Štetne tvari u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    eto drago mi je da sam vam to s octom pomogla…ja cistim cak i akvarij od ribica s njime kad se nakupi kamenac i sve mi ode…kuhalo takoder….samo stavim da zakipi,a ako kamenca ima u malo debljem sloju onda ostavim da odstoji par minuta tako i sve ode,….
    bjap vjerujem da ces uspjet oprat sudoper….javi kad vidis rezultate…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ja uglavnom sve radim i cistim kako sam i prije trudnoce svaki dan perem kupatilo svo sa sanitarom djecje sobe prolazim sa prontom za pod kuhinju isto pod perem sa sanitarom a drugo arf i likvi za sude meni je svakodnevnica ista svaki dan imam tri muska ovi manji pa mi se neki put popiske oko skoljke pa hocu necu moram svaki dan prolazit kupatilo.,pecnicu perem samo sa malo arfa jer je operem odmah nakon pecenja tako da mi je to sve ok jak mi miris ima samo pronto ali njega dosta razvodnim pa prolazim.

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Ja sve čistim s kombinacijom kuhinjska sol + malo limunske kiseline + mješavina tople vode i octa u omjeru 3:1…to mi je magična kombinacija i za kuhinju i za kupaonu…eventualno u vodu i ocat dodam 1-2kapi eteričnog ulja da mi ocat nesmrdi al to uglavnom kad samo brišem radnu površinu u kuhinji
    Što se tiče podova koristim ili čistu vodu ili dodam malo pronta jer imamo većinom parket pa da ga malo ulaštim iako sam čitala da se može dodati koja kap maslinovog ulja jer je dobro za drvo al to još nisam probala
    a ak mi se u kadi nakupi baš dosta kamenca onda u gornju kombinaciju dodam i prašak za rublje jer kako on ima zrnca baš mi lijepo “ispolira” kadu i sva se sjaji

    i samo da napomenem ovaj način čišćenja sam uvela još prije trudnoće jer mi je ekonomičniji

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Kak ste vi podnosile te mirise od octa u trudnoći? Ja nema šanse da sam bila u istoj kući, a di u prostoriji di je bio ocat :D

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Meni nesmeta al opet mi je draze ak dodam malo etericnog ulja jer me opusta

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Meni isto ne smeta. ZAdnje što sam uzela protiv kamenca je ono dm-ovo sredstvo, ali meni je taj miris fuj, kao i većina drugih. Eterična ulja mi se zgadila još za vrijeme najgorih mučnina, kada sam s njima pokušala prekriti smrad novog namještaja. Iskreno se nadam da kad rodim da mi neće više ništa smrditi.

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    meni jako smeta miris octa tako da su svi prozori otvoreni kad cistim dok se kuca ne razvjetri…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    meni je taj “miris” octa smetao i kad nisam bila trudna, a kamoli sad….a nist, otvorim prozore, prozracim…da se izdrzat..

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    piper


    Ja sve čistim s kombinacijom kuhinjska sol + malo limunske kiseline + mješavina tople vode i octa u omjeru 3:1…to mi je magična kombinacija i za kuhinju i za kupaonu…eventualno u vodu i ocat dodam 1-2kapi eteričnog ulja da mi ocat nesmrdi al to uglavnom kad samo brišem radnu površinu u kuhinji
    Što se tiče podova koristim ili čistu vodu ili dodam malo pronta jer imamo većinom parket pa da ga malo ulaštim iako sam čitala da se može dodati koja kap maslinovog ulja jer je dobro za drvo al to još nisam probala
    a ak mi se u kadi nakupi baš dosta kamenca onda u gornju kombinaciju dodam i prašak za rublje jer kako on ima zrnca baš mi lijepo "ispolira" kadu i sva se sjaji

    i samo da napomenem ovaj način čišćenja sam uvela još prije trudnoće jer mi je ekonomičniji

    Koliko stavljaš kuhinjske soli? I limun iscijediš ili baš staviš onu limunsku kiselinu u prahu?
    Ja inače većinu toga perem ili običnim deterđentom za suđe ili alkh.octom ili kombinacijom alkh octa i sode bikarbone - to mi je super recimo za lavabo ili wc - lijepo se zapjeni i super ide dolje prljavština. Za staklo samo ocat našpricam (malo razrijeđeni).

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Iskrica1347


    piper


    Ja sve čistim s kombinacijom kuhinjska sol + malo limunske kiseline + mješavina tople vode i octa u omjeru 3:1…to mi je magična kombinacija i za kuhinju i za kupaonu…eventualno u vodu i ocat dodam 1-2kapi eteričnog ulja da mi ocat nesmrdi al to uglavnom kad samo brišem radnu površinu u kuhinji
    Što se tiče podova koristim ili čistu vodu ili dodam malo pronta jer imamo većinom parket pa da ga malo ulaštim iako sam čitala da se može dodati koja kap maslinovog ulja jer je dobro za drvo al to još nisam probala
    a ak mi se u kadi nakupi baš dosta kamenca onda u gornju kombinaciju dodam i prašak za rublje jer kako on ima zrnca baš mi lijepo "ispolira" kadu i sva se sjaji

    i samo da napomenem ovaj način čišćenja sam uvela još prije trudnoće jer mi je ekonomičniji
    Koliko stavljaš kuhinjske soli? I limun iscijediš ili baš staviš onu limunsku kiselinu u prahu?
    Ja inače većinu toga perem ili običnim deterđentom za suđe ili alkh.octom ili kombinacijom alkh octa i sode bikarbone - to mi je super recimo za lavabo ili wc - lijepo se zapjeni i super ide dolje prljavština. Za staklo samo ocat našpricam (malo razrijeđeni).

    Ja to sve odokativno…al soli stavim cca 1malu žličicu i to najčešće dok čistim pećnicu…limunsku kiselinu stavim u prahu jer ionako dodam vodu+ocat pa ju to razrijedi ali ako imam u frižideru polovicu limuna koju znam da neću tak skoro koristit onda nju ne cijedim nego s njom direktno trljam i tak otpustim sok
    a konkretno za umivaonik sam jedino uspjela naslage kamenca riješit tako da sam to sve potopila u kombinaciju soda+lim.kiselina+voda+ocat (napravila sam više kao nekakvu pastu) i ostavila cca pol sata da to dobro razmoči i onda samo sa spužvicom protrljala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.