REFLUKS

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tratinčica25

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Pozz mame! 

    Moja beba ima refluks i zbog toga pije Novalac Allernova AR !  Jako mi ju je teško hraniti jer je mlijeko gusto,i ona odbija hranu bez obzira sto je gladna.. Da li ima koja mama da pije isto mlijeko? Zanima me koju bočicu/sisač koristite?   Da li ima koja sa sličnim problemom i kako napreduje beba?

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Moj se maleni od 5-13tj uzasno povracao dojeno, alu pedijatar je rekao da ne prelazim na formulu ako hoce dojiti. Imala sam osjecaj da apsolutno sve izbaci, no ipak nije jer je dobivao na tezini, puno manje, ali trend je bio rastuci. Dobivao je tih 2mj minimalno 500g/mj i pedijatar to (jos uvijek) nije smatrao zabrinjavajucim. Prestalo je samo od sebe kao rukom odneseno, ocito kad se sfinkter dovoljno razvio.

  • tratinčica25

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Ja ne dojim, beba ima sada puna 3 mjeseca, isključivo sam na toj Allernovi AR.. Ona dobiva na kilaži cca. 700 gr mjesečno,ali imamo borbu s hranjenjem.. Ne želi jesti uopce dok je budna, eventualno nešto skroz malo, a po noći kad je uspavam jede normalno svaka 3 sata ( normalno mislim manje od propisane doze za njenu dob, al s obzirom koliko jede, meni je i 120 odlično i preeeeodlično..) Ugl. S obzirom da odbija jelo dok je budna, mislim se da joj ne odgovara sisač,iako koristimo sisac s 3 rupice 😩. Ona isto povraća kao i tvoje dijete, i  u mlazu..Znalo mi se dogoditi da sam počela i ja plakati od muke koliko mi ju je bilo žao što toooliko povraća.. Moj najveći problem je u biti što ona neće da jede.. 3 mjeseca a jedva dođe do 500-600 grama dnevno a onda još i povrati..Pedijatar kaže da je to uredu dok dobiva na kilaži..  Kada je tvoja beba prestala povracati? S koliko mjeseci? 

  • Petra05

    Broj poruka: 497

    Prijavi adminu

    Moj ne bi rekla da ima refluks, ali imamo problem s hranjenjem. Do mjesec dana je jeo normalno za svoju dob, ja takoder ne dojim i na bebimilu je od rodenja jer mu odgovara, no međutim nakon napunjenih mjesec dana pocinje muka da treba pojesti 120ml bebimila po obroku, a on po obroku nekad pojede jedva 60ml i to prije obroka plače jer je gladan i onda pojede toliko, a opet nekad pojede svih 120 iako je to jedanput u danu, i isto onda povrati podosta. Na tezini dobiva, ali me to frustrira

    [lilypie.com]

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    tratinčica25

    Ja ne dojim, beba ima sada puna 3 mjeseca, isključivo sam na toj Allernovi AR.. Ona dobiva na kilaži cca. 700 gr mjesečno,ali imamo borbu s hranjenjem.. Ne želi jesti uopce dok je budna, eventualno nešto skroz malo, a po noći kad je uspavam jede normalno svaka 3 sata ( normalno mislim manje od propisane doze za njenu dob, al s obzirom koliko jede, meni je i 120 odlično i preeeeodlično..) Ugl. S obzirom da odbija jelo dok je budna, mislim se da joj ne odgovara sisač,iako koristimo sisac s 3 rupice 😩. Ona isto povraća kao i tvoje dijete, i u mlazu..Znalo mi se dogoditi da sam počela i ja plakati od muke koliko mi ju je bilo žao što toooliko povraća.. Moj najveći problem je u biti što ona neće da jede.. 3 mjeseca a jedva dođe do 500-600 grama dnevno a onda još i povrati..Pedijatar kaže da je to uredu dok dobiva na kilaži.. Kada je tvoja beba prestala povracati? S koliko mjeseci?


    S 13tj je prestao povracati. A dotad i po danu i po noci. Po danu tokom i nakon svakog hranjenja, a po noci bar jednom. Mozda joj prejako ide na te 3 rupice pa preenergicno vuce. Koju flasicu imate??

  • Mia1234

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Ja imam dijete od pet mjeseci i na pocetku je isto tako kako puno bljuckala. Uvijek je manje jela nego sto pise na kutiji da je za njezinu dob. Sada jede po obroku 120 ml, ponekad 150. Kada popije 120 ne bljuca, a 150 opet bljuca. Ja sam shvatila da ona jednostavno manje jede i to je to. Dok napreduje na tezi i sve je ok. Probaj joj sati da manje popije pa ces vidjet. Nisu svi isti i ne trebaju piti onoliko koliko pise. 

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Mi imamo 6 mj,ali smo nedonosce.Imamo refluks(dokazan utz),posjecujemo gastroenterologa.Dojila sam 2 i pol mj,refluks je bio u luku uz strasne grceve iza svakog obroka,kakica plastelin do tvrdja.Uredno dobiva na tezini.Nazalost prvo smo uveli Novalac Ar,stanje je bilo bolje jedino utoliko  sto je manje izlazilo,ali vidjelo se da mu se dize,a i ono stio mu je izlazilo bilo je usireno.Onda nam je gastro dala Novalac Allernova Ar zbog sumnje na alergiju na proteine kravljeg mlijeka,ajme,kako to smrdi,tek je onda dobio reflux,a i ja sa njim.Nakon toga prelazimo na Alfamino,stanje nakon 6 tjedana,napokon za odahnuti ali trebalo je izdrzati 6 tjedana,a izgledalo je grozno u pocetku.Nikad ne jede kako pise na kutiji,od 120-150,ne tako davno je bilo i 90.Izgleda da smo ipak alergicni na proteine kravljeg mlijeka,tako da nam je hrana eliminirala grceve i nervozu,reflux je ostao,ali i to se smanjuje,nema vise pljuvalja u luku,nekad je jaci,nekad je slabiji,jos da na sistematskom vidim da napreduje,necu se vise sekirati

  • cicaubojica

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    E,da,pitanje je bilo za bocice i sisace,na Novalacu Ar smo koristili Mum bocica,sisac 2(Dm),kad smo zavrsili u bolnici su nam davali Novalac na bocicu baby nova i super ju je prihvatio,toliko da smo ju morali kupiti,ima je u Konzumu i Bipi,a jedna mama je na blogu napisala da joj je najbolja bocica za to mijeko bila Nuk i sisac M,kaze da joj je L ,ipak bio prevelik pa se cesto zagrcao.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    cicaubojica

    E,da,pitanje je bilo za bocice i sisace,na Novalacu Ar smo koristili Mum bocica,sisac 2(Dm),kad smo zavrsili u bolnici su nam davali Novalac na bocicu baby nova i super ju je prihvatio,toliko da smo ju morali kupiti,ima je u Konzumu i Bipi,a jedna mama je na blogu napisala da joj je najbolja bocica za to mijeko bila Nuk i sisac M,kaze da joj je L ,ipak bio prevelik pa se cesto zagrcao.

    U nekim slucajevima nije samo “krivnja” sisaca. Postoje bocice iz kojih bas kontrolirano ide mlijeko i mala je vjerojatnost zagrcavanja. To su one bocice s cjevcicom (anti-colic), znam da su Dr.Browns odlicne,  i Tomee Tippee ima bocicu na tu foru.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Petra05

    Moj ne bi rekla da ima refluks, ali imamo problem s hranjenjem. Do mjesec dana je jeo normalno za svoju dob, ja takoder ne dojim i na bebimilu je od rodenja jer mu odgovara, no međutim nakon napunjenih mjesec dana pocinje muka da treba pojesti 120ml bebimila po obroku, a on po obroku nekad pojede jedva 60ml i to prije obroka plače jer je gladan i onda pojede toliko, a opet nekad pojede svih 120 iako je to jedanput u danu, i isto onda povrati podosta. Na tezini dobiva, ali me to frustrira


    Petra, znam dosta mama koje su izrazavale nezadovoljstvo Bebimilom. Ja sam dojila 1god i onda smo bas puno muz i ja istrazivali na koju formulu prijeci. Posto smo u njemackoj, pratili smo istrazivanja jednog poznatog instituta, na vrhu ljestvice su bili Aptamil i Bebivita (ima u Mülleru), uzeli smo Bebivitu jer je jeftinija i jer smo na pocetku bacali mlijeko posto nije htio prihvatiti flasicu. Jedino sto Bebivita nema antireflux formulu, no Aptamil ima.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.