Strah od poroda 😕

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Zanima me kako se nosite sa strahom od poroda? Evo ja sad brojim sitno, ako ne krene samo od sebe dr je spominjala indukciju u 39. tj zbog dijabetesa i sad ja u svojoj glavi vrtim različite scenarije,pa pokušavam zamisliti kako će to bit,da li ja to mogu i sl. Znam da treba bit opuštena onda sve ide lakše i brže,samo da mi je znat kako se opustiti🤦

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Beba

    Zanima me kako se nosite sa strahom od poroda? Evo ja sad brojim sitno, ako ne krene samo od sebe dr je spominjala indukciju u 39. tj zbog dijabetesa i sad ja u svojoj glavi vrtim različite scenarije,pa pokušavam zamisliti kako će to bit,da li ja to mogu i sl. Znam da treba bit opuštena onda sve ide lakše i brže,samo da mi je znat kako se opustiti🤦


    Opusti se tako sto ces mantrat u glavi do poroda da ce biti onako kako treba biti, najbolje za tebe i tvoju bebu, a ne mozes bas nikako znati kako ce biti prema tome nemas nista od toga da slazes scenarije bilo kakve, osim da si stvaras stres.. trudnoca je preposebno razdoblje koje ustvari kratko traje, uzivaj jos toliko malo koliko je pred tobom najvise sto mozes

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mari_jeta

    mari_jeta

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Volila bi da ti znam rec, 9.3 termin, jedan dan me uzasno strah, drugi mislim da ja to mogu… i tako prolaze dani… ali opet, samo da bude sve u redu sa bebom, ovo ostalo cemo valjda sve prezivit, kad su mogle sve druge moc cemo i mi!

    [lilypie.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Ja sam se evo uspijela skulirat,ali zato sad mm živčani🤦. Ovaj tjedan sam bila na pregledu i kaže dr 2 cm otvorena i kako je to super za prvorotkinju,kako izgleda da će bit lijep vaginalni porod i baš me žena ohrabrila,ispada mi sluzni čep i sada samo čekam,ako ne krene ovaj vikend u ponedjeljak hospitalizacija i utorak indukcija. Za sada me nije strah,iako bi voljela izbjeći indukciju .

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar mari_jeta

    mari_jeta

    Broj poruka: 44

    Prijavi adminu

    Joj blago ti se, ja niti cm otvorena, isto sam prvorotkinja.. sutra ulazim u 39 tjedan i nadam se da ce kroz ovaj tjedn krenuti 

    [lilypie.com]

  • Bogart

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Beba

    Ja sam se evo uspijela skulirat,ali zato sad mm živčani🤦. Ovaj tjedan sam bila na pregledu i kaže dr 2 cm otvorena i kako je to super za prvorotkinju,kako izgleda da će bit lijep vaginalni porod i baš me žena ohrabrila,ispada mi sluzni čep i sada samo čekam,ako ne krene ovaj vikend u ponedjeljak hospitalizacija i utorak indukcija. Za sada me nije strah,iako bi voljela izbjeći indukciju .


    Draga Beba, nadam se da će ti što prije krenuti i da će biti brzo :) Nisam do sada bila registrirana na forumu, nego sam čitala pa vidim da smo tu negdje. Ja sam danas 38 + 1, prvorotkinja, isto MPO u KBC-u Rijeka, isto prirodni ciklus i trodnevni peterostanični:-) Možda smo se i srele. :-) Piši mi slobodno na pp ako budeš htjela (mislim da ja ne mogu jer sam se tek ukljucila). Svima želim što bezbolnije i brze porode:) P.s. Mene je neki dan na pregledu u bolnici postalo strah. Jos nisam otvorena.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Ja sam u 5mj trudnoce prisustvovala sestrinom porodu, koji je bio bolan ali brz (rodila je za 2h odtkad se pocela otvarati). To mi je ocito izazvalo podsvjesni strah od poroda pa je moguce da se zbog toga nisam otvarala a 20h sam imala trudove na svake 2-3min. Dobila sam epiduralnu kad su vidjeli da sam na izmaku snaga, no dali su mi drip jer se nisam otvorila ni za vrijeme trajanja epi, rodila sam u bolovima ipak kad je epi popustila. I sad me hvata frka jer mi se 2.porod blizi, no smiruje me cinjenica da mogu traziti ovaj put i ranije epi da skupim snage za izgon, ako se ponovi isti scenarij. Mene vise strah od toga da me rezu nego od samih trudova i bolova. Sva sreca, ovdje u DE se ne desava da zena popuca (u tom se slucaju moze tuziti bolnicu) pa me ajd to nekak tjesi.

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Bogart mislim da ne postoji opcija pp. Možda smo se i srele u onom podrumu😊. 
    Nama su na tečaju objasnili da je jako važno ne bit u strahu baš zbog tog otvaranja,dakle koliko ko može bit opušten onda sve ide lakše,nama također negdje cca 2.5 h prije izgona daju kao neki morfij koji djeluje cca 2 h pa smo malo ošamućene šta isto pospješuje otvaranje. Šta se tiče epiduralne kaže moja dr da ona produžava porod za cca 2.5 h i veće su šanse za carski i vakum .
    Isto tako u vezi pucanja kaže dr da ako sve ide lagano onda ,dakle ako se ne požuruje porod nebo trebalo bit ni pucanja. Moja dr koja porađa već 25 god kaže da prije je bilo sasvim normalno da se odmah ženu zareže,a sad je to rijetko .

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Hahaha,sad sam skužila svaka druga mi je “moja dr kaže” 🤦 ,od 12.tj . vodim kod nje trudnoću u bolnici i jako sam zadovoljna sa njom ,ali i ostalim dr ,nadam se da će se i na porodu iskazati . Još jedna njezina rečenica- “Nemojte brinuti da li ste dobre majke,vi ste savršene majke za svoju djecu” !

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Bogart

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Beba

    Hahaha,sad sam skužila svaka druga mi je “moja dr kaže” 🤦 ,od 12.tj . vodim kod nje trudnoću u bolnici i jako sam zadovoljna sa njom ,ali i ostalim dr ,nadam se da će se i na porodu iskazati . Još jedna njezina rečenica- “Nemojte brinuti da li ste dobre majke,vi ste savršene majke za svoju djecu” !


    Mislim da bi mi se dopala tvoja doktorica:-) Rodit ćeš u Puli, ne u Rijeci? Ja još nisam načisto s epi, mislim da ću odlučiti na licu mjesta pa kako bude. Poznanica koja je nedavno rodila nije šivana, jer niti je pukla niti su je rezali, al mislim da je to rijetkost, a i manja je beba. Nadajmo se najboljem:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.