Simptomi nakon embriotransfera - čekanje BETE

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    jednaobicnacekalica


    Tako nekako i ja, iako evo, nije da bas mirujem,..malo po stanu drljam, ručak i sl. Prošetam po malu i vrtic pa park i tako…nadam se da to nije previše..🤷🏼‍♀️.
    Znaci osjećaš da se nešto kao događa? Kod mene bas i ne, iskreno, tu i tamo malo neki grcic ali ništa strašno…vise me utrogestani malo omame…


    Osjecam da me drma jos stimulacija + utrogestani 🤣 Prerano je da bi se nesto moglo osjetit, simptomi trudnoce i pms-a su slicni i zbunjujuci tako da necu nista osluskivat do testa i vađenja bete. Koliko puta sam bila uvjerena da sam trudna, a ono bija samo pms 🙈 
    Tebi nije prvi ivf , vec si bila trudna i rodila pa bi trebala znat bolje razlikovat 😊

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Nola_

    Nola_

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Jednaobicnacekalica meni je bio 3 transfer, 2.stimulirani, 2. klinika. Relativno brzo rekla bih. Imam dosta visok amh pa je stimulacija bila wild drive al ok sve na kraju, ja sam uvijek isla na FET i nikad nisam dobila betaHcg stopericu pa ne znam iskreno za simptome ET-a. Mi imamo dosta los sgram pa je raden icsi svaki put. Imamo jos smrzlica odlicne kvalitete (sve su BC-e) trenutno je u meni jedan veliki djecak. 💙 Od simptoma je meni najizrazenije bilo; osjecaj ostrog uboda u maternicu u noci s 1 na 2 dnt, metalni okus u ustima 4dnt, krvarenje nosa, bolne grudi svuda ne samo bradavice, prehlada sa temp 5 i 6dnt, 7dnt implantacijsko krvarenje i 8dnt poz test. Betu sam vadila tek 10dnt jer je 9dnt bio petak. 
    A nosila sam se ok, prihvatila sam to kao dio svog puta. Moj covjek je totalni antiprirodnjak i ne razumije se uopce u meidicnske stvari i njemu su to sve bila spanska sela kako bi se reklo ali voli me i slusao je sve sto bi mu rekla. Na kraju je ovo jedan veliki izazov koji strasno poveze dvoje ljudi, vise nego covjek misli da moze. Ne mogu docekat trenutak da ga vidim kako drzi svog sina❤️ 

    [lilypie.com]

  • Jednaobicnacekalica

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Lucy08

    jednaobicnacekalica


    Tako nekako i ja, iako evo, nije da bas mirujem,..malo po stanu drljam, ručak i sl. Prošetam po malu i vrtic pa park i tako…nadam se da to nije previše..🤷🏼‍♀️.
    Znaci osjećaš da se nešto kao događa? Kod mene bas i ne, iskreno, tu i tamo malo neki grcic ali ništa strašno…vise me utrogestani malo omame…

    Osjecam da me drma jos stimulacija + utrogestani 🤣 Prerano je da bi se nesto moglo osjetit, simptomi trudnoce i pms-a su slicni i zbunjujuci tako da necu nista osluskivat do testa i vađenja bete. Koliko puta sam bila uvjerena da sam trudna, a ono bija samo pms 🙈
    Tebi nije prvi ivf , vec si bila trudna i rodila pa bi trebala znat bolje razlikovat 😊


    E pa da, tako je nekako bilo i meni prošli put od silnih inekcija i svega…a sada je drugacije, ne osjetim posljedice stimulacije zato i pitam koja je razlika u simptomima…
    E da ti budem iskrena, sve sam željela sto prije zaboraviti kada je sve prošlo…cijeli postupak i sve, a prošlo je predugo vremena da bi se sjećala…sve mi je kao novo ponovno😄. 
    Jesi li mislila raditi koji kućni test prije ili ćeš strpljivo čekati betu?

    🙍🏼‍♀️ 30, bez jajovoda
    🙎🏼‍♂️ 40, sve okej
    4/2022 - Ivf - 8 js, oplođeno 6, od toga 4 dobre. 2 vracene, Beta - ništa
    7/2022 - FET - 2 vracene, Beta -ništa
    10/2022 - Ivf- 10 js, 7 oplođeno, 5 dobivenih dobrih.
    2 su vracene - Beta - ništa
    04/2023 - FET u prirodnom ciklusu, dvije vracene
    Beta - ništa
    06/2023 - punkcija, 11 stanica - transfer 2x trodnevna-i 7 zamrznuto- Beta - 14 dan - 940, 16 dan - 2.215 ❤️🙏🏻 Uzv-10.7.-imamo twinse✌🏻❤️❤️

  • Jednaobicnacekalica

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Nola_

    Jednaobicnacekalica meni jebio 3 transfer, 2.stimulirani, 2. klinika. Relativno brzo rekla bih. Imam dosta visok amh pa je stimulacija bila wild drive al ok sve na kraju, ja sam uvijek isla na FET i nikad nisam dobila betaHcg stopericu pa ne znam iskreno za simptome ET-a. Mi imamo dosta los sgram pa je raden icsi svaki put. Imamo jos smrzlica odlicne kvalitete (sve su BC-e) trenutno je u meni jedan veliki djecak. 💙 Od simptoma je meni najizrazenije bilo; osjecaj ostrog uboda u maternicu u noci s 1 na 2 dnt, metalni okus u ustima 4dnt, krvarenje nosa, bolne grudi svuda ne samo bradavice, prehlada sa temp 5 i 6dnt, 7dnt implantacijsko krvarenje i 8dnt poz test. Betu sam vadila tek 10dnt jer je 9dnt bio petak.
    A nosila sam se ok, prihvatila sam to kao dio svog puta. Moj covjek je totalni antiprirodnjak i ne razumije se uopce u meidicnske stvari i njemu su to sve bila spanska sela kako bi se reklo ali voli me i slusao je sve sto bi mu rekla. Na kraju je ovo jedan veliki izazov koji strasno poveze dvoje ljudi, vise nego covjek misli da moze. Ne mogu docekat trenutak da ga vidim kako drzi svog sina❤️


    Stvarno relativno brzo kada pogledamo iskustva…vidim da žene idu i u 10-20 postupaka dok ne ostvare trudnoću, a još nije sve gotovo..dok ne ugledaš tu mrvicu koja izađe iz tebe..to je najljepši trenutak u životu, vjeruj, nešto neopisivo..cista ljubav💜.
    Znaci na FET-u si bila taj treći i uspješni put? Citam sada te tvoje simptome i nema ih kao u klasičnom ET, jer je još sve bolno od punkcije plus svih inekcija koje si primila..tako da vjerujem da su ipak drugačiji simptomi i manje ih je kada se radi FET. 
    Isto tako, zanima me kada bi mogla raditi prvi kućni test? Ima li koja razlika u vremenu sa smrzlicima u odnosu na ET…hvala😄

    🙍🏼‍♀️ 30, bez jajovoda
    🙎🏼‍♂️ 40, sve okej
    4/2022 - Ivf - 8 js, oplođeno 6, od toga 4 dobre. 2 vracene, Beta - ništa
    7/2022 - FET - 2 vracene, Beta -ništa
    10/2022 - Ivf- 10 js, 7 oplođeno, 5 dobivenih dobrih.
    2 su vracene - Beta - ništa
    04/2023 - FET u prirodnom ciklusu, dvije vracene
    Beta - ništa
    06/2023 - punkcija, 11 stanica - transfer 2x trodnevna-i 7 zamrznuto- Beta - 14 dan - 940, 16 dan - 2.215 ❤️🙏🏻 Uzv-10.7.-imamo twinse✌🏻❤️❤️

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Jednaobicnacekalica trebala bi 18.07. vadit betu, a test cu napravit dan ili dva prije ili necu uopce 😅 strah me 

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Nola_

    Nola_

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Da, na FETu sam bila sva tri puta jer zbog hipera nisam mogla primiti klasicnu stopericu a na decapeptylu nije realna trudnoca. Prvi postupak je bio jako lose odraden od starta, a drugi eto uspjesan. Nema ti veze za test jel ET ili FET, razlika je samo o starosti embrija. Moji su svi blastociste (5dan) pa mislim da se moze krenut piskit od 6dnt sa osjetljivim trakicama, ako su trodnevni onda malo kasnije. Mislim da je FET opcenito puno puno laksi jer ti je tijelo odmorno od svih hormona, i ne mijesas simptome od injekcija i realnih. A i statisticki je mrcu veca uspjesnost sa smrznutim zamecima (vjerojatno iz istog razloga) 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Ja sam dobila Choragon injekciju koja sadrzi HCG nakon ET, zato i je preporuka nakon 14 dana test ili vadit betu. Ne znam kad se on izluci iz organizma pa da mogu uradit test? Najbolje mi je ne filozofirat i poslusat kako je receno.

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Nola_

    Nola_

    Broj poruka: 593

    Prijavi adminu

    Lucy ja nikad nisam primila bhcg injekciju pa ne znam. Brijem negdje do 7 dana max koliko se sjecam da su cure pricale al nisam sigurna da me ne uzmes za ziher. 

    [lilypie.com]

  • Jednaobicnacekalica

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Lucy08

    Jednaobicnacekalica trebala bi 18.07. vadit betu, a test cu napravit dan ili dva prije ili necu uopce 😅 strah me


    Tako i ja..iste datume pišemo..🫣. 
    Jooooj sve znam, ja sam već sada malo na iglama a kao ima vremena..ovo iščekivanje je najgori dio, najradije bi se probudila samo na vađenje bete i/ili test…mislim da neću odoljeti da ga ne napravim..šta ti mislis?

    🙍🏼‍♀️ 30, bez jajovoda
    🙎🏼‍♂️ 40, sve okej
    4/2022 - Ivf - 8 js, oplođeno 6, od toga 4 dobre. 2 vracene, Beta - ništa
    7/2022 - FET - 2 vracene, Beta -ništa
    10/2022 - Ivf- 10 js, 7 oplođeno, 5 dobivenih dobrih.
    2 su vracene - Beta - ništa
    04/2023 - FET u prirodnom ciklusu, dvije vracene
    Beta - ništa
    06/2023 - punkcija, 11 stanica - transfer 2x trodnevna-i 7 zamrznuto- Beta - 14 dan - 940, 16 dan - 2.215 ❤️🙏🏻 Uzv-10.7.-imamo twinse✌🏻❤️❤️

  • Jednaobicnacekalica

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Nola_Da, na FETu sam bila sva tri puta jer zbog hipera nisam mogla primiti klasicnu stopericu a na decapeptylu nije realna trudnoca. Prvi postupak je bio jako lose odraden od starta, a drugi eto uspjesan. Nema ti veze za test jel ET ili FET, razlika je samo o starosti embrija. Moji su svi blastociste (5dan) pa mislim da se moze krenut piskit od 6dnt sa osjetljivim trakicama, ako su trodnevni onda malo kasnije. Mislim da je FET opcenito puno puno laksi jer ti je tijelo odmorno od svih hormona, i ne mijesas simptome od injekcija i realnih. A i statisticki je mrcu veca uspjesnost sa smrznutim zamecima (vjerojatno iz istog razloga)

    Gdje su ti vodili postupak, obzirom da si napisala da je loše prvi odrađen?😳
    Hmm, ja ne znam koji su dan kada su FET, osim ako ne gledamo prijašnji transfer od kojeg je prošlo pet dana od punkcije…
    Ima logike; i sigurno je lakše, nema inekcija ni stimulacije…samo to mi je dovoljno da prepišem ovo “jednostavnijim putem”..a za test ću vidjeti, možda tipa 11 dan mogu već napraviti…🤷🏼‍♀️

    🙍🏼‍♀️ 30, bez jajovoda
    🙎🏼‍♂️ 40, sve okej
    4/2022 - Ivf - 8 js, oplođeno 6, od toga 4 dobre. 2 vracene, Beta - ništa
    7/2022 - FET - 2 vracene, Beta -ništa
    10/2022 - Ivf- 10 js, 7 oplođeno, 5 dobivenih dobrih.
    2 su vracene - Beta - ništa
    04/2023 - FET u prirodnom ciklusu, dvije vracene
    Beta - ništa
    06/2023 - punkcija, 11 stanica - transfer 2x trodnevna-i 7 zamrznuto- Beta - 14 dan - 940, 16 dan - 2.215 ❤️🙏🏻 Uzv-10.7.-imamo twinse✌🏻❤️❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.