Slobodni dani muža/ dečka nakon rođenja djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Postoji li zakonski propisan broj dana tj. koliko dana slobodno dobije muž kad mu se rodi dijete? 

    Ima li neki zakon novijeg datuma? Može iskoristit godišnji ali ima li nešto baš za muškarce da se upoznaju s bebom da malo budu kući neko vrijeme tipa dva tjedna nakon sto beba dođe ? Neke žene nemaju baka servise a moraju se i same oporavljat od poroda itd. Mislim da je prijašnji broj bio tipa 3 dana.. U tri dana žena tek izađe iz bolnice ako je sve kako treba…

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Evo baš pitam muža, on mi kaže isto tri, ne bih ti znala dati drugu informaciju, ali i ja mislim da je tako. Za dalje ti ide godišnji, s time da ne mora isti tren kad ti ideš u bolnicu, ja sam bila na carski, ionako ti nešto pretjerano ne treba u bolnici, može raditi i popodne ti dođe u posjete, po meni je to ok, kaj da radi doma, ionako je sve pripremljeno ili se stigne kad se vratiš kući a opet ta tri dana ostanu za kasnije.

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ja mislila da je 7. Samo 3?! Bzvz.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    da isto samo tri al je onda uzeo i godisnji od dva tjedan pa ajde.. al premalo slazem se

  • Avatar Gricko3

    Gricko3

    Broj poruka: 625

    Prijavi adminu

    I moj kaze 3 dana. A nama beba dolazi na lito i on nece niti godisnji moc uzet jer tokom ljeta ne smiju ic na godisnji. Super 


    PseudoHTML, UBBCode and BB Code
    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    Jer ne postoji ljubav kao kad volis svoje djete! ❤ N❤

  • Avatar Filotea

    Filotea

    Broj poruka: 172

    Prijavi adminu

    I moj kaze isto tri dana,premalo svakako…

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Da, baš sam se iznenadila. ja sam mislila da ima neki novi EU zakon… Uvjerena da ne mora koristit godišnji… A sreća Gricko da meni nije ljeti jer onda bi mogao uzet dva tri dana tops… 

    Treba to hitno mijenjat. Kakva je to ravnopravnost spolova 

  • sunce malo

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    5 dana se dobije slobodnog,moj je tako dobio prije 2 godine.

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    A opet malo. Evo nama nije bolnica u mjestu di živimo. I hoće doć vidit bebu prvi dan i onda čeka još dva dana i onda ima dva dana da doma dođe sebi i upozna bebu… Baš je to malo i da je 5 dana….

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    ne znam koliko je zakonski, ali sve ovisi o poslodavcu. npr, mome su mužu darovali 6 dana kad smo se ženili, a i fleksibilni su što se tiče godišnjeg, tako da kad rodim će sigruno 20ak dana uzet

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.