Tablete, vitamini, folna...

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PrviPutMama

    PrviPutMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Cao mame, 
    Jucer sam kupika Novalac prenatalne kapsule i folnu kiselinu.. i prije nego sam popila citala sam sastav Novalac kapsula i pise da sadrze folnu kiselinu i to cini mi se dosta..  
    E pa moje pitanje je.. dal da se samo drzim Novalca ili da pijem oboje.. ne bih voljela pretjerat sa folnom.. pa ako ste imale neki slicni slucaj-pisite!

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Bok, ja pijem samo Novalac. To ti je dovoljno.

  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    PrviPutMama

    Cao mame,
    Jucer sam kupika Novalac prenatalne kapsule i folnu kiselinu.. i prije nego sam popila citala sam sastav Novalac kapsula i pise da sadrze folnu kiselinu i to cini mi se dosta..
    E pa moje pitanje je.. dal da se samo drzim Novalca ili da pijem oboje.. ne bih voljela pretjerat sa folnom.. pa ako ste imale neki slicni slucaj-pisite!


    I ja sam pila Novalac,one su ti super jer imaju filmu kiselinu i hrpu drugih vitamina,zapravo sve što ti treba,tak da uz to netrebaš ništa drugo.. eventualno Magnezij,on pomaže kod grčeva i kontrakcija,a i super je za probavu 😉. Od Novalaca sam imala i super kosu i nokte cijelu trudnoću pa je to još jedan plus. Sretno,želim ti urednu školsku trudnoću i čim lakši porod🙂.

  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Ena32

    PrviPutMama

    Cao mame,
    Jucer sam kupika Novalac prenatalne kapsule i folnu kiselinu.. i prije nego sam popila citala sam sastav Novalac kapsula i pise da sadrze folnu kiselinu i to cini mi se dosta..
    E pa moje pitanje je.. dal da se samo drzim Novalca ili da pijem oboje.. ne bih voljela pretjerat sa folnom.. pa ako ste imale neki slicni slucaj-pisite!

    I ja sam pila Novalac,one su ti super jer imaju filmu kiselinu i hrpu drugih vitamina,zapravo sve što ti treba,tak da uz to netrebaš ništa drugo.. eventualno Magnezij,on pomaže kod grčeva i kontrakcija,a i super je za probavu 😉. Od Novalaca sam imala i super kosu i nokte cijelu trudnoću pa je to još jedan plus. Sretno,želim ti urednu školsku trudnoću i čim lakši porod🙂.


    Folnu*

  • Avatar PrviPutMama

    PrviPutMama

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu
    I ja sam pila Novalac,one su ti super jer imaju filmu kiselinu i hrpu drugih vitamina,zapravo sve što ti treba,tak da uz to netrebaš ništa drugo.. eventualno Magnezij,on pomaže kod grčeva i kontrakcija,a i super je za probavu 😉. Od Novalaca sam imala i super kosu i nokte cijelu trudnoću pa je to još jedan plus. Sretno,želim ti urednu školsku trudnoću i čim lakši porod🙂.


    Hvala puno na odgovoru! Ovo za magnezij nisam znala.. danas odmah u ljekarnu po to! 
    I hvala na najboljim mogucim zeljama!!! 🥰🥰

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Mislim da ti je najbolje vidit sa svojim ginekologom. Ja sam prije trudnoće pila elevit prenatal + omegu. Plus još neke biljne pripravke jer sam se spremala za mpo. Na kraju sam pred sam postupak ostala trudna i taman negdje tada sam kupila prenatal almageu koja u sebi sadrži i omegu, pa da pijem samo to. A kad sam bila kod gin. na pregledu mi je pripisao samo folacin od 5mg i rekao da prenatal sada s time ne pijem jer mi je sada potrebna isključivo folna + zdrava prehrana. Za 10 dana idem opet na pregled pa sam ga mislila opet pitat za prenatal jer je u almagei i novalacu altivni folat +željezo, omega, i drugi nutrijenti. Znam da su žene od početka ili samo prenatal ili samo folnu. Pa sad sve ovisi od dr. do dr. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ugl. od 12 tt je pojačana potreba za drugim nutrijentima. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Pije li neka od vas cura duphastone u ranoj trudnoći? Ako da, koliko dugo pijete? Meni je i to uveo dr. za pervenciju od krvarenja zbog zbrčkanih hormona prije trudnoće.

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Ej, ja sam ti pila u prvoj trudnoci, od 7 tjedna jer sam malo krvarila, a pila sam ga skroz do kraja. Mislim da 2 x 2 tablete na dan 🤔 on ti je cuvar trudnoce samo slusaj doktora za doze. Ak ces presrajati mislim da treba postupno smanjivati dozu

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ok RedFox hvala na info. Ja nemam krvarenje a pijem 3x1. Za slučaj krvarenja bi odmah morala preći na 3x2. Nekako se nadam da će mi ih smanjiti na 2 dnevno da mogu spavat ko čovjek. Ovako ih pijem svako 8 sati

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.