Talenti vašeg djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar inesska

    inesska

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja Fani je vesela četverogodišnjakinja koja najviše voli glazbu. Zbog toga smo joj kupili ksilofon, za početak. Pošto mama (ja) ne zna svirati, tata joj je pokazao kako odsvirati jednostavne pjesmice poput *Miš mi je polje popasel, Pustolovine maloga Juju, Kad si sretan i dr.. Ubrzo smo kupili i mali sintisajzer na kojem je tata svirao uz Fani. Malena je brzo shvatila da se sviranje ksilofona i malog sintisajzera ne razlikuje mnogo. Ubrzo je prihvatila i tipke.
    A zatim je čula u Vivaldijeva „Četiri godišnja doba“, posebno ju je impresioniralo „Proljeće“. Srećom, Zagreb nudi pregršt mogućnosti. Jedna od njih je Centar za obrazovanje talenata, gdje dječica mogu pohađati satove violine. Nedugo nakon upisa dobila je i svoju prvu violinu. Polako uči svirati, a učimo i mi s njom. Vjerovali ili ne, njoj puno bolje ide…

  • kzunec

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moja oba sina Roko (6 god.) i Ivano (1,5 god.) obožavaju crtati. Doduše, Ivano više voli crtati po stolu i zidovima nego po papiru, a najdraže mu je šarati po ploči. Obojica obožavaju glazbu. Čim čuju zvuk neke pjesme, odmah se počinju “gibati” u ritmu. Vole sve moguće vrste glazbe: od popa, rocka do hip-hopa. Naravno da smo se doma opskrbili svim mogućim didaktičkim igračkama za učenje, glazbalima-od udaraljki, bubnjeva, gitara, klavijature, zvečki pa sve do glazbala koja sami izrađujemo od bočica, sjemenki i sl. Kako je Roko već šestogodišnjak, već dvije godine pohađa glazbenu skupinu u sklopu vrtića i nastupa na svim mogućim predstavama i obožava dan kada zna da ide na glazbenu. A Ivano zasad zabavlja nas ukućane i sve goste svojim plesnim sposobnostima. :-) Još jedna Rokova strast su crtani filmovi kojima uvijek voli dodavati nešto svoje i smišljati nove epizode igrajući se svojim igračkama.

  • Avatar suzy13

    suzy13

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Moj sincic obozava crtati i obicno uviejk crta ribe, svemir i takve stvari koje ga najvise zanimaju.Kcerkica mi voli jako plesati.Muz i ja bi voljeli da nam se dijeca sa necime zabavljaju, nezelimo ih siliti ni na sto vec ih podrzavamo za sta se oni god odluce. Uvijek kazem neka se samo igraju i rade sta vole , bolje da ih takve stvari zanimaju nego da po cijele dane gledaju crtice.Svakako cim narastu cu ih upisati tamo gdje vec budu zeljeli, jer vidim da pokazuju zainteresiranost i za razne sportove..

  • Avatar Haroldnus

    Haroldnus

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja djeca obožavaju crtati,bojati.
    Koriste flomiće,bojice,pastele,vodene boje,tempere.
    Preko zime čak i oslikaju koji dio namještaja.
    Vole raditi s plastelinom i glinamolom.
    Obožavaju pjevati,plesati i glumiti.
    Kod nas maškare traju cijelu godinu!

  • blizančeki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja osmogodišnja kćerkica obožava crtanje, još od vrtičkih dana, gdje je i naučila osnove crtanja, jer smo muž i ja totalni antitalenti. Puna soba joj je malih umjetničkih radova .Puna je ideja i mašte za napraviti neki likovni izražaj, kao npr. od tuljca toaletnog papira malog zečića, razne čestitke  i slično.

  • Avatar Silvia

    Silvia

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Imam sina koji je prije nekoliko dana navršio osam godina. Od kad je počeo hvatati predmete i shvaćati što se s njima radi nije ispustio olovku iz ruke. Jednostavno ne mogu riječima opisati njegovu ljubav prema umjetnosti, a posebno prema crtanju i slikanju. Još u vrtiću odgajateljice su primjetile negov talent i poticale ga u tome, te su nas savjetovale da ga s obzirom da očito ima talenta i volje upišemo na neko usavršavanje. Tako nam je savjetovao i psiholog na upisu u školu, te odgajatelji i psiholozi na grupi za predškolce u Centru za djecu obitelj i mlade. Čim se pružila prilika upisala sam ga na likovnu radionicu koju pohađa jednom tjedno, gdje uče razne tehnike, od ulja na platnu do kiparstva. Svaki tjedan broji dane kada će opet biti likovna radionica, a i u slobodno vrijeme i dalje stalno nešto stvara. Tako mu je posljednjih nekoliko mjeseci velika zanimacija svakakvo “smeće” kao što su rolice toalet papira, papira za ruke, kartonske kutije i slično. Ništa od toga ne smijemo baciti, jer on od toga stvara razna čudovišta, dinosaure, avione, helikoptere, migove, čak je izradio i veliki dvorac i još mnogo toga. Ukratko, on iz ničega stvara igračke sam sebi i satima se time može zabavljati. Uz to se još bavi i gimnastikom i odličan je učenik. Eto, to je moj mali-veliki umjetnik, koji će sigurno nagradu ako je osvoji iskoristiti do krajnjih granica, te će dobiti još “materijala” za razvijanje mašte! Puno lijepih pozdrava od ponosne mame Silvie!

  • kristina.skocajmaric

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Imam troje djece..devetogodišnjak i šestogodišnjakinja su već neko vrijeme zainteresirani JAKO kako napraviti crtić,..,,iscrtaju sve blokiće :) ,a kada im ponestane blokića crtaju na papir,izrežu lik te lijepe jedan na drugog,i bili bi presretni kada bi osvojili knjigu i saznali još novosti.,a osmogodišnjak više voli svašta izrađivati od toaletnih rola,crtati stripove..i trenutno smo u izradi bubamara od kamenčića :)..pozdrav svima

  • Avatar senkakisicek

    senkakisicek

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Kćer oduvijek obožava crtati, obožava sve što je šareno pa stalno moramo biti opskrbeljni bojicama, flomićima i papirom. Sin, s druge strane, je njena totalna suprotnost - ni blizu papiru, olovci ili bojicama :D On si je najjači s alatom u rukama :))

  • Avatar katoro

    katoro

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mara je maštovita djevojčica koja će uskoro navršiti 9 godina.Njezina učiteljica vodi kvalitetnu kreativnu radionicu koju Mara obožava,Na radionici je naučila puno tehnika i izradila puno predmeta.Radionica se naravno nastavlja kod kuće sa svim zamislivim materijalima.Mara je jako zainteresirana i  za stripove.Naučila je osnove izrade stripa.Japanske anime sa velikim očima su joj inspiracija.Vježba crtati likove u pokretu i u tome je vrlo ustrajna.Kreativnost i ustrajnost pokazuje i u sviranju gitare.Studio za animaciju bio bi odličan izvor znanja i poticaj njoj i njezinim prijateljima na kreativnoj radionici, da svojim likovima udahnu život..a i odličan poklon za skori rođendan

  • Andrijana123

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Draga moja Klokanico… 

    Znam da sam osvojila već jednu nagradu kod vas (klinac je odušeeeevljen  ), no ne mogu se suzdržati a da ne odigram i ovu.  Razlog je vrlo jednostavan… Moj mali klinac otkako je dođao na svijet, stalno se mota oko olovaka i papira, uvijek nešto crtkara, piše… Već mogu zamisliti reakciju kad bih mu rekla: Sineee! Napokon imaš prliku napraviti svoj prvi crtić!  Već je pokašao na svakoj stranici bloka nacrtati čovjeka kako se krećen, no nije mu baš uspjelo jer je tada bio još mali i neiskusan.  Ako ovo poklonite mome sinu, znajte da je nagrada otišla u prave ruke! Evo obećajem, ako ovo poklonite mome sinu, šaljem vam nekoliko njegovih crteža. Budući da ćete nagraditi čak tri sretnika, nadam se da će se naći mjesta i za moj kreativca!  Vjerujem da je najbolji crtić upravo onaj koji napraviš sam! 

    “Šta dijete može samo učiniti, neka učini samo.” Michel de Montaigne 

    Draga Klokanico, da vas još malo uvjerim, smislila sam i pjesmicu! 

    Moj klinac crtati jako voli,
    da dobije ovaj poklon, večeras se moli!
    Crtao bi i mojao s njime sjajno,
    nastala bi prava umjetnička djela, zar to nije bajno?
    Nadam se da ćete ga nagraditi,
    a on će vam za cijeli život zahvalan biti! 

    Hvala! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.