Strah od nepoznatog prostora i nepoznatih ljudi

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar milinamama

    milinamama

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Moja kći ima 6 mjeseci. Unatrag dva-tri mjeseca primijetila sam da je jako nervozna kad bi došli kod prijatelja ili bake i dide, kao da joj ne odgovara taj prostor koji ne prepoznaje. S vremenom je postalo sve gore, sad je uobičajeno da jako plače i da ju dugo ne možemo tata i ja smiriti kad odemo kod nekoga - bude sve u redu i onda kao da je ulovi panika i počne biti jako nervozna i plačljiva. Prije je pomagalo ako smo joj tata i ja bili stalno u vidnom polju, sada ni to nije dovoljno da je umiri ako ju drži netko osim nas dvoje. Isto tako ne pomaže čak ni ako ju mi cijelo vrijeme držimo.
    Također, prvih par mjeseci kroz naš stan prošlo je puno ljudi i ona je najmirnija i najveselija bila kad bi bilo puno ljudi oko nje, baš se vidjelo da joj odgovara. Međutim, i to se promijenilo i sad pokazuje iste znakove nervoze i kad je netko “nepoznat” (sve su to osobe koje je ona već vidjela više puta) kod nas doma.
    S obzirom da tata i ja ipak s vremena na vrijeme moramo izbivati iz kuće odnosno ne možemo nju baš uvijek povesti sa sobom i potrebno nam je da ju pričuvaju baka, dida ili teta, molila bih vas za savjete ukoliko imate slična iskustva… 
    Puno hvala unaprijed :)

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Naša starija kćer je imala fazu bojanja novih prostora i ljudi nekih mjesec il dva kad je bila u toj dobi, al to je brzo prošlo. Nije se bojala prostora gdje je već bila nego novog, bilo joj je neugodno, bila je cendrava i živčana. Al to je brzo prošlo. Sad s 2 i pol godine opet ima tu fazu, sad ju je i sram i tak :D Manja ima tu fazu od kad se rodila, sad ima 7 mjeseci i nikome ju ne mogu ostavit na duže od 15 minuta osim kod nas u kući, prije je  bilo problema i kad sam ju tati ostavila, sad ju on može čuvat. Ne voli se voziti, ne voli nepoznate ljude, sad na svu sreću možemo otić do mojih il muževih roditelja i ostat neko vrijeme bez vriske :D Al ako joj se spava il je gladna, kraj posjeta, brzo doma jer postane nemoguća. Dakle, sve ovisi o djetetu. Mi postepeno produžujemo boravak kod nekog, navikavamo dijete. Morat ću ju polako navikavat i da ostaje sama kod bake, ostavit ću ju 15 min, pa postepeno produživat vrijeme, znam da bude teško baki jer mala ne plače nego vrišti, al bože mili, bude se navikla (i baka i mala :D )
    Moj savjet je da budete strpljivi, polako ju navikavajte postepeno, vjerojatno je sad to samo faza koja će proć za par tjedana. Al ja nisam nikako da na jednom se ostavi dijete na par sati kod nekog, pa bili to djed i baka :D Mislim, zbog njih i njihovih žiacaa :D

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.