Štetne tvari u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Meni je čišćenje bio najmanji problem jer i inače koristim obavezno rukavice a i volim čistit sa sodom i octom ili limunovim sokom tak da ono :) Jedino wc školjku operem sa sanitarom, a to kratko traje pa ono :) Obavezno otvorim prozore i inače jer mislim da ću se ugušit pa ono :D Pečnicu i ovak ne perem non stop, tak da sam u trudnoćama to malo ostavila po strani i oprala samo sa detarđentom za suđe. Podove isto tak. Bila sam trudna zimi pa nismo morali koristit raidove i druge protiv komaraca :)
    Meni je bio veći problem posao jer radim sa raznim lakovima, ljepilima, otapalima, smolama :O Tak da kad sam se od tog maknula, skoro da nisam ni niš imala radit pa sam oba puta jako brzo išla na održavanje trudnoće

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    ja sve radim kao i prije trudnoće.osim što perem ruke puno češće i temeljitije nastavila sam čistiti kuću s sredstvima koje sam upotrebljavala i prije.mislim da je bitnije paziti na hranu tj.različite pesticide s kojima je sve tretirano,a da čišćenje jednom ili dva put tjedno ne može škoditi.

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …radim sve isto kao i prije….doduse, ni prije trudnoce nism koristila neke prevelike kemije u čišćenju, osim ako recimo nesto stvarno nisam mogla ocisitti sa octom, limunom i soda bikarbonom…
    netko je spomenuo vec, ocat je super za svasta nesto i kamec ali ga se treba zagrijat prije toga…i soda + zagrijani ocat su odlicni za odčepit zaštopani odovod…ja sam jedino tako uspjela odčepit sudoper u kuhinji…nikakav Mrs. Muscolo ili sta vec mi nije pomoglo, nego ocat i soda bikarbona

    …sto se kupaone i wc-a tice, mi imamo dogovor da R to radi jer ja mrzim ribat kupaonu tako da je to bio njegov posao i prije trudnoce, a i sada

    a sto se kameca tice, netko mi je rekao da Coca Cola super ocisti wc skoljku od kamenca…nisam probala, al budem 

  • Avatar Idony

    Idony

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    ja čistim istim sredstvima kao i prije, samo ne radim generalke u jednom danu, već sve postepeno. 
    a što se sredstava za čišćenje tiče, vjerna sam već par godina Blinku (robna marka od Mullera) i sa svim njihovim proizvodima sam zadovoljna. ne samo za čišćenje već i za pranje veša, suđa…
    i imaju jedno sredstvo na bazi octa koje koristim takvo ili razrijeđeno za svašta nešto :)

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    E super što ste mi rekle za zagrijani ocat. Nemam vodovod već bunarsku vodu koja je puna kamenca. nikada ništa nisam uspjela skinuti s octom osim kamenca u kuhalu, možda je to stvarno zbog zagrijavanja. Probat ću zagrijati pa očisiti sudoper, jer u sudoperu trenutno ne podnosim miris kemikalije, ali u kupaonici mi je to normalno.

  • Avatar Idony

    Idony

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    kamenac u kuhalu možeš dobro očistit i sa limunskom kiselinom, staviš cca 1 veliku žlicu + vodu i pustiš da zakuha ;) izliješ, staviš čistu vodu da zakuha kako bi se isprala ta kiselost i to je sve :)

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    ova tema je super, puno sam naucila a sad treba to sve i isprobati 

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Da, ovo za ocat super informacija. Ni ja nisam znala da ga treba zagrijat. Baš sam se čudila kako svima ocat bolje makne kamenac, a meni limun. Znaci, drugi put zagrijavanje 
    Sinoc sam ukljucila aparat za komarce. Soba se vjetrila. Bit ce to ok. Stvarno se ne mogu borit vise s tim bestijama.

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Lilica


    ova tema je super, puno sam naucila a sad treba to sve i isprobati 

    Ili još bolje, reci mužu da si svašta naučila, on nek isproba haha

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Lilica slazem se s anakome, steceno znanje samo prenesi na muza! :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.