci stručnog istraživanja o muško-ženskoj podijeli poslova u Hr (Kamenov, Bartolac) lijepo pokazuju kako su kućanske obaveze u 75% slučajeva potpuno na ženama. Nemojte mi odgovoriti s „da, ali 80% muških se brine o autu“ jer je to nešto što ukupno oduzima jedan-dva dana godišnje. A kućanstvo za recimo četveročlanu obitelj 6 sati dnevno! Dovoljno je pobrojati očeve na dječjim predstavama, roditeljskim sastancima, u pedijatrijskim čekaonicama ili parkićima.
    Citiram Jurasić iz Večernjeg lista: Da je to tako u odgovorima su se složili i muškarci. To i ne iznenađuje kad i oni muškarci koji se vole pohvaliti da doma imaju ravnopravne partnerice, a ne kućanice, javno govore da kad god stignu pomažu supruzi u kući, nesvjesni da su s tom riječi \“pomažu\” sve rekli o svom shvaćanju ravnopravnosti.
    Budući da je u našoj kulturi i čitanje literature za novopečene roditelje nešto što će vjerojatno većina naših muškaraca odbiti ili „površno odraditi“ samo zato jer im je žena tutnula u ruku ili netko rekao kako trebaju biti obazrivi prema supruzi u drugom stanju – od srca zahvaljujem autoru na trudu i nadam se da će dobrim izborom naslova i naslovnice, samom činjenicom da kao Irac apriori ima simpatije onog dijela naših muškarčina koje vole pivo i nogomet – svojim duhovitim tekstom doprijeti do ponekog od njih i potaknuti ga da odgovornije prihvati roditeljstvo – prvenstveno da se ne srami uloge koju preuzima rođenjem djeteta.

  • Crvenkapica

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    nijesvekako


    Na vaš sam portal naletila prvi puta evo upravo tražeći web-om ovu knjigu u želji da ju poklonim prijateljima koji odbrojavaju zadnje tjedne. Nisam osoba koja bih se prijavila i komentirala u raspravama, no pročitavši jučer prvih 12 ružičastih postova (prije Mate) nisam mogla a da se ne osjetim pozvana reći nešto sasvim drugačije:
    Divno je čuti ili čitati kako ova ili ona majka nema baš nikakvih poteškoća sa svojom novom ulogom i kako ima svestranu pomoć svog muža i okoline. No drage čitateljice roditeljskih foruma i tema „muž mi pomaže i sve obaveze dijelimo“ morat ću vas malo podsjetiti da dok pišete o hvala bogu vašoj sreći ne zaboravite koliki je postotak samohranih i „samohranih“ majki na čijim je leđima apsolutno sve!!! (Da je na njima apsolutno sve reći će vam i žene pomoraca, sezonaca, ptsp-ovaca, žene onih koje poslodavci upregnu 0-24 i žene invalida, bolesnih muževa kao i krivo odgojenih razmaženaca, a takvih je, što zahvaljujući situaciji, što kulturi što tradiciji ipak VEĆINA).
    Nedavno objavljeni podaci stručnog istraživanja o muško-ženskoj podijeli poslova u Hr (Kamenov, Bartolac) lijepo pokazuju kako su kućanske obaveze u 75% slučajeva potpuno na ženama. Nemojte mi odgovoriti s „da, ali 80% muških se brine o autu“ jer je to nešto što ukupno oduzima jedan-dva dana godišnje. A kućanstvo za recimo četveročlanu obitelj 6 sati dnevno! Dovoljno je pobrojati očeve na dječjim predstavama, roditeljskim sastancima, u pedijatrijskim čekaonicama ili parkićima.
    Citiram Jurasić iz Večernjeg lista: Da je to tako u odgovorima su se složili i muškarci. To i ne iznenađuje kad i oni muškarci koji se vole pohvaliti da doma imaju ravnopravne partnerice, a ne kućanice, javno govore da kad god stignu pomažu supruzi u kući, nesvjesni da su s tom riječi \&quot;pomažu\&quot; sve rekli o svom shvaćanju ravnopravnosti.
    Budući da je u našoj kulturi i čitanje literature za novopečene roditelje nešto što će vjerojatno većina naših muškaraca odbiti ili „površno odraditi“ samo zato jer im je žena tutnula u ruku ili netko rekao kako trebaju biti obazrivi prema supruzi u drugom stanju – od srca zahvaljujem autoru na trudu i nadam se da će dobrim izborom naslova i naslovnice, samom činjenicom da kao Irac apriori ima simpatije onog dijela naših muškarčina koje vole pivo i nogomet – svojim duhovitim tekstom doprijeti do ponekog od njih i potaknuti ga da odgovornije prihvati roditeljstvo – prvenstveno da se ne srami uloge koju preuzima rođenjem djeteta.

    da, oni pomažu… jako dobro napisano

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage mame i tate, hvala na sudjelovanju u nagradnom natječaju. Dobitnici knjige “Ja, tata iz Irske” su b1nikola i mata, a bit će obaviješteni i e-mailom.
    https://klokanica.24sata.hr/roditelji/tatina-zona/ja-tata-iz-irske-kako-je-to-postati-otac-u-hrvatskoj-963 [klokanica.24sata.hr]

    Pozivamo vas da nam i dalje pišete koja je uloga tate u vašoj obitelji, a vaše komentare objavit ćemo u našoj temi s foruma.

  • Avatar ribek

    ribek

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Danijelaela


    Uloga tate u odgoju je bitna kao i uloga majke. Tata je taj koji zajedno sa majkom odgaja dijete, daje mu smjernice za život, uči ga novim stvarima… Trebao biti tu da uskoči i pomogne majci oko uobičajnih poslova tipa hranjenja, kupanja i sl. Tate se nekada ne snađu najbolje u novonastaloj situcaciji, mala beba je tu, oni se boje kako će im past…ali vrlo brzo savladaju i te strahove. ;) Tata je bitna uloga u odgoju zaključak je svega :)

    Slažem se potpuno.

  • Avatar Frančo

    Frančo

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Moram se pohvaliti da je moj suprug od prvog dana rođenja naše četvero djece uvijek bio uz mene ….Pomagao mi je i kod kupanja bebe,pospremanja,….Ma kod svega! isto tako moram reći i kad sam rodila naše prvo djete on je preuzeo brigu o svemu jer ja sam imala nekakve strahove da mi ne padne ili slično.Bili smo mladi i neiskusni no on je imao praksu od svojih nećaka jer ih je on više puta čuvao i vodio brigu o njima pa se to lako ne zaboravlja.Dalje je išlo sve kao po špagi jer smo uvijek bili potpora jedno drugom iako nam je bilo i više puta teško.Djeca moraju imati istu pažnju i od oca baš kao i od majke te se ne smije raditi razlika baš zbog djeteta.No to je samo moje mišljenje.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.